Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2014, 20:38   #231
scyzyk
ford::amateur
 
Imię: neo
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: po co
Model: s-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

witam chciałem przypomnieć o moim temacie..... może akurat coś pomożecie, albo wskażecie dobrych fachowców z południa śląskiego, pozdrawiam

scyzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 20:45   #232
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BZDURA !!!! Niech się pukną w łeb, w biuletynie jak byk jest błąd dopalacza opisany właśnie dla poliftu.


Wymień dopalacz DPF zanim całkiem go zapchasz !!!! Przy każdej próbie wypalenia będzie Ci się zapalał ten błąd, (nie zapisuje się niestety), miałem ELMA i szybko odczytałem na trasie przez TORQUE !!!

W ASO nie widzieli błędu, kazałem wypalić ręcznie DPF i nie dało się, bo ten błąd wyskoczył. Zanim zabetonujesz DPF całkiem jedź do nich z tym i niech wymieniają.

Ostatnio wymieniłem właśnie czujnik ciśnień i dopalacz DPF, awarie dopalacza DPF są nagminne wg chłopaków w ASO, zresztą dlatego jest w biuletynie opisane.
Dzięki. Tak zrobię.
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 21:30   #233
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ponadto poinformowali mnie, że biuletyn 63/2010 nie dotyczy Smaxów po lifcie….
...
Czasami to już na prawdę ręce opadają... Dopalacz DPF został wprowadzony dopiero po lifcie... Przed liftem takie ustrojstwo nie występowało w Fordzie!
Czy aby jesteśmy pewni, że koledzy umieją odróżnić dopalacz DPF od np. tłumika tylnego albo łącznika stabilizatora??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy tych kompetencjach na prawdę zaczynam mieć wątpliwości...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 07:41   #234
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami to już na prawdę ręce opadają... Dopalacz DPF został wprowadzony dopiero po lifcie... Przed liftem takie ustrojstwo nie występowało w Fordzie!
Czy aby jesteśmy pewni, że koledzy umieją odróżnić dopalacz DPF od np. tłumika tylnego albo łącznika stabilizatora??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy tych kompetencjach na prawdę zaczynam mieć wątpliwości...
I dlatego nie przedłużałem gwarancji za 3 tys.. bo to niewiele da. Potem trzeba 100 razy do ASO jeździć i im udowadniać. Lepiej znaleźć serwisanta, który się zna na Fordach i naprawi usterkę szybko i niedrogo :-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 18:29   #235
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ja przedluzylem, wymienilem na niej czujnik cisnien i dopalacz dpf, czyli raczej wyszlo na zero.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 20:01   #236
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Mam jeszcze 2 rok podstawowej i 3 rok dodatkowej, z której nie skorzystam bo jest ograniczona do 60 tys. a ja po 2 latach będę miał 80 tys. :-)
Muszę więc zabrać się poważnie za ASO i powymieniać co trzeba :-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 01:51   #237
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

U mnie też wyskoczyła "Usterka silnika", bez żadnych innych objawów. Kontrolka gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika. Kupiłem ELM - pokazuje się błąd P269F - (Kolega Mayak rozszyfrował błąd. Kod: P269F - Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin). Wychodzi, że problem jest wyjaśniony w biuletynie 63/2010.
Niestety wizyta w ASO nic nie dała, bo błędu nie widać. Trzeba przyjechać jak się będzie kontrolka świeciła :-(.
Wskazany przeze mnie błąd zapisali, ale nic nie mogą zrobić jeśli się u nich nie wyświetla. Ponadto poinformowali mnie, że biuletyn 63/2010 nie dotyczy Smaxów po lifcie….
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
A ma ktoś treść tego biuletynu? Jakie są zalecenia naprawy usterki?
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 10:49   #238
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Za wyspiarskim Kuga Owners Club [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -

TSB No : 63/2010
Build Date: 05.05.2010-09.09.2010 Build Code: AJ-AB
Should a customer express concern about the engine malfunction warning lamp illuminated on the instrument cluster, the probable cause is a blown fuse due to fuel vaporizer component internal short circuit caused by a fuel vaporizer overheating. The overheating is a result of a lack of fuel in the fuel vaporizer fuel line ahead of first Diesel Particulate Filter (DPF) regeneration.
Furthermore Diagnostic Trouble Code (DTC) P269F - Exhaust Aftertreatment Glow Plug Circuit/Open - is stored in the Powertrain Control Module (PCM).
To rectify this concern, a new fuel vaporizer system should be installed in reference to the instructions detailed in this bulletin.

Generalnie wyraźnie napisane, że dopalacz przy tych błędach do wymiany, trzeba by było tylko dostać oryginalną treść TSB aby zobaczyć dla jakich samochodów w jakich przedziałach dat produkcji.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 21:15   #239
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za wyspiarskim Kuga Owners Club [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -

TSB No : 63/2010
Build Date: 05.05.2010-09.09.2010 Build Code: AJ-AB
Should a customer express concern about the engine malfunction warning lamp illuminated on the instrument cluster, the probable cause is a blown fuse due to fuel vaporizer component internal short circuit caused by a fuel vaporizer overheating. The overheating is a result of a lack of fuel in the fuel vaporizer fuel line ahead of first Diesel Particulate Filter (DPF) regeneration.
Furthermore Diagnostic Trouble Code (DTC) P269F - Exhaust Aftertreatment Glow Plug Circuit/Open - is stored in the Powertrain Control Module (PCM).
To rectify this concern, a new fuel vaporizer system should be installed in reference to the instructions detailed in this bulletin.

Generalnie wyraźnie napisane, że dopalacz przy tych błędach do wymiany, trzeba by było tylko dostać oryginalną treść TSB aby zobaczyć dla jakich samochodów w jakich przedziałach dat produkcji.
Dziękuję, też to znalazłem, ale szukam źródła.
Odnoszę wrażenie, że u mnie usterka występuje jak jest wilgotno. Sprawdziłem cały tor. bezpiecznik, przekaźnik, świece. Świeca pobiera 10 A tak więc raczej nie jest rozwarty obwód. Może to wina wtyczki przy świecy?
Czy nie ma wśród nas kolegów z dostępem do biuletynu?
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 21:21   #240
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

W sprawi źródła już napisałem do kolegi srs
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.