Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2011, 19:00   #1
psycho-pablo2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Śląsk
Model: Transit 2,5 TD
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie sadze z wydechu

Witam. Jestem posiadaczem Transita z 99r 2,5TD. Opiszę po krótce mój problem. Auto jest słabe, vmax ok 80-100, ale lampka EPC się nie zapala. strasznie kopci na czarno, oraz z rury wydechowej można zauważyć cząstki stałe (sadze). Byłem na komputerze (w warsztacie zajmującym się tylko fordami), i nie stwierdzili błędów (oprócz czujnika w wężu gumowym od sprężarki, ponieważ miałem urwany kabelek). Powiedzieli, do wymiany turbosprężarka. Kabelek przylutowałem. Jak wracałem od mechanika, zapaliła się lampka oleju. Po tym od razu zgasiłem auto i mnie przyholowali do domu. Nabyłem używkę turbinę na gwarancji rozruchowej, przełożyłem, i dalej sadze z wydechu, auto słabe, z tym że się nie zapala już lampka ciśnienia oleju. Co do pompy, Lucas, niedawno była uszczelniana przeze mnie, rozrząd złożony prawidłowo z blokowaniem wszystkiego, w środku wyglądała jak nowa. EGR przepuszczał, więc zaślepiłem tymczasowo, żeby wyeliminować jedną z przyczyn. Widać, że nie wchodzi na pełne obroty, jakby z 2,5-3000 niestety nie mam obrotomierza. Prześledziłem fora, i identycznych objawów nikt chyba jeszcze nie miał. Pozdrawiam

psycho-pablo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 19:29   #2
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: sadze z wydechu

Zaślepienie EGR-a przy td to nie dobre rozwiązanie a czy po uszczelnianiu pompy było dobrze wtryski nie popękane nie leją za bardzo... mogły w nich popękać sprężynki a węże od turbo szczelne??
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 20:01   #3
psycho-pablo2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Śląsk
Model: Transit 2,5 TD
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: sadze z wydechu

Tzn tak, najpierw lała mi pompa, i to kropla po kropli. Trybów awaryjnych nie było ani nic z tych rzeczy, oprócz większego zużycia paliwa. Jako że miałem dzień w dzień robotę, transit non stop musiał jeździć. Dopiero jak zaczął kopcić, wziąłem się w pierwszej kolejności za uszczelnienie pompy, oczywiście Lucas epic, już 3 którą uszczelniałem, bez problemów wszystko chodzi. Później jak zapaliła mi się kontrolka oleju, pojechałem do warsztatu. Jeżeli chodzi o wtryski, jeszcze ich nie wyciągałem. Mogą lać. Ale przypadek taki miałem 200tys km temu. Transit nie puszczał nawet dymka. Z ciekawości sprawdziłem wtryski, i ku mojemu ździwieniu, wszystkie lały. Wszystkie wymieniłem na nowe, bodajże 400zł sztuka. Węże od turbo szczelne. Jeszcze na myśl przychodzi mi katalizator, może jest zapchany, i daje takie objawy?
psycho-pablo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 21:55   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: sadze z wydechu

Cytat:
Napisał psycho-pablo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości sprawdziłem wtryski, i ku mojemu ździwieniu, wszystkie lały.
Po takim przebiegu zawsze wtryski leją. Pytanie tylko - jak mocno? Czy już są do wymiany czy nie...
Sprawdź:
- wtryski
- ciśnienie w cylindrach (skoro wtryski już wyjęte i jest słabiutki))
- koniecznie statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku (rozrząd)
- czy zawór upustowy turbiny się nie przycina
- czy układ podciśnieniowy sterujący EGR-em i przepustnicą jest szczelny i działa prawidłowo
- wywal katalizator (jeżeli rzeczywiście jest)

Jeżeli nadal będzie słaby, spróbuj zasilić silnik z niezależnego baniaka - wyeliminujesz podejrzenia co do układu zasilania w paliwo (tak jak opisano w instrukcji Epica w przyklejonym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
post #20.

Przy zapalonej lampce ciśnienia oleju, wpierw bym zmieniał czujnik ciśnienia, a nie turbinę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-09-2011 o 07:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.