Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2007, 12:10   #1
Twister
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie zmiana całego układu wydechowego w focusie '04

W zakładzie co sie nazywa TOMSON [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (Fort Wola, Warszawa) dowiedzialem się, że najprostszym i najatanszym sposobem na uzyskanie troche kucy z tego silnika (1,6 16v Zetec) jest wymiana całego układu wydechowego, poniewaz ten seryjny (a w szczególnosci kolektor) jest dość do kitu. Kolektor bedzie prawdopodobnie robiony na zamówienie, i beda musieli wszystko wymierzyć. Powiedziano mi tam, że moze to kosztować w granicach 3000pln i może mi podnieść moc o 10-18%.
Zgodziłem się na to w MAJU !! "Operacja" miała być zrobiona w czerwcu, z braku terminu przenieśli pod koniec lipca wciaz sie tlumaczac że raz mają jakiegos mustanga, raz jakiegos seata, raz to, raz tamto. Teraz, po chamsku mi powiedzieli ze oni tego nie zrobią bo im sie nie chce marnowac czasu, mają zawalone terminy i wolą robić duże zlecenia. Jak by nie mogli tego powiedziec wczesniej. DLATEGO ODRADZAM ZAKLAD TOMSON!!!!!!

A teraz pytania do Was:
- W jakim stopniu to co mi powiedzieli o układzie wydechowym jest prawdą?
- Jako, że tam już nie mam zamiaru iść, gdzie w warszawie albo okolicach mozna cos takiego zrobić?
- Chyba, że definitywnie odradzacie mi tą przeróbkę?

Pozdrawiam!!

__________________
focus on that
Twister jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 16:56   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał Twister
Powiedziano mi tam, że moze to kosztować w granicach 3000pln i może mi podnieść moc o 10-18%.
caly wydech czy tylko wspomniany kolektor?? samym kolektorem to nie realne..... dedykowany wydech do Fiesty ST firmy Milltek + filtr K&N w stage 1 daje 11KM a stage 2 az 21KM wykresy na stronie producenta.....

proponowane konfiguracje pod Twoj silnik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

osobiscie kupilbym ich kolektor, tlumik koncowy oraz katalizator a rure laczaca zrobil u dobre tlumikarza....dobrze jest to polaczyc z modyfikacja dolotu...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 20:09   #3
Twister
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

hehe zapomnialem powiedziec ze to MK I ;] juz zaktualizowalem profil :fcp2
to jak w tym przypadku?

rzucili cene mniej wiecej ~1500 za kolektor + ~1500 za cala reszte układu
wiem ze samym kolektorem to nie bardzo :fcp1

a gdzie i za ile mozna dostac millteka? poza g-force? wiem ze caly uklad do VW Golf V 2.0 GTI - od 3015PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli nie tak zle.
co do dolotu jest to wydatek jakiego rzędu?
aha jeszcze jedno: nie jestem fanatykiem glosnego buczenia wydechu, w tomsonie mi oferowali "cichą wersje" ktora zupelnie nie ogranicza wydajnosci przez zwiekszenie tłumików. <- prawda?
__________________
focus on that
Twister jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 20:58   #4
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

cos glosniej zawsze bedzie....w tym linku co podalem jest filmik z foka....
dolot w porownaniu do wydechu to grosze :fcp4
zobacz jeszcze Supersprinta ale on watpie aby kolektor mial do foki....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 23:15   #5
Twister
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

widzialem filmik, ale wersje glosnosci podobna są rozne :]
wiem że dolot mniej daje, ale zawsze cos, pytanie ile Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak czy inaczej dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poleci mi ktos w warszawie albo w okolicach jakis zaklad tuningowy ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit: do mojej foczki są tylko tłumiki centralny i koncowe
__________________
focus on that
Twister jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 23:23   #6
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kwestia oplacalnosci jest tez wazna....moim zdaniem w 1,6 100KM raczej nie oplaca sie ladowac kasy...taniej chyba wyjdzie SWAP a napewno z lepszym efektem niz stozek i wydech w 1,6 i to pewnie nawet po dodaniu walkow oraz ECU....
dobrze byloby wstawic 2,0 ktore mozna rozdlubac na ok 200KM bez turbo (tak wnioskuje)
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 00:31   #7
Twister
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

Bauma, thx ;]
dobry stozek nie jest tani, wiec pewnie zostane tylko przy ukl wydechowym, czyli niech bede miał 115KM, to i tak o 15% wiecej i tyle z modyfikacji mi starczy. (no chyba że w odległej przyszłości cos jakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
a swap to jednak dosc duzo zabawy, też nie taniej, chociaz zostawia wieksze pole do menewrów pózniej.

no a poza tym to bedzie moje pierwsze auto (jak widzisz po wieku) w zasadzie częsciowo moje, bo też mojej mamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wiekoszosc finansuje ojciec wiec wiesz jak to jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak by był tylko moj, i bym mial stały zarobek to bym sie poważnie zastanowił :] no nie wiem zobaczymy :] dzieki wielkie
__________________
focus on that
Twister jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 15:38   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał Twister
dobry stozek nie jest tani
moj koszlowal 420zl w promocji dostalem rabat 25% + kurierem do domku na koszt sprzedawcy...czyli dalem 315zl za dedykowany K&N.... jak widac duuzo taniej niz wydech a jaki dzwiek :fcp2

u siebie jesli mniej wiecej chcesz ocenic jaka bedzie zmiana dzwieku na stozku to zdejmij pokrywe filtra powietrza i przejedz sie kawalek... na stozku bedzie jeszcze lepiej... zmiana dzwieku tylko przy wiekszym otwarciu przepustnicy przy delikatnej jezdzie jak seria...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2007, 14:25   #9
mra
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2006
Skąd: Warszawka
Postów: 157
Domyślnie

Do wydechu polecam firmę el-tec z Piastowa pod Warszawą.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
V6 - to co lubię słyszeć!
Marcin
mra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2007, 18:49   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Prawde mowiac tanszym rozwiazaniem byloby zmienienie silnika niz zabawa z wydechem.

Silnik kolo 1500zl np 2.0 jedynie ze lepiej 1.8 wymiana + jakies ekstra koszty wyjda mniejsze. Takie zabiegi maja sens jezeli posiada sie juz mocna wersje samochodu.
Wydech to sie gownie zmienia jak turbo sie zaklada sama zmiana wydechu jako taka to prawde mowiac rewelacji nie zrobi. Zbyt odprezony uklad wydechowy nie podnosi mocy.
To lepiej jechac do swiatka czy vtechu czy innej firmy i zestroci sobie za 1000zl ten silnik.

Tylko po co?
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.