Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2010, 15:59   #1
klapek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: O-ca
Model: Focus mk3
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Wymiana żarówki włącznika świateł awaryjnych

Witam.
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Foczki pierwszej generacji.
Mój problem polega na tym że jak wiadomo, nie w nowym aucie jest parę tak zwanych "perełek" które drażnią...
Jedną z nich jest uszkodzone szkiełko włącznika świateł awaryjnych, dokładniej mówiąc trójkąt podświetlany na czerwono jest wciśnięty do środka przycisku. (chciałem to wyjąć i podkleić)
Żeby nie było że nie próbowałem... to zastosowałem się do jednej z instrukcji odnośnie wyjęcia radia i odkręcenia panela z pokrętłami i wspomnianym już wcześniej włącznikiem i mój problem zaczyna się od nowa ;/
Cały ten panel mogę odchylić dosłownie na centymetry bo trzyma się na dość krótkich przewodach u dołu ( te od pokręteł nawiewów i przycisków klimy )
co uniemożliwia mi odkręcenie przycisku świateł awaryjnych... Pytanie brzmi czy jest jakiś dobry sposób wyjęcia tego panelu ?? niby te pokrętła na wtyczkach, ale za cholerę nie mogłem tego odłączyć. Jeżeli odpowiedź gdzieś była to sry za śmiecenie - szukałem i nie znalazłem.
Pozdrawiam !

klapek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 16:32   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki włącznika świateł awaryjnych

Od razu podpowiem Ci że nie baw się w żadne podklejanie tylko od razu kup sobie używkę i wymień cały włącznik awaryjnych, tylko szukaj takiego do przed liftowej foki bo jak rozumiem masz rocznik 98. Natomiast cały ten panel da się spokojnie wyjąć trochę dalej, ostatnio wymieniałem żaróweczki przy pokrętłach i panel da się odciągnąć na jakieś 5-10 cm od deski. Jak masz wyjęte radio to przyświeć latarką może przewody masz jakieś poskręcane i trochę Cię blokują, albo o coś się gdzieś zaczepiło.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.