Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2013, 00:24   #1
prompt
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Źle zamontowane sprężyny ?

To mój pierwszy post na forum, dlatego przede wszystkim witam wszystkich "fordziarzy".
Niedawno kupiłem Mondeo z 2002 roku (benzyna, 145 KM, kombi) i traf chciał że pękła sprężyna w zawieszeniu z przodu z prawej. Po wymianie sprężyn w serwisie samochód ściąga w lewo. Do serwisu zadzwoniłem już po przejechaniu kilkuset metrów, ale dowiedziałem się, że coś tam musi się "ułożyć". Problem w tym, że na mechanice samochodowej znam się raczej niewiele, a muszę się teraz przygotować na batalię z serwisem. Przejechałem ok. 200 km i jakoś się nie "układa", zauważyłem tylko, że przy przyspieszaniu ściąganie wyraźnie się zmniejsza. Przeczytałem masę postów o sprężynach na forum i podobno nie da się sprawdzić zamontowania sprężyn bez ich demontażu.
Zauważyłem jedną rzecz i mam w związku z tym pytanie. Z podstawy, o którą opiera się sprężyna, wystaje mały kołek. Przy lewym kole koniec zwoju sprężyny opiera się o ten kołek, przy prawym jest przesunięty o kilka centymetrów. Czy to ma jakieś znaczenie ?
Dodam jeszcze, że przed pęknięciem sprężyny samochód nie miał żadnych problemów z toczeniem, diagnostyka zawieszenia OK, bez luzów w układzie kierowniczym, nowe opony.

Pozdrawiam

prompt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 01:22   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

ułozenie sprezyny ma jakies tam znaczenie, ale powinna sie sama w koncu ułozyc w gnieździe

z opisu wynika ze został stworzony luz w zawieszeniu gdzies, skoro przyspieszanie ma wpływ na sciaganie, albo cos urwane ( tuleja tylna wahacza) albo nie dokrecone. Ew jak masz drgania, to panom w serwisie np rozsypał sie przegub i wypadł kamien przy wyciaganinu półosi
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 20:32   #3
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

dwa razy zmieniałem już sprężyny w swoim mondku (pierwszy raz kupiłem tani zamiennik i się po prostu ścisnęły drugim razem już nie oszczędzałem) i nie było żadnego ściągania ani potrzeby ułożenia się sprężyn więc najwidoczniej po prostu coś sknocili przy najprostszej czynności w tym pożal się boże serwisie.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 21:09   #4
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

jak ci się nie ułożyła to już na pewno nie ułoży, przy zakładaniu już powinni tak skręcić amortyzator żeby koniec sprężyny opierał o "Kołek" w podstawie amortyzatora ustalającej sprężynę a u góry poduszce amortyzatora, niech warsztat który to robił poprawi i powinno być po problemie.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 00:30   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

Cytat:
Napisał prompt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie sprężyn w serwisie samochód ściąga w lewo.....zauważyłem tylko, że przy przyspieszaniu ściąganie wyraźnie się zmniejsza
luzy w zawieszeniu i to prawdopodobnie po lewej stronie z przodu
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 18:00   #6
prompt
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Nie mam żadnego doświadczenia w ocenie pracy zawieszenia w Mondeo (ostatnie 300 tys. km zrobiłem Sierrą) i ciężko mi cokolwiek wyrokować.
Póki co, umówiłem się z serwisem na poniedziałek rano na poprawkę.
prompt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 14:40   #7
looqweb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

Maiłem dokładnie taki sam objaw, ściąganie w lewo po wymianie sprężyn po tym jak pękła oryginalna. Założyłem sprężyny kyb, które powodowały ściąganie i dopiero wymiana na lesjofors rozwiązało problem w 100%. Samochód nagle zaczął jeździć prosto.
looqweb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 18:50   #8
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

A może zle założyli Ci poduszkę tą górną którą przykręca się trzema śrubami do kielicha a ona też ma znaczenie.
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 16:22   #9
prompt
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

Na razie jeszcze nic nie wiem. Pojechałem, oczywiście było ustawienie geometrii, które oczywiście nic nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po jazdach próbnych w wykonaniu pracowników serwisu, dotarło do nich, że rzeczywiście coś jest nie tak.
Jak się zaczęliśmy umawiać na kolejny termin, wyszło, że w tym roku nie bardzo mam na to czas (nawet dzisiaj, w Wigilię, jestem do wieczora w pracy). Sprawa jest odłożona do połowy stycznia.
Jak na razie, to serwis gra fair, do wszystkiego się przyznają. Zawieszenie było sprawdzane przez nich przed naprawą, żadnych luzów i innych uwag, kolumny po rozebraniu też były OK, wstępna diagnoza jest taka, że coś jest źle złożone i trzeba ponownie rozbierać. Zobaczymy w styczniu.
prompt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 20:21   #10
jacol1826
ford::advanced
 
Avatar jacol1826
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-01-2008
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo MK I Sedan automat.
Silnik: 1.8 16V+gaz(115 kM)
Rocznik: 1996
Postów: 220
Unhappy Odp: Źle zamontowane sprężyny ?

Witam.Czy w momencie hamowania bardziej ściąga?
jacol1826 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.