Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2018, 20:01   #51
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach
§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:
1) identyfikację pojazdu, w tym:
a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,
A tutaj stosowny artykuł...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 22:08   #52
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mowa jest cały czas o przyczepce, którą kupuje kolega Waldi, a on będzie miał, można powiedzieć, przyczepkę na zamówienie o DMC takim, jakie mu odpowiada:
W związku z tym nie rozumiem, dlaczego miałby mieć niezgodność pomiędzy tabliczką znamionową, a dokumentami przyczepki.


Jeśli sprzedawca zmieni tabliczkę wówczas faktycznie nie ma tematu. Jednak nie bardzo sobie wyobrażam sprzedawcę (nie producenta) podmieniajacego tabliczki do wyboru klienta.


Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tutaj stosowny artykuł...



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Czym innym są problemy związane z rejestracja pojazdów z importu a czym innym wydanie innego świadectwa homologacji do nowo zakupionego w kraju pojazdu. Cytowany przeze mnie przepis wyraźnie mówi o możliwości zmiany i tego w która stronę takowa zmianę można przeprowadzić. Nie bardzo mam ochotę na dalsze googlanie i szukanie info jak to winno zostać zapisane. Nie przekonamy się wzajemnie wiec może odpuśćmy dalsze ot.




Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 07:05   #53
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym innym są problemy związane z rejestracja pojazdów z importu
Ty w ogóle przeczytałeś ten artykuł w całości ze zrozumieniem?

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
innego świadectwa homologacji do nowo zakupionego w kraju pojazdu
Ta, jasne...

Cytat:
Napisał ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia -
Załącznik nr 4 WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ
§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić.
Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności:
1) nazwa producenta (marka);
2) numer świadectwa homologacji typu pojazdu;
3) numer identyfikacyjny pojazdu VIN, a w razie...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 07:32   #54
waldi79
ford::beginner
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: pow.pruszkowski
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

Witam.
Koledzy widzę,że niezłą dyskusję wywołałem:}.
Już wszystko jasne.Dzwoniłem do producenta i w homologacji i przesłanych dokumentachjak i na tabliczce znamionowej-wszędzie będzie ta sama DMC 650kg.
Dzięki ,Pozdrawiam.
waldi79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 08:16   #55
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli sprzedawca zmieni tabliczkę wówczas faktycznie nie ma tematu. Jednak nie bardzo sobie wyobrażam sprzedawcę (nie producenta) podmieniajacego tabliczki do wyboru klienta.
Nie sprzedawca, lecz producent, sprzedawca nie ma takich uprawnień.
Cytat:
Napisał waldi79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gościu co mi ją robi
To, że u nas przyjęło się, że łamanie prawa jest normalką, nie znaczy, że tak powinno być i że każdy taki numer przejdzie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 09:55   #56
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty w ogóle przeczytałeś ten artykuł w całości ze zrozumieniem?



Ta, jasne...


Ja Tobie fragment rozporządzenia a Ty art z gazety. Tak możemy po wieczność...


Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sprzedawca, lecz producent, sprzedawca nie ma takich uprawnień.

To, że u nas przyjęło się, że łamanie prawa jest normalką, nie znaczy, że tak powinno być i że każdy taki numer przejdzie.


I z tego powodu była cała rozprawa. W przypadkach gdy wraz z wyborem niższej DMC dostajesz nowa tabliczkę problemu nie ma.


Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 10:33   #57
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadkach gdy wraz z wyborem niższej DMC dostajesz nowa tabliczkę problemu nie ma.
Właśnie, a cały czas starasz się nas przekonać, że wystarczy dowód rejestracyjny z odpowiednim wpisem i problemu nie ma.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 10:45   #58
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

Galopujesz się w interpretacji tego co napisałem.

Było powiedziane, ze nie ma opcji aby DMC zostało zmienione czemu zaprzeczyłem wraz z zacytowaniem rozporządzenia.

Jak powszechnie wiadomo tabliczka (poza jej utrata i innymi wyjątkami) jest niezmienna od czasu opuszczenia fabryki wiec (ta cześć jest moim domniemaniem) musi byc opcja aby wprowadzić punkt powyższy bez jej modyfikacji.

Na końcu tez napisałem, ze nie szukam dalej, żeby zobaczyć co jest podstawa/dokumentem po takiej operacji (to rozporządzenie jest spore a zaczęliśmy po prostu odbijać piłeczkę). Nigdzie nie napisałem, ze na 100% wystarczy sam dowód. Napisałem jedynie, ze diagności zmieniają podstawowe „dane” pojazdu bez modyfikacji tabliczki.

Gdzieś tam jeszcze wcześniej wspomniałem, ze sprzedawca raczej tabliczek nie podmienia a jedynie producent.

Temat dawno mogliśmy uznać za wyczerpany a zupełnie niepotrzebnie zrobiliśmy tu zamieszanie.


Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 10:52   #59
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja Tobie fragment rozporządzenia a Ty art z gazety. Tak możemy po wieczność...
Chłopie - masz stosowny cytat z rozporządzenia, a potem link do artykułu szerzej opisującego problem. Przestań czytać wybiórczo.

Cytat:
Napisał ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach
§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:
1) identyfikację pojazdu, w tym:
a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak powszechnie wiadomo tabliczka (poza jej utrata i innymi wyjątkami) jest niezmienna od czasu opuszczenia fabryki wiec (ta cześć jest moim domniemaniem) musi byc opcja aby wprowadzić punkt powyższy bez jej modyfikacji.
I tutaj nie masz racji.

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem jedynie, ze diagności zmieniają podstawowe „dane” pojazdu bez modyfikacji tabliczki.
Diagnosta działa w oparciu o "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach" i sprawdza to co znajduje się na tabliczce (stan faktyczny) z tym co znajduje się w dowodzie.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 10:56   #60
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak długo jak w papierach jest mniej niż na ewentualnej tabliczce tak długo nikt pretensji miec nie powinien.
Twoje słowa.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.