Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2012, 15:51   #1
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Heyka,

Mam już od kilkunastu miesięcy pewien problem z przenoszeniem drgań na kierownicę (czasami wręcz wpada w rezonans) a ostatnio pojawiło się lekkie mrowienie na budzie.

Wszystko dzieje się TYLKO na postoju przy jałowych obrotach, wystarczy wkręcić silnik powyżej 900rpm i jak ręką odjął.

Obstawiam poduszkę silnika lub/i górną skrzyni. Lizak już sprawdziłem i nawet wymieniłem na nowy - się okazało niepotrzebnie bo to nie ona niestety.

A teraz najważniejsze, jak zdiagnozować która padła? Macałem obydwie na chodzącym silniku, właziłem pod auto i nie ma żadnych drgań na tej trzymającej skrzynię, wizualnie też jest ok wg mnie. Jeżeli chodzi o tę przy rozrządzie to wizualnie ona też jest ok. Drgania na silniku są a jak złapię za mocowanie poduchy to nic nie czuję - więc na chłopski rozum drgania tłumi.

Poducha przy rozrządzie jest nieoryginalna, jakiś tani zamiennik. Wymieniałem ją jak kupiłem auto w 2009r, wtedy moje pojęcie o mechanice samochodowej było poniżej dna i mechanior zamówił taką żeby nie zabolało po kieszeni za bardzo.

Wydaję mi się, że poduszka przy rozrządzie powinna być olejowa i teraz pytanie czy guma powinna być miękka? Moja jest twarda jak skała choć na pierwszy rzut oka mechanicznie wydaje się być ok.


Może ktoś kto ma oryginalną poduszkę przy rozrządzie zobaczyć czy guma powinna być miękka czy nie?

Moja jest jak w pierwszych sek na filmiku (nagranie z mojego auta):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 20:55   #2
Regis_____
ford::average
 
Avatar Regis_____
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Nowy Targ
Model: Fiat Panda 100HP
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 153
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Kolego, Twoja poduszka nie jest miękka, bo od góry jest powlekana cienką, zabezpieczającą warstwą aluminium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedynie oryginały nie mają tego zabezpieczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt faktem, że ta poduszka jako jedyna jest olejowa bodajże. Jeżeli w 2009 zakładałeś "tanią a dobrą" poduszkę, kilometrów troszku naklepałeś bądź jeździłeś po ciekawych dla silnika drogach (Via u mnie 350 km po lokalnych Ukraińskich drogach pomogło poduszki dokończyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to osobiście wymieniłbym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie jeszcze, czy drgania są tylko i wyłącznie wyczuwalne na kierownicy, czy na reszcie auta (np deska rozdzielcza) też...
Regis_____ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 21:38   #3
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Drgania są w 95% na kierownicy, a te 5% na desce które są praktycznie mało wyczuwalne. Dodatkowo jeszcze sobie przypomniałem, że czasami jest tak, że jak podczas parkowania skręcę na max koła to na kierownicy nie ma drgań. Generalnie magic.
stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 11:46   #4
Coffe
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Aleksandrów Łódzki - Łódź
Model: Ford Focus Kombi mk1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Siemka. Mam pytanie, czy jest jakaś większa filozofia w wymianie poduszki silnika w focusie mk1(tej przy rozrządzie) czy da radę zrobić to pod blokiem i tylko wystarczy odkręcić te 4 śruby (bez żadnego podtrzymywania silnika czy coś w tym rodzaju) ewentualnie jaka może być cena takiej wymiany...mechanik powiedział mi 70 zł.

Ostatnio edytowane przez Coffe ; 20-12-2012 o 11:59
Coffe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 12:31   #5
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Trzeba delikatnie podlewarować silnik, podkładasz równą deskę o powierzchni przynajmniej takiej samej jak miska olejowa i delikatnie lewarkiem w górę, odkręcasz 4 śruby z poduchy i wymiana. Wkładasz nową, dokręcasz ale nie do końca, trochę luzu - tak z pół obrotu i robisz przejażdżkę z hamowaniem i skręcaniem. Dopiero wtedy dokręcasz do końca.

No chyba że masz dostęp do dźwigni to możesz podnieść silnik za ucho.
stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 13:30   #6
Coffe
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Aleksandrów Łódzki - Łódź
Model: Ford Focus Kombi mk1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Cytat:
Napisał stantheboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba delikatnie podlewarować silnik, podkładasz równą deskę o powierzchni przynajmniej takiej samej jak miska olejowa i delikatnie lewarkiem w górę, odkręcasz 4 śruby z poduchy i wymiana. Wkładasz nową, dokręcasz ale nie do końca, trochę luzu - tak z pół obrotu i robisz przejażdżkę z hamowaniem i skręcaniem. Dopiero wtedy dokręcasz do końca.

No chyba że masz dostęp do dźwigni to możesz podnieść silnik za ucho.
Wielkie dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coffe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 15:33   #7
archeogroup
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

@StanTheBoss

Rozwiązałeś problem z wibracjami?

Mam Focusa mk1 115km 2004 tdci wibruje mi kierownica na wolny obrotach na luzie. Jak zacznę jechać drgania ustają i pojawiająsie znów przy postoju na światłach przykładowo jak daje na luz.

Po kupnie tego auta wymieniłem poduszkę pod skrzynią biegów tego "lizaka" bo faktycznie guma była pęknięta ale to nie wyeliminowała usterki...

Z góry dzięki za odpowiedź.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 15:40   #8
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Cytat:
Napisał archeogroup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@StanTheBoss

Rozwiązałeś problem z wibracjami?

Mam Focusa mk1 115km 2004 tdci wibruje mi kierownica na wolny obrotach na luzie. Jak zacznę jechać drgania ustają i pojawiająsie znów przy postoju na światłach przykładowo jak daje na luz.

Po kupnie tego auta wymieniłem poduszkę pod skrzynią biegów tego "lizaka" bo faktycznie guma była pęknięta ale to nie wyeliminowała usterki...

Z góry dzięki za odpowiedź.
Po części tak, ale wg ten typ tak ma i już. Sprzedałem już auto, w nowym (też diesel ale nie ford) tego problemu nie ma. W focusie wymieniłem sam wszystkie poduszki, łącznie z reakcyjną na nowe lemforder'a, a tę przy rozrządzie wymieniłem na dobrą używkę ale oryginał i pomogło w dużym stopniu ale nie całkowicie.

Najciekawsze jest to że czasem w ogóle nie było wibracji na postoju a czasem się pojawiały ale już delikatne.
stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 15:45   #9
archeogroup
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Hey!

Pewnie też tak zrobię, w takim razie zostały mi dwie lewa i prawa. Walczę z tym problem już miesiąc ale nic mi się nie udaje. Napiszę dla inncyh czy się udało.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 12:03   #10
archeogroup
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Problem wibracji rozwiązałem tak jak kolega wyżej, wymieniłem wszystkie podusz silnika na nowe. Poduszkę po stronie akumulatora dałem Lemfordera, a tę przy rozrządzie Febi nie mogłem znaleźć lemfordera. Trzecia poduszka pod skrzynią ten lizak też Febi. Auto kupiłem z przebiegiem 195 tyś km. z 2004 roku wszytskie poduszki miałem oryginalne. Siłą rzeczy ze starości ich właściwości mogły ulec pogorszeniu.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania kierownicy , poduszka olejowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.