Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2012, 10:23   #1
andrzej___1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Bielsko-biała
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie wymiana progów

Witam serdecznie,
zakupiłem nowe progi do mojego Forda Ka,teraz pojawia sie pytanie,czy jest sens dac blacharzowi 500zł za wymiane?? czy moze jest to zabieg który nie jest skomplikowany i moge go zrobic sam? na co nalezy zwrócic uwage?
pozdrawiam

andrzej___1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 12:32   #2
tofex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: szczecin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: wymiana progów

Ja zapłaciłem 1000 zł, a w cenie było:
- wymiana progów- tu poszło trochę na skróty, nowe progi przykryły stare
- wstawienie reperaturki wlewu paliwa
- malowanie: progów, tylnej klapy, prawych drzwi, obydwa tylne błotniki
- na progi poszedł "baranek" przed pomalowaniem
- łatka w podłodze
Zakres prac ogromny za te pieniądze, a teraz minusy:
Auto wygląda na oko sympatycznie, ale pod światło widać przetarcia od szlifowania drobne "zafalowania", trochę przyklejonych pyłków itp. w okolicach wlewu.
Ale z takimi rzeczami się liczyłem, auto jest nastoletnie, malowane wcześniej, a ja chciałem pozbyć sie purchli przy wlewie i na progach, białej farby z drzwi ( ktoś musiał wjechać w nią i rozpryskało na drzwi). Zamysłem było, aby małżonka pojeździła z 2-3 lata autem które "jakoś" wygląda- bo technicznie jest bardzo zadbany, czyli musiałem iść na kompromis.

Mam porównanie z innego warsztatu, gość robi raczej lepsze auta, i robi baaardzo dobrze. Jak zobaczył kaczkę i usłyszłał co chcę robić, powiedział że w tym aucie to lepiej dać sobie spokój, biorąc pod uwagę jego wartość.

Ale ja dociekałem, więc:

-wymiana progów 600
-reperaturka wlewu 350
-malowanie błotników tylnych razem z progami 800
-drzwi 350
-klapa 350
RAZEM 2450, a kaczka warta 3-4 kpln
Te 350 to stała cena za element, ale inaczej to wygląda przy aucie za 30, a inaczej za 3 tysiące.
Ja wybrałem wariant tańszy, a za 1450 zł, postanowiłem przestać się przyglądać z bliska, szukają niedoróbekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tofex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 22:50   #3
andrzej___1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Bielsko-biała
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana progów

dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie interesuje sama wymiana progów,no i sie zastanawiam czy to jakas trudna robota??
andrzej___1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 23:04   #4
chmielu 14
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Górny ślask
Model: Galaxy
Silnik: VR6+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 174
Domyślnie Odp: wymiana progów

witam.wszystko mozna zrobic samemu tylko jak to bedzie wygladac.a trudne tak jak pisales nie jest..
chmielu 14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 09:42   #5
tofex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: szczecin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: wymiana progów

Trudne bardzo nie jest, jak się ma trochę narzędzi. Drzwi do zdjęcia, przednie błotniki dołem poodchylać (u mnie błotniki były wspawane na stałe, nie wiem czy w ka jest tak oryginalnie, bo najwygodniej jest je odkręcić). Jak dla mnie największym problemem jest to, że progi przechodzą w tylny błotnik. Więc wymiana to jedno, ale potem trzeba to wszystko wykończyć i polakierować.
Jest pytanie czy za 500 zł to tylko "blacharka", czy na gotowo z malowaniem?
tofex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 12:02   #6
andrzej___1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Bielsko-biała
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana progów

dziękuje za odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 500zł na gotowo z malowaniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej___1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 13:43   #7
andrzej___1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Bielsko-biała
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana progów

a tam trzeba spawac te progi? czy są jakieś zaczepy?? jak to wyglądaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) moge liczyc na jakąś instrukcje?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej___1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 21:35   #8
tofex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: szczecin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: wymiana progów

To nie jest wysoka cena, ja bym samemu nie robił. W dużym skrócie: oryginalnie próg jest zgrzewany wzdłuż uszczelki drzwiowej, a od dołu na całej długości ( tak jak podkładasz lewarek).Tylna część przechodzi zaś w błotnik. Są dwa warianty:
- ambitny : rozwiercasz, szlifujesz, lub w inny sposób pozbywasz się zgrzewów, tniesz tylny błotnik w miejscu przejścia w próg, pozbywasz się starego, wspawujesz nowy, szpachlujesz, malujesz. Zaleta, to możliwość oceny co ruda zrobiła wewnątrz i ewentualna naprawa.

- szybszy : nowy próg spawasz na stary ( o ile ktoś nie zrobił tego wcześniej- ilość warstw ograniczonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), szpachlujesz i malujesz.
Tak czy inaczej obie wersje wymagają conajmniej "migomatu",flexa, wiertarki i jako takich umiejętności. Pamiętaj, że jak nawet wymienisz progi samemu, to nie bardzo widzę możliwość pomalowania samemu np. sprayem, szczególnie na błotnikach.
Powodzenia
tofex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 23:10   #9
andrzej___1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Bielsko-biała
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana progów

dziękuje bardzo za uświadomienie mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) mysle że chyba jednak poświęce to 500zł i niech sie blacharz z tym bawiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) dziękuje jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
andrzej___1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 19:20   #10
czarekessi
ford::average
 
Avatar czarekessi
 
Imię: czarek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: lodz-strykow
Model: mondeo mk2 ,mk3
Silnik: 1.8 zetec,1.8 duratec
Rocznik: 1996, 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: wymiana progów

tu masz kolego linka do wymiany w moim mondeo robiłem sam moze ci sie przyda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czarekessi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.