Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2008, 17:43   #1
nabial
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 30-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Transit 1992 2.5l nie odpala... Co sprawdzic???

Witam mój problem polega na tym ze służbowy TRANSIOREK nie chce odpalić. W pewien dzień pojeździłem może z godzinkę postawiłem go pod firmą na jakieś 20min i.... nic nie odpalił, zholowałem go na parking i tak sobie stoi. Znajomy powiedział abym sprawdził elektro-zawór i czy jest doprowadzane napięcie. Tak tez zrobiłem wszystko jest ok. Odpalanie na rozruszniku nie daje żadnych oznak "życia" na linkę odpali ale się dławi przytrzymując go na małym gazie ładnie chodzi ale po chwili zdycha tak jak by nie miał już ropy. Aha nie może wejść na obroty. Proszę o pomoc co mam sprawdzić. Bo trudno mi się przyzwyczaić jeździć "autonogami" z góry wielkie dzięki. POZDRAWIAM

nabial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 18:03   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Re: Transit 1992 2.5l nie odpala... Co sprawdzic???

Czy przypadkiem niedługo przed zgaszeniem nie tankowałeś paliwa? Kolega miał podobny przypadek, po tankowaniu dopóki był ciepły jakoś pracował, po ostygnięciu kompletnie nic. Rozebrał pół samochodu, a okazało się, że paliwo było NIEPALNE w dieslu.
Jeśli nie, to wygląda to albo na zapowietrzający się układ paliwowy, albo na awarię pompy niskiego ciśnienia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 18:12   #3
nabial
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 30-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Re: Transit 1992 2.5l nie odpala... Co sprawdzic???

Nie nie tankowałem jak pompa mi się zapowietrzyła przy braku ropy to na hol i jakoś hulał. Jak odpowietrzyć pompę i jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia? Jak wygląda i gdzie się znajduje. Sorry ale nie znam wcale silników DIESLA :fcp19
nabial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 18:20   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Transit 1992 2.5l nie odpala... Co sprawdzic???

poluzuj przewody na wtryskach i pokreć rozrusznikiem zobacz czy poleci paliwo
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 19:30   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Re: Transit 1992 2.5l nie odpala... Co sprawdzic???

Pompa niskiego ciśnienia znajduje się z boku silnika nisko pod kolektorem wydechowym, czasami osłonięta półkolista osłoną aluminiową od rury wydechowej. Ma dwa króćce na które nałożona są przewód ze zbiornika i przewód do filtra paliwa. Przewody mają szybkozłączki, łatwo się je zdejmuje z króćców, naciskając dwa wystające jobki na końcówce i zsuwając ją.
Zdejmij tylko końcówkę idącą do filtra i (zakładam sprawny aku ) zakręć krótko rozrusznikiem, druga osoba obserwuje, czy paliwo sika natychmiast ostrym strumieniem z króćca pompy.
Co do zapowietrzania - sprawdź wpierw wszystkie końcówki przewodów czy są dokręcone ( ale z umiarem, nie mocuj się z nakrętkami, przewody są plastikowe ).Chodzi o przewody wchodzące do mocowania filtra i idące z niego do pompy wtryskowej.
Niestety, przyczyn twoich kłopotów może być dużo. Czy jest w twoim aucie wskaźnik obecności wody w paliwie?
Czy jak już zapali na holu i na wolnych ładnie pracuje, to gaśnie przy próbie dodania gazu, czy też sam gaśnie na tych wolnych obrotach (po jakim czasie)?
Czy przedtem palił na dotyk, czy jednak były jakieś kłopoty?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.