Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2009, 08:52   #1
jacoolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wolow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Wyjecie akumulatora

Witam wszystkich

no niestety, przytrafilo mi sie. Po dzisiejszej zimnej nocce Focusik moj(2002 1.8 Tddi), pierwszy raz nie odpalil. Wszystko dzialo sie jak zawsze, nawet pare razy zakaszlal, ale nie odpalil. Nie wiem czy to swiece czy moze galareta sie w baku zrobila. Wiem jednak ze troche akumulator pociagnalem.

Teraz jest pytanie czy jest sens brac akumulator do domu jak za starych 126p czasow, i jezeli tak to z czym nalezy sie wtedy liczyc?
pozdrawiam

jacoolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 09:48   #2
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

Oczywiście, że trzeba podładować akumulator prostownikiem, jeśli go rozładowałeś teraz. Zobacz jak będzie wyglądało ładowanie. Jeśli szybko spadnie prąd ładowania i na dodatek akumulator (jeśli masz korki w nim i zobaczysz bulogotanie) to do wyrzucenia. Przy okazji sprawdzisz tez poziom elektrolitu.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 10:06   #3
mike1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2008
Skąd: wrocław
Model: focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

Witam,

po wyjęciu aku i ponownym podłączeniu przygotuj się na rozkodowanie radia jeżeli masz fabryczne i programowanie elektrycznych szyb, tak przynajmniej jest w moim .
pozdrawiam
mike1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 10:59   #4
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

Cytat:
Napisał jacoolo
Witam wszystkich

no niestety, przytrafilo mi sie. Po dzisiejszej zimnej nocce Focusik moj(2002 1.8 Tddi), pierwszy raz nie odpalil. Wszystko dzialo sie jak zawsze, nawet pare razy zakaszlal, ale nie odpalil. Nie wiem czy to swiece czy moze galareta sie w baku zrobila. Wiem jednak ze troche akumulator pociagnalem.

Teraz jest pytanie czy jest sens brac akumulator do domu jak za starych 126p czasow, i jezeli tak to z czym nalezy sie wtedy liczyc?
pozdrawiam
Akumulatorowi nie zaszkodzisz. Na pewno potrzebny będzie kod do radia. Stracisz ustawienia sterownika silnika - będzie chodził na domyślnych, aż do wykonania samoadaptacji. Poza tym trochę kłopotu z odkręceniem uchwytu na mrozie. Jutro ma być cieplej. Opłaca się wyciągać aku już dziś? :fcp4
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 02:49   #5
Kuban
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2009
Model: FORD Focus
Silnik: 1600 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Wymiana akumulatora - z 52Ah na 60Ah

Witam

Na dniach będę wymieniał akumulator i zdecydowałem się na CENTRA Futura 60Ah 600A.

Od wyjazdu z fabryki (bo mam z nim 'do czynienia' od tego momentu, gdyż mój Tata kupił go nowego) miał cały czas ten sam akumulator, który pochodził, uwaga, uwaga... 8 lat! Naprawdę to atut, gdyż standardowo powinno się wymieniać akumulator co 3-4 lata, ten natomiast przetrwał lat aż 8.
Po tym, jak przejąłem auto po Tacie, sporo z nim zrobiłem i w zasadzie kończę jego metamorfozę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jedną z rzeczy, które muszę odświeżyć jest akumulator... dokupiłem jednak też mocną skrzynie SONY X-Plod 1300W i wzmacniacz MAC AUDIO 700W i chciałem też następny akumulator kupić większy... zarówno w serwisie jak i w sklepie internetowym doradzili mi od 50 do 60Ah, gdyż alternator większego akumulatora może nie doładować.

Czy Wy uważacie podobnie? Czy te 60Ah, czyli zwiększenie pojemności o 8Ah i to, że akumulator będzie nowy wystarczy?


Pozdro
__________________
Pozdro dla dobrych kierowców. Kuban the Driver
Kuban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 07:59   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

Alternator naładuje 60Ah ale jak zaczniesz grać na tym sprzęcie i włączonych odbiornikach to może nie wytrzymać alternator,
miałem tak dawniej że spalił sie stojan w alternatorze,można obliczyć ile potrzeba mocy np.2000W+żarówki H4 110W+klima dmuchawa itd.Być może trzeba będzie wymienić alternator na mocniejszy.Ty w benzynie masz 14\70 a diesel ma 14\90.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 20:36   #7
jacoolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wolow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

wypada chyba wspomniec jak historia sie skonczyla

otoz Ford nie odpalil - aku juz ledwo ciagnal. Pomogla reanimacja przez respirator czyli sasiad plus kable.

Rundka tu i owdzie po 40 minutach na parking pod dom. Pozniej jeszcze 20 min "rozruchy" o 22.00 i 0.30 i rano za drugim razem poszedl. I tak do dzis. Nie da sie jednak ukryc ze aku wymaga na pewno wymiany, a najpredzej to randki z prostownikiem. Ktorego podobnie jak garazu nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacoolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 21:06   #8
porzeczkowiec
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 157
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

To jedz do sklepu z akumulatorami. U nas jest taki jeden sklep gdzie mogą zabrać na nocke Twój stary aku żeby go podładować a dadzą Ci zastępczy. Za free sprawdzą czy ten stary się jeszcze nadaje czy nie. Jeśli nadaje to podladują i masz spokój na jakiś czas. A jak się nie nadaje to zaproponują nowy a stary zostawisz u nich.
I po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
porzeczkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 21:43   #9
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

a tak apropos bo tez przymierzam sie do podladowania. konieczne jest odlaczanie aku, czy moge zrobic to przy podlaczonym. dysponuje garazem wiec moglbym zostawic na noc podlaczonego.
jakby mi ktos jeszcze powiedzial jak to jest ze spr. poziomu elektrolitu. ewentualnie do jakiego poziomu wody dolac i ile pozniej ladowac bo bede wdzieczny
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 10:27   #10
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Wyjecie akumulatora

Cytat:
Napisał dexio
a tak apropos bo tez przymierzam sie do podladowania. konieczne jest odlaczanie aku, czy moge zrobic to przy podlaczonym. dysponuje garazem wiec moglbym zostawic na noc podlaczonego.
jakby mi ktos jeszcze powiedzial jak to jest ze spr. poziomu elektrolitu. ewentualnie do jakiego poziomu wody dolac i ile pozniej ladowac bo bede wdzieczny
Możesz ładować podłączony akumulator. Na ściance akumulatora powinien być wskaźnik poziomu z kreskami min i max. Jeśli nie ma to dolewasz tyle wody destylowanej/demineralizowanej aby płyty akumulatora były całkowicie znaurzone. Nie przesadź.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.