Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2006, 08:41   #11
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jasa
Tak mam mondka sprowadzonego z niemiec ale utradzwięki są nie słyszalne dla człowieka.
Za ultradzwieki przyjmuje sie sygnaly akustyczne o czestotliwosci powyzej 16 kHz, moze tak byc ze ten odstraszacz nadaje sygnaly o czestotliwosci ok 12, 14 kHz dlatego je slyszymy. Ja sam slysze nawet dalej bo do ok 17,7-18 kHz - tak sprawdzalismy kiedys na labolatroeium w technikum :fcp4 ale staroisc nie radosc, dzis moze juz ta granica sie znizyla.
Ale do rzeczy: czy to pikanie jest zawsze czy tylko jak autko ma wylaczony silnik czy jak dopiero jest zamkniete (wtedy z alarmem czy bez)?

__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2006, 08:55   #12
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

moze ci alarm w ciagu jazdy rygluje i odryglowuje co jakis czas drzewi i wtedy pika???

bo pikanie z tych okolic co piszesz to generalnie włąsnie od sygnalizacji ryglowania jest....
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2006, 10:53   #13
johhny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi
ale kolega Jasa pisał ze pika mu z okolic filtra przeciwpyłkowego a nie z radia lub głosników w dzrwiach.
To moje pikanie tez nie dobiegalo konkretnie z glosnikow, slychac je bylo jakby wlasnie spod kratek, w zasadzie to trudno bylo okreslic zrodlo, moze to przez rodzaj dzwieku, podobny troche do sygnalu smsa w starych nokiach (moze ciut wyzszy, ale na pewno nie w okolicach 15kHz). I ten dzwiek pojawial sie co kilka-kilkanascie minut, roznie, jest dosc donosny i slychac go przez telefon (gdy z kims rozmawiam, to on to slyszy, zatem czestotliwosc niska dosc musi byc). Pisze to, zeby kolega Jasa mogl porownac, bo wciaz mi sie wydaje, ze mu nie chodzi o sygnal wlaczania alarmu.
__________________
Pozdrawiam,
Johnny
johhny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2006, 16:34   #14
Jasa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 106
Domyślnie

to występuje przy nie załączonym alarmie i centralnym i silnik jest wyłączony czyli stoi i jest otwarty wtedy co jakis czas pika zauważyłem że to pika jak zapali sie czerwona lampka przy zegarze
__________________
"Drzemie we mnie siła, którą uwolni... Ford Shelby WSS Mustang GT...." -=>PooZDRoo<=-
Jasa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2006, 10:36   #15
Arek Gieparda
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2006
Skąd: Otwock
Postów: 56
Domyślnie

witam dzisiaj stało misię właśnie coś takiego. , samochód był odpalany z rana, póżniej zgasiłem silnik i ten dżwiek dochodził dokładnie spod przedniej wycieraczki kierowcy (gdzieś pod kratką obok filtra pp) też nie wiem co to jest. pika w różnych odstępach czasu. zobaczę po wyjściu z pracy czy nadal pika
Arek Gieparda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2006, 10:40   #16
johhny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 28
Domyślnie

U mnie to okazalo sie radio, chyba autodostrajanie, wylaczylem na panelu radia funkcje jakas (oznaczona chyba T jesli dobrze pamietam) i od tej pory dzwieki zniknely :-)
__________________
Pozdrawiam,
Johnny
johhny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2006, 14:07   #17
NODDI11
ford::average
 
Avatar NODDI11
 
Zarejestrowany: 29-12-2005
Skąd: łódż i okolice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8+gaz
Rocznik: 2004
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał johhny
U mnie to okazalo sie radio, chyba autodostrajanie, wylaczylem na panelu radia funkcje jakas (oznaczona chyba T jesli dobrze pamietam) i od tej pory dzwieki zniknely :-)
A radio masz ze zdejmowanym panelem?
Jak tak to może tak pikać żebyś nie zapomniał wyjąć panelu.
Tak ma moja sonka.
__________________

MONDEO KLUB POLSKA
KRZYSIEK
NODDI11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2006, 14:11   #18
johhny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał NODDI11
A radio masz ze zdejmowanym panelem?
Jak tak to może tak pikać żebyś nie zapomniał wyjąć panelu.
Tak ma moja sonka.
Panel owszem zdejmowany, ale czy w czasie jazdy mi tez musial przypominac o jego schowaniu? :fcp3
To byla jakas opcja w radiu, przestawilem kilka miesiecy temu i zapomnialem szczesliwy, ze nie pika :fcp1
__________________
Pozdrawiam,
Johnny
johhny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2006, 23:30   #19
Blaszcz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2006
Postów: 7
Domyślnie

Miałem pare lat temu podobny problem z alarmem w toyocie. Sprawa wyglądała dokładnie tak jak ją opisujesz tylko, że pikanie przerodziło się w wycie dziwne. Nieważne czy właczony czy nie miałem alarm. Kolega elektryk poradził sobie z tym szybko i tanio lecz nie pamiętam co to było, polecam wizyte u fachowca. A wyje ci spod wycieraczki przedniej poniewaz tam zazwyczaj chowają syrenki od alarmu.
Blaszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 09:58   #20
mexxmen30
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Postów: 115
Domyślnie

Kolega Blaszcz ma racje ja tez to przerabialem w Focusie pikanie dochodzilo z okolic podszybia i tez po jakims czasie przerodzilo sie w dziwne dzwieki ledwo slyszalne ale denerwujace i co sie okazało ze spalila sie syrenka z alarmu ktora jest montowana w tych okolicach kupiłem nowa za 70 zł z wymiana i cisza błoga cisza nastala sprawdz czy nie ma tam syrenki albo pod maska w tej okolicy albo w podszybiu jak znajdziesz odłacz kable od niej i zobaczysz ze nastapi cisza zycze powodzenia :fcp13
mexxmen30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.