Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2013, 08:16   #1
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Szanowni Forumowicze, pytanie jak w temacie.
Mam fabryczne webasto, które można uruchamiać z komputera - tzn. poprzez komputer programuje się kiedy i o której ma się włączyć; ewentualnie można uruchomić "natychmiast" ale tez tylko z conversa.

Chciałbym żeby była możliwość uruchamiania webasto ad hoc przez pilota z okna mojego domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 08:58   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał gopiotrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chciałbym żeby była możliwość uruchamiania webasto ad hoc przez pilota z okna mojego domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fabryczny eberspacher ma dedykowany sterownik integrujący się z elektroniką samochodu. Nie przewidziano w nim odrębnego pilota.
Nie widzę możliwości dodania pilota do takiej instalacji - niezbędne było by "wyrzeźbienie" modułu odbiorczego sygnałów pilota, który to moduł wysyłał by po szynie CAN sygnał startu dogrzewacza... Rzecz oczywiście wykonalna - koszt jak sądzę tak z 5k zł....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 09:07   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Panowie ,podepnę się pod temat . W mam fabryczne webasto , tylko że od zakupu świeci się lampka webasto aktywne i nie da się go wyłączyć-odznaczyć krzyżyk w conversie . Słyszałem że trzeba wgrać nowy soft do sterownika webasto . W ASO w Krakowie stwierdzili
że nigdy jeszcze takiej operacji nie robili , ale zaśpiewali za to około 300zł , tylko bez gwarancji że bedzie działało . Czy można wgrać taki soft po za ASO ? Czy przedstawiciel lub firma montująca webasta może wgrać taki soft?
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 09:15   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy przedstawiciel lub firma montująca webasta może wgrać taki soft?
Wgrać soft (ewentualnie - jeśli jest) do fabrycznego sterownika dogrzewacza może każdy, kto ma działający IDS (czyli fordowski interfejs diagnostyczny). Firmy montujące webasto nie sądzę by go miały.
Jeśli byłbyś na Śląsku to po koleżeńsku mogę sprawdzić czy jest nowszy soft do sterownika - niestety może mi się nie udać go wgrać, bo mój interfejs jest "narowisty" przy programowaniu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 09:37   #5
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

możnaby spróbować wyłączyć ELMConfigiem webasto w konfiguracji samochodu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 09:42   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

No i co dalej???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wyłączeniu na pewno przestanie działać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja myślę, że warto zrobić reset sterownika dogrzewacza (w najgorszym przypadku przez odpięcie klemy) i być może raczej upgrade softu conversa...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez deku ; 03-01-2018 o 13:56
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 09:43   #7
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Łudziłem się że może będzie to patent jak z instalacją tempomatu ....
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 12:59   #8
nozka
ford::beginner
 
Avatar nozka
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 4 Titanium S/X
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Witam,

Niedługo pochwale się na forum moim pięknym mondeo mk4 tylko nie mam jak zdjęć zrobić bo cały w soli (czarny lakier). Mam fabryczne webasto jak sprawdzałem przy kupnie to działało. Dziś chce odpalić z conversa (jedyna opcja) zaznaczam krzyżyk a on sam gaśnie i webasto nie działa. Odpaliłem auto pochodziło z 3min zgasiłem i webasto mogłem wlączyc. Pochodziło 2min i znowu zgasło i nie mogłem go włączyć. Nie wiem od czego ale właśnie przypomniało że musi być jakiś limit paliwa a ja mam tak na 100km
nozka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 13:54   #9
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Przeczytaj instrukcję - tam masz:
Wskazówka: Nagrzewnica postojowa
pracuje wyłącznie wtedy, gdy w zbiorniku
paliwa znajduje się przynajmniej 7,5 litra
paliwa, a temperatura otoczenia jest
niższa niż 15°C. Nagrzewnica nie działa,
gdy poziom naładowania akumulatora jest
niski.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 00:58   #10
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Jeśli chodzi o pilota to w instrukcji jest przecież wspomniane, że fabryczne webasto może być wyposażone w pilota. Więc taka opcja istnieje.
Pytanie tylko jak skomplikowane jest jego dołożenie?
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.