Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2015, 15:01   #1
Mario255
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: wroclaw
Model: Transit
Silnik: 2.4 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Nie działa klakson

Witam mam problem z klasonem w Transicie tzn przy klaksonie jest tylko minus, na kierownicy przełacznik działa, bezpiecznik ok, trabka na krótko piszczy jak najprosciej sprawdzic gdzie zginął +plus ??? Ewentualnie schemat wiazki do klaksonu.Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Mario255 ; 02-01-2016 o 14:10
Mario255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 17:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: klakson

Sygnał wisi po bezpieczniku nr 7 na przekaźniku R3 w skrzynce w komorze silnika.
Zewrzyj na próbę styki nr 3 i 5 gniazda przekaźnika (po jego wyjęciu) i zobacz czy wtedy sygnał zadziała. Jeżeli tak, to na próbę przełóż podobny przekaźnik z innego gniazda - tak sprawdzisz czy padł przekaźnik czy coś dalej.


Popraw tytuł wątku, bo spadnie do zsypu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 08:34   #3
Mario255
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: wroclaw
Model: Transit
Silnik: 2.4 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Thumbs up Odp: klakson

Wielkie dzieki okazało sie ze nie bylo przekaznika r3 zamieniłem od swiatel do jazdy dziennej r8 i działa.A tak a propo to nie wiem po co wrzucili ten przekaznik do klaksonu.Pozdrawiam
Mario255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 15:03   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: klakson

Cytat:
Napisał Mario255 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak a propo to nie wiem po co wrzucili ten przekaznik do klaksonu.
Po to, że sam przycisk klaksonu łączy jeden biegun na masę wału kierownicy i w związku z tym klakson bez przekaźnika miałby cały czas (bez względu na położenie stacyjki) napięcie +12V w stosunku do masy na obu stykach - w wilgotnej komorze silnika to prosta droga do ich elektrolitycznej korozji; to tylko kwestia czasu. Natomiast przekaźnik odłącza klakson całkowicie od potencjału akumulatora i nie ma ryzyka elektrokorozji styków.

Jeżeli ktoś miał kiedyś Malucha, to wie o czym mówię...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2022, 16:36   #5
Espanol1983
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-05-2022
Model: Mk6
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Klakson

Pany pytanie. Po kupnie SZERSZENIA okazało się że nie działa klakson. Zmieniłem na nowy dalej to samo. Bezpieczniki ok podmoenialem przekaźniki to samo. Podpiąłem przy sygnale miernik i napięcie jakieś 9 max 10 z chakiem. Gdzie szukać bo jak narazie temat odposcilem, a chce go doprowadzić do porządku. Pozdrawiam serdecznie. Pacjent młyn.
Espanol1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2022, 19:15   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Wpierw sprawdź, czy działa przekaźnik R3 podczas włączania sygnału na kierownicy (potrzebna jest druga osoba). Jeżeli nie działa, to trzeba szukać przyczyny w obwodzie włącznika na kierownicy.
Jeżeli działa - zewrzyj jeszcze na próbę piny 3 i 5 gniazda przekaźnika (po jego wyjęciu) i jeżeli sygnał zadziała - przekaźnik padł.
Jeżeli nadal nie działa - sprawdzasz napięcie na wtyku samego sygnału. Jeżeli napięcie jest ok - sprawdź drugi przewód, czy ma dobrą masę.

Bezpiecznik sygnału jest jeden, nr 7.
Samochód ma swoje lata, mogły także zaśniedzieć styki - czy to w skrzynce bezpieczników, czy we wtyku sygnału.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2022, 15:36   #7
Espanol1983
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-05-2022
Model: Mk6
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Wszystko robiłem jak w poście wyżej opisane i nic. Czyli czeka mnie rozbieranie kierownicy????
Espanol1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2022, 17:44   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Cytat:
Napisał Espanol1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko robiłem jak w poście wyżej opisane i nic. Czyli czeka mnie rozbieranie kierownicy????
Ale co to znaczy "i nic"? Czy sygnał zadziałał po zwarciu styków nr 3 i 5 gniazda przekaźnika R3 ? Jeżeli nie działa - to nie jest wina obwodu sterującego w kierownicy...Sprawdzaj obwody nie miernikiem (multimetrem), ale próbnikiem zrobionym z żarówki samochodowej 5 lub 21W/12V.

Jeżeli sygnał w ogóle nie działa po zwarciu styków nr 3 i 5 w gnieździe przekaźnika, sprawdź, czy jest napięcie na stykach nr 1 i 3 gniazda przekaźnika R3 w stosunku do masy.. Żarówka powinna się zapalić (ale znajdź dla niej dobrą masę). Potem - jeżeli żarówka świeci, sprawdź tym próbnikiem obwód sygnału od przekaźnika do sygnału i jego masy- podłącz próbnik do styków nr 3 i 5, żarówka powinna się zaświecić, ale nieco słabiej.
W zależności od tego kiedy się zaświeci - wiesz gdzie szukać uszkodzenia.
Także tym próbnikiem sprawdź masę sygnału - zwierasz styki gniazda nr 3 i 5, następnie próbnik podłączasz do wtyku sygnału pin nr2, przewód czarno-żółty, drugi przewód próbnika do jakiejś dobrej masy. Jeżeli żarówka świeci - brak jest masy na wtyku sygnału (czyli na pinie nr 1, czarny przewód)...

Dopiero kiedy sygnał zadziała po zwarciu styków - trzeba myśleć o uszkodzeniu obwodu sterującego przekaźnikiem, także w kierownicy.

Kombinuj - niestety nie mam tu gdzie jestem skanera i nie mogę zamieścić schematu. Ale to prosty układ jest...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-05-2022 o 17:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2023, 12:31   #9
Organ18
ford::amateur
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Zabrze
Model: MK5
Silnik: 2,5
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Cześć wszystkim mam podobny problem nie działa klaskon mam transita 95r 2,5D klakson był umieszczony w lewym nadkolu ( w tej okolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale przestał działać , odkręciłem go i przykręciłem go w tą wnękę obok lampy ( pas przedni) klakson działał , po dwóch dniach znowu padł . Przeczyściłem WD-kiem te stylki bo jakiś brud był , dogiełem te wsówki z kabli aby lepiej trzymały i NIC , bezpiecznik bodajze pod kierownicom chyba numer 14 sprawdziłem jest OK bo awaryjne działają próbówką sprawdziłem prąd do kabli z przodu dochodzi , klakson na krótko działa . Ale po złożeniu w całość nadal nie działa . Piszecie po wyżej o jakimś przekaźniku tylko że wy macie podele ponad 2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w 95r gdzie może byc źródło mojego nieszczęścia że przestał działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Organ18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2023, 12:44   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Bezpiecznik 14 obsługuje sygnał i światła awaryjne.
Przekaźnika nie ma, sprawdź może przewód masowy idący od sygnału (kontrolką z żarówką, czy ma dobrą masę) - jeśli na drugim przewodzie pojawia się napięcie po naciśnięciu przycisku klaksonu. Zwłaszcza wtedy, gdy sygnał nie chce zadziałać.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-05-2023 o 13:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.