Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2017, 20:03   #1
szluf
ford::amateur
 
Imię: wd
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford FOCUS mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie 1.8 TDCi przewody paliwowe

Witam, jest to mój pierwszy post pytający jako posiadacz forda focus rocznik 2003 1.8 TDCI 74kW.

Zauważyłem dziś, że w garażu pojawiła się plama .... oleju napędowego. Idąc tym tropem okazało się że został przetarty przewód paliwowy i cieknie.

Moje pytanie brzmi jaki przewód biegnie od zbiornika paliwa do silnika z prawej strony pojazdu ? (średnica, materiał, długość).

Nigdzie nie mogę tego znaleźć google nie dało rady.

ps. mam nadzieje że admina nie zdenerwuje źle dobranym tematem do miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szluf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 22:33   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

W gogle nic nie znajdziesz bo, nie ma żadnego przewodu od zbiornika do silnika, od zbiornika są krótkie wężyki które łączą się z rurkami idącymi pod spodem auta, kończącymi się w komorze silnika i od tego łączą się wężyki do filtra paliwa i powrotny.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 09:02   #3
Barbud
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Witam jeśli przetarł się gdzieś pod spodem to wewnętrzna średnica to 8 zewnętrzna ok.12mm,a teraz to jest moja propozycja więc nie chcę głupich komentarzy .
Teraz uważaj przed przecięciem postaraj się najpierw zmieżyć sufniarką dokładną średnicę wewnętrzną przewodu i odlicz ok.2mm.i leć do sklepu z elektronarzędziami lub marketu budowlanego do działu z pneumatyką i tam niech ci dobiorą pod tą średnicę łącznik przewodu ciśnieniowego+ ewętualnie dwie obejmy zaciskowe i zakup pod tą średnicę jak to będziesz miał to weź dwa ścieki stolarskie skręcane i przed przecięciem przewodu załóż jeden przed przetarciem a drugi z drugiej strony na przewodzie w takich odległościach aby pozwalały ci potem założenia łącznika, skręć je porządnie zapobiegnie to wylaniu i zapowietrzeniu układu paliwowego.Przygotuj sobię suszarkę do włosów aby nagrzać końcówki przewodu paliwowego łatwiej będzie założyć łącznik nie bij się nagrzewać przewodu paliwowego bo to ropa więc nie wybuchnie.
Jak wszystko pójdzie sprawnie i nie wyleje ci się paliwo z przewodu odpal i przejedź się ok.5 kilometrów aby powietrze powstałe w wyniku łączenia przewodu paliwowego przeszło i się odpowietrzyło.
Uważaj jeśli paliwo ci zejdzie z przewodu paliwowego to trzeba odpowietrzyć pożądanie sama pompka wtryskowa może nie dać rady a na sucho lepiej niech nie pracuję bo regeneracja czeka i wtryski więc jak będziesz odpalał i nie załapie kręć rozrusznikiem 5 sek.odczekaj chwilę i znowu 5sek. Jak tak po 5 razach nie odpali daj spokój i napisz na forum a podpowie jak konkretnie odpowietrzyć.

Bump: Witam jeśli przetarł się gdzieś pod spodem to wewnętrzna średnica to 8 zewnętrzna ok.12mm,a teraz to jest moja propozycja więc nie chcę głupich komentarzy .
Teraz uważaj przed przecięciem postaraj się najpierw zmieżyć sufniarką dokładną średnicę wewnętrzną przewodu i odlicz ok.2mm.i leć do sklepu z elektronarzędziami lub marketu budowlanego do działu z pneumatyką i tam niech ci dobiorą pod tą średnicę łącznik przewodu ciśnieniowego+ ewętualnie dwie obejmy zaciskowe i zakup pod tą średnicę jak to będziesz miał to weź dwa ścieki stolarskie skręcane i przed przecięciem przewodu załóż jeden przed przetarciem a drugi z drugiej strony na przewodzie w takich odległościach aby pozwalały ci potem założenia łącznika, skręć je porządnie zapobiegnie to wylaniu i zapowietrzeniu układu paliwowego.Przygotuj sobię suszarkę do włosów aby nagrzać końcówki przewodu paliwowego łatwiej będzie założyć łącznik nie bij się nagrzewać przewodu paliwowego bo to ropa więc nie wybuchnie.
Jak wszystko pójdzie sprawnie i nie wyleje ci się paliwo z przewodu odpal i przejedź się ok.5 kilometrów aby powietrze powstałe w wyniku łączenia przewodu paliwowego przeszło i się odpowietrzyło.
Uważaj jeśli paliwo ci zejdzie z przewodu paliwowego to trzeba odpowietrzyć pożądanie sama pompka wtryskowa może nie dać rady a na sucho lepiej niech nie pracuję bo regeneracja czeka i wtryski więc jak będziesz odpalał i nie załapie kręć rozrusznikiem 5 sek.odczekaj chwilę i znowu 5sek. Jak tak po 5 razach nie odpali daj spokój i napisz na forum a podpowie jak konkretnie odpowietrzyć.

Bump: Witam jeśli przetarł się gdzieś pod spodem to wewnętrzna średnica to 8 zewnętrzna ok.12mm,a teraz to jest moja propozycja więc nie chcę głupich komentarzy .
Teraz uważaj przed przecięciem postaraj się najpierw zmieżyć sufniarką dokładną średnicę wewnętrzną przewodu i odlicz ok.2mm.i leć do sklepu z elektronarzędziami lub marketu budowlanego do działu z pneumatyką i tam niech ci dobiorą pod tą średnicę łącznik przewodu ciśnieniowego+ ewętualnie dwie obejmy zaciskowe i zakup pod tą średnicę jak to będziesz miał to weź dwa ścieki stolarskie skręcane i przed przecięciem przewodu załóż jeden przed przetarciem a drugi z drugiej strony na przewodzie w takich odległościach aby pozwalały ci potem założenia łącznika, skręć je porządnie zapobiegnie to wylaniu i zapowietrzeniu układu paliwowego.Przygotuj sobię suszarkę do włosów aby nagrzać końcówki przewodu paliwowego łatwiej będzie założyć łącznik nie bij się nagrzewać przewodu paliwowego bo to ropa więc nie wybuchnie.
Jak wszystko pójdzie sprawnie i nie wyleje ci się paliwo z przewodu odpal i przejedź się ok.5 kilometrów aby powietrze powstałe w wyniku łączenia przewodu paliwowego przeszło i się odpowietrzyło.
Uważaj jeśli paliwo ci zejdzie z przewodu paliwowego to trzeba odpowietrzyć pożądanie sama pompka wtryskowa może nie dać rady a na sucho lepiej niech nie pracuję bo regeneracja czeka i wtryski więc jak będziesz odpalał i nie załapie kręć rozrusznikiem 5 sek.odczekaj chwilę i znowu 5sek. Jak tak po 5 razach nie odpali daj spokój i napisz na forum a podpowie jak konkretnie odpowietrzyć.
Barbud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 19:27   #4
szluf
ford::amateur
 
Imię: wd
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford FOCUS mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Re: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Jak pisałem jestem poczatkujacym urzytkownikiem Forda i jestem blady w budowie. O Fronterze wiedzialem 90% a tu klops. Kolego Jacku piszesz ze przewody ida do rurkami. Jak je nazwac zeby kupic bo jak zaczne o rurkach opowiadac to mnie wysla do budowlanki ☺ a mialem takie przypadki... idz pan do marketu tam maja takie weże. Przez chwile dawalo rade takie rozwiazanie. Gumowy przewod i 4 obejmy ale cisnienie wypchalo. Bylo do przewidzenia no ale ... ☺
szluf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 23:40   #5
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Na początek napisz który przewód tobie się przetarł?? Rurek pod podłogą nie wymieniasz no chyba że masz zjedzone, ale nie spotkałem jeszcze takich. Węże które idą w komorze silnika można porobić na nieoryginalne cięte z metra, poskręcać wszytko na opaski i będzie dobrze. Węże muszą być specjalne do paliwa nie węże ogrodowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 08:25   #6
pirek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Exclamation Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Cytat:
Napisał Barbud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a teraz to jest moja propozycja więc nie chcę głupich komentarzy... ...postaraj się najpierw zmieżyć sufniarką
możesz mi powiedzieć co to jest "sufniarka"? ja wiem, że jest takie narzędzie do mierzenia średnicy i ono nazywa się SUWMIARKA ale o "sufniarce" nigdy nie słyszałem... jak to wygląda??
pirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 09:18   #7
Barbud
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Oj przepraszam za tą pisownię trochę za szybko kolega dobrze zwrócił uwagę a powracając do skręcania cybantami czy założenia łącznika od przewodu ciśnieniowego i wysyłkę do budowlanki sugerowałem się tylko tym iż cybanty to dodatek do łącznika tak dla spokoju a sam łącznik ciśnieniowy wytrzymuję nawet 12bar ,nawet przewody paliwowe pod maską są na nie łączone i bez dodatkowych zabezpieczeń dlatego mówiłem o dziale z pneumatyką,a nie ogrodowe itp.A ogólnie wpisałem w gogle łącznik przewodu paliwowego i wyświetliło się mnóstwo różnych średnic i długości więc nie wiem w czym jest problem chyba że te przetarcie ma 20 cm? A wogule to tak jak w temacie mówimy o przewodach paliwowych czyli gumowych bo rurki paliwowe to już inny temat

Bump: Oj przepraszam za tą pisownię trochę za szybko kolega dobrze zwrócił uwagę a powracając do skręcania cybantami czy założenia łącznika od przewodu ciśnieniowego i wysyłkę do budowlanki sugerowałem się tylko tym iż cybanty to dodatek do łącznika tak dla spokoju a sam łącznik ciśnieniowy wytrzymuję nawet 12bar ,nawet przewody paliwowe pod maską są na nie łączone i bez dodatkowych zabezpieczeń dlatego mówiłem o dziale z pneumatyką,a nie ogrodowe itp.A ogólnie wpisałem w gogle łącznik przewodu paliwowego i wyświetliło się mnóstwo różnych średnic i długości więc nie wiem w czym jest problem chyba że te przetarcie ma 20 cm? A wogule to tak jak w temacie mówimy o przewodach paliwowych czyli gumowych bo rurki paliwowe to już inny temat
Barbud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 10:02   #8
szluf
ford::amateur
 
Imię: wd
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford FOCUS mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Re: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Przewody paliwowe pod maską są ok. Przetarła mi się rurka biegnąca pod samochodem po stronie prawej na wysokości nóg pasażera. Była mała "szparka" przez którą pod ciśnieniem lało paliwem. Dlatego szukam nazwy jak rurke nazwać by móc zamówić i wymienić.

Ciężko chłopy nazwać część w nowo używanym samochodzie. W tym którego użytkowałem wpisywałem przewody paliwowe i tam ładnie miałem od filtra po zbiornik, a tu jest rozbijane na przewody, rurki, złączki itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na moich samochodach przy naprawie mogłem opierać sie na schematach a tu nie mogę znaleźć schematu układu paliwowego, wszystko nt forda pochowane.
Citroen ma ładnie program w necie gdzie wpisuje VIN i jestem wygrany, aż panoćki w sklepie się dziwią jak im numerami wale.

Pomysł z łącznikiem jest dobry. Będe musiał go wykorzystać. teraz tylko kanał i do działania.
Pozdrawiam.
ps. To jest pierwsze rozwiązanie problemu.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170129_110659.jpg (88.1 KB, 145 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez szluf ; 29-01-2017 o 10:16
szluf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 11:11   #9
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi przewody paliwowe

Nie wiem skąd jesteś bo nie masz w profilu napisane, mógłbym ci za grosze załatwić taką rurkę bo przeważnie nie wyciągam tego i wywożę cała kastę na demontownie. A w obecnej sytuacji możesz uciąć rurkę i dorobić z węża.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.