Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2012, 18:36   #31
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wymiana silnika

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i silnik po remoncie zawsze cieknie, niestety nasi mechanicy nie umieja go juz zlozyc tak aby nie ciekl olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli składa jakiś melepeta nie dbający o moment dokręcenia śrub, ułożenia uszczelek itd. to później cieknie. Ja przeszedłem remont w dwóch samochodach. Pierwszy Mondeo 1.8 TD, którego przed remontem gubił olej a po był suchy jak pieprz przy uszczelkach. Drugie auto to Fiesta RS1800 z której lało się z każdej strony i po remoncie czysto, sucho a dodam, ze samochód używany był i jest w rajdach. Remont mondeo około 5 tyś wyniósł, fiesty jakieś 2500 ale to dlatego bo robił go mój znajomy, który za robotę wziął tyle co nic.
Wymiany silnika też doświadczyłem i sama wymiana po negocjacjach plus rozrząd 1500 zł. Do tego jeszcze cena silnika. Niestety sporo poprawek było bo tu coś źle podłączone było, tam nie działało itd.

Reasumując, podstawa to dobry warsztat\mechanik. Następnie kalkulacja jaki ma się budżet oraz jak długo ma się zamiar jeździć tym samochodem i ile się nim jeździ. Jeśli robi sporo kilometrów w ciągu roku, nie planuje zmieniać samochodu za 2 lata to myślę, że warto zainwestować w remont silnika.

__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 08:58   #32
zbigniew.n.s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana silnika

Koledzy powiedzcie jeszcze o co chodzi z kolorem pokrywy zaworów znalazłam co prawda trochę na ten temat ale jedynie jeśli o MK II tam chodzi o sposób regulacji zaworów w jednych jest mechanicza w drugich hydrauliczna ale jak jest w MK III to się nie doszukałem .
__________________
Zbyszek.

Ostatnio edytowane przez zbigniew.n.s ; 10-12-2012 o 11:23
zbigniew.n.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 12:55   #33
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wymiana silnika

Z tego co wiem to w MK III luzy regulowane są mechanicznie, przynajmniej w silnikach 1.8 i 2.0.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2012, 17:23   #34
zbigniew.n.s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana silnka

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem na tym forum od 2005, na mondeoklubpolska.pl od 2008, sledze wiekszosc tematow i jeszce nikt tego nie dokonal, wiec naprawde nie rob sobie niepotrzebnej roboty, kosztow i nerwow. Zostaw swoja skrzynie albo zapomnij o predkosciomierzu. W polifcie syganl VSS brany jest z pompy ABS, ale wymiana pompy na poliftowa nic nie daje. Schematy rowniez nie wyjasniaja co sie dzieje z sygnalem VSS, przez co przechodzi itd. W przedlifcie masz czujnik VSS i wszystko pieknie wyrysowane, w schematach z polifta nie ma nic z VSS zwiazanego. Po prostu biala plama. Jak chcesz byc pionierem ktory to uruchomi to uzyj szukajki i poczytaj posty tych ktorzy z tym walczyli, co wymieniali i ostatecznie wkladali stara skrzynie.
Trochę się pogubiłem ale to moja wina nie wspomniałem ,że moje auto ma 5 biegową skrzynią co jest oczywiste zważywszy na rocznik silnik którego zakup rozważam ma również 5 biegową skrzynię tak przynajmniej podaje sprzedający.
I jeszcze to ,znalazłem w sklepie forda
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czujnik - sensor prędkościomierza, prędkości obrotowej.
Wszystkie modele z manualną skrzynią 5-biegową MTX75*
* Skrzynia MTX75 jest z opcją - bieg wsteczny wrzucany poprzez wstępne podniesienie gałki zmiany biegów do góry

Stosowany w silnikach benzynowych i diesla.

Pasuje do: * FORD Mondeo Mk3 od 08/2000 do 03/2007
wszystkie modele z 5-biegową manualną skrzynią MTX75
__________________
Zbyszek.
zbigniew.n.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 22:21   #35
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Wymiana silnika

kolego widze ze jestes uparty, chcesz to wkladaj skrzynie tylko nie pisz potem ze Ci predkosciomierz nie dziala
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 21:45   #36
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana silnika

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem to w MK III luzy regulowane są mechanicznie, przynajmniej w silnikach 1.8 i 2.0
benzynowe mk3 płytkami albo szklankami
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.