Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2008, 12:11   #1
turan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie [MK3] Mało mocy przy starcie

Witam!

Właśnie dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy mondków.

Coprawda podobny wątek już był ale nie został wyjasniony...

Po starcie silnika w MKIII TDCi 115KM wszystko wydaje się być OK. Silnik pracuje równo, żadne kontrolni nie mrygają...

Ale podczas ruszania musze dać dużo gazu bo inaczej mi gaśnie... Przy zmianie biegu na kolejny (przy niskich obrotach) samochód nie ma siły się rozpędzić, a nawet lubi się dławić... Dopiero od 2tyś zaczyna jakoś jechać, a po załączeniu turbiny leci ładnie.

Tak więc przy starcie musze kręcic na wysokie obroty (około 2-2,5k) i zmieniac biegi tez na wysokich obrotach. Czy to normalne? Z tego co wiem ropniak powinien jechać od najniższych obrotów...

turan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 12:15   #2
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Re: MKIII Mało mocy przy starcie

Cytat:
Napisał turan
Czy to normalne?
Raczej z tym silnikiem to chyba normalne.
Podobnie mam i w swoim. :fcp1
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 12:23   #3
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie Re: MKIII Mało mocy przy starcie

Cytat:
Napisał turan
Witam!

Właśnie dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy mondków.

Coprawda podobny wątek już był ale nie został wyjasniony...

Po starcie silnika w MKIII TDCi 115KM wszystko wydaje się być OK. Silnik pracuje równo, żadne kontrolni nie mrygają...

Ale podczas ruszania musze dać dużo gazu bo inaczej mi gaśnie... Przy zmianie biegu na kolejny (przy niskich obrotach) samochód nie ma siły się rozpędzić, a nawet lubi się dławić... Dopiero od 2tyś zaczyna jakoś jechać, a po załączeniu turbiny leci ładnie.

Tak więc przy starcie musze kręcic na wysokie obroty (około 2-2,5k) i zmieniac biegi tez na wysokich obrotach. Czy to normalne? Z tego co wiem ropniak powinien jechać od najniższych obrotów...
Co to znaczy załączanie turbiny co ty masz za silnik? W mondeo TDCI turbina kręci się cały czas. 2-2,5k obr. to dla ciebie są wysokie obroty? Auto powinno płynnie przyspieszać od najniższych obrotów pod warunkiem że nie przyspieszasz od 40 na 5 wtedy będzie mu ciężko. Sprawdź dobrze układ wtryskowy to nie jest normalny objaw.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 13:05   #4
turan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Re: MKIII Mało mocy przy starcie

Mam takie wrażenie, że załącza się turbina gdyż nagle dostaje dużego kopa przy około 2,5tyś obr.
Z tego co wiem i czytałem na forum to coniektórzy startuja z 2go biegu, a ja musze na 1wszym rozpędzić dość znacznie zanim dam 2gi, bo inaczej zacznie mną szarpac.
Pisząc o starcie miałem na myśli 3-3,5 tys obr. Sorry.

Teorertycznie (chyba) powinno wystarczyć ruszenie do 2tyś na 1wszym biegu i powinno sie dać przejść na 2gi bieg. U mnie się tak nie da :fcp11

A przede wszystkim co jest z tym gaśnięciem przy starcie z niskimi obrotami?
turan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 20:03   #5
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

z tym ruszaniem z drugiego biegu to chyba nie za bardzo, mondeo troche wazy i po to jest jedynka zeby z niej ruszac a nie meczyc sprzeglo ruszajac z 2. te obroty przy starcie to troche duze masz kolego, ja jak wrzoce 1 to wystraczy tak do 1,7k zeby normalnie ruszyc i zaraz po ruszeniu wkladam 2, z tym gasnieciem to tez moze byc roznie najlepiej podjedz do aso na kompa i Ci sprawdza czy masz jakies bledy.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 21:54   #6
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

nie jestem długo posiadaczem mk3 diesla, i na dodatek mam tddi ale to na pewno nie jest normalne co twoje auto wyczynia.
ja ruszam noramalnie z 1000-1200obrotów krece do 2000-2200 i wrzycam 2 kee tu do 2,500 i 3 i tak dalej-->tak zeby po zmianie biegów na wyzszy miec min te 1800-1900obrotów-wtedy auto "cały czas" jest w zakresie kiedy ten silnik ma max moment obrotowy= najopytmalniej wykorzystuje jego mozliwosci bez konieczności deptana gazu w podłoge.
ale ja nie czuje zadnego dławienia czy jakis oporów przy przyspieszaniu,nic mi nie dławi tego auta...najwidoczniej masz cos nie tak...
ale skoro mówisz ze jak turbina jest juz rozkręcona to wtedy czujesz ze idzie tzn ze mzoe masz cos z dolotem powietrza?zapachany dolot olejem?albo brudny filtr powietrza?i dopiero jak dostanie extra cisnienia to zaczyna iśc?!
proponuje to sprawdzic?!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 07:29   #7
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

Cytat:
Napisał turan
Witam!

Właśnie dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy mondków.
turan: jak jestes z Wa-wy lub okolic to sie mozemy spotkac i porownac, bo mam identyczny silnik. Moze musisz sie najpierw autka 'nauczyc', szczegolnie gdy przesiadles sie z benzyny?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2008, 09:45   #8
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

Witam, coś musi być nie tak, ja w swoim TDDI 115 to pod górkę z kompletem pasażerów, rusza bez gazu. Biegi zmieniam nie przekraczając 2500 obrotów, chyba że chce poszaleć. A ile ci pali?
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2008, 10:35   #9
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

Cytat:
Napisał ogodaw
Witam, coś musi być nie tak, ja w swoim TDDI 115 to pod górkę z kompletem pasażerów, rusza bez gazu. Biegi zmieniam nie przekraczając 2500 obrotów, chyba że chce poszaleć. A ile ci pali?
TDDi to klasyczny klekot i jego charakterystyka nijak sie ma do ruszania TDCi, a tego silnika dotyczy temat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2008, 21:59   #10
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [MK3] Mało mocy przy starcie

"TDDi to klasyczny klekot i jego charakterystyka nijak sie ma do ruszania TDCi, a tego silnika dotyczy temat."

ok,różnia sie charakterystyka,ale nie az tak zeby było normalne ze w przypadku tdci "standartem" sa takie polki przy ruszaniu i kombinowanie jak tu zrobic zeby nie zgasł!!!!

skopsane jest cos na bank!mam kilku znajomych którzymaja maja foki tdci i takich problemów nie maja...
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.