Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2015, 19:40   #1
weissen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 1
Exclamation 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Witajcie!

Mam od dłuższego czasu problem z EGRem. Dwa lata temu wyskoczył mi CHECK. Wstawiłem blaszkę i hulał do stycznia tego roku. Wówczas zapalił się ponownie. Kupiłem na Allegro nową blaszkę z 3 otworkami 5 mm i założyłem. Nic to nie dało. Ciągle CHECK - błąd P0490. Dziś odkręciłem czarna plastykową część z wtyczką do wiązki i ruszałem sporo tym bolcem (w nadziei,że się trochę rozrusza). Dodatkowo zrobiłem FORSCANEM adaptacje EGRa i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - przekręcam kluczyk i wyskakuje na kompie pokładowym pomarańczowa kontrolka i komunikat SILNIK USTERKA! i drugi błąd na odczycie - (tym razem moduł kontroli silnika) P1335. Dodam,że jak skasuje błędy - komunikat znika... ale przy ponownym zapłonie pojawia się znowu. Pierwsze pytanie - jak sądzicie - czy mogę spokojnie jutro jechać z tymi błędami EGR w trasę 300 km? Drugie - czy macie jeszcze jakieś pomysły jak temu zaradzić (wyłączając ostateczną wymianę kolektora)? Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

weissen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 21:17   #2
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie

Mam dokladnie te same bledy tylko w focusie. I nikt nie jest w stanie pomoc. Moj mechanik twierdzi ze to problem z elektryka tego silniczka. Nowy kolektor to 2 tysiaki. Takze zalamka
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 08:33   #3
dwloka
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Mysłowice
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Cytat:
Napisał weissen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem FORSCANEM adaptacje EGRa i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - przekręcam kluczyk i wyskakuje na kompie pokładowym pomarańczowa kontrolka i komunikat SILNIK USTERKA! i drugi błąd na odczycie - (tym razem moduł kontroli silnika) P1335. Dodam,że jak skasuje błędy - komunikat znika... ale przy ponownym zapłonie pojawia się znowu.
Mam dokładnie to samo. Może ktoś pomóc ?
dwloka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 12:47   #4
dwloka
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Mysłowice
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 14
Angry Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Właśnie odwiedziłem mechanika.
Diagnoza....padnięty zawór EGR-konkretnie to jego elektryka i dlatego też mam czasami problemy z jego odpaleniem.Oczyszczenie zaworu nic nie da bo to uszkodzenie elektryczne ,nie mechaniczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Innymi słowy trzeba się przygotować na nowy EGR razem z kolektorem-1750,- + robocizna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.masakra ....lub używka za ok 300-500 zł,ale tego trochę się boję
...chyba że może ktoś polecić jakiś sklep z używkami z woj.śląskiego ?
dwloka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 10:58   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

bład p1335 "Dzialanie ukladu EGR przy czujniku polozenia przepustnicy w polozeniu biegu jalowego" jest konsekwencją zabawy forscanami, ja też miałem p0489 że egr uwalony elektrycznie i nic innego, zachciało mi się reanimować resetem adaptacji i dorobiłem się p1335

zapewne jak egr jest sprawny to się adaptuje i adaptacja jest przechowywana w PCM, jak się skasuje adaptację to próbuje ją zrobić na nowo a tu egr uwalony i ZONK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 17:18   #6
dwloka
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Mysłowice
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest konsekwencją zabawy forscanami, ja też miałem p0489 że egr uwalony elektrycznie i nic innego, zachciało mi się reanimować resetem adaptacji i dorobiłem się p1335


właśnie zrobiłem to samo


zapewne jak egr jest sprawny to się adaptuje i adaptacja jest przechowywana w PCM, jak się skasuje adaptację to próbuje ją zrobić na nowo a tu egr uwalony i ZONK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..czyli w takim wypadku co byś polecił? Można jeszcze coś z tym zrobić czy raczej wymiana?
Głównie chodzi mi o to żeby przestał wyświetlać komunikat"Usterka silnika",bo samochód jeździ normalnie? Ma ktoś jakiś pomysł ?
dwloka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 20:40   #7
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

wtyczkę próbowałeś odpiąć od niego? -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 09:41   #8
piksel1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie 1.8 TDCi 125km - Dudniący wydech, falowanie prędkości wylotowej spalin

Hej,
Mondeo przygód ciąg dalszy. Otóż dzisiaj po dość sporej ulewie pierwsze co mi się zapaliło to kotrolka ESP. Oczywiście nie chciała zgasnąć, włączała się po chwili od uruchomienia silnika. Po przejechaniu około 20 km, średnią predkością 100 km/h, wyłączeniu silnika, przekręceniu kluczyków i wyłączeniu ESP, ponownym uruchomieniu kontrolka zniknęła. Ale nie o tym mowa.

Mianowicie po dojechaniu do pracy auto zaczęło mi dudnić, lokalizacja dudnienia wskazała na wydech a dokładnie na tłumik. Dudnienie rytmiczne, słyszalne podczas postoju.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żadne kontrolki się nie świecą i podczas jazdy nic złego się nie działo - no może poza irytującym ESP, które potem zniknęło.

Co to może być? Jak przykładam rękę czy kartkę to prędkość spalin faluje w określony rytm. Dodam, że to się dzieje po chwili, czyli po około 10 sekundach po odpaleniu silnika.
piksel1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 09:54   #9
Gresos
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 28-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 ON
Rocznik: 2010
Postów: 90
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125km - Dudniący wydech, falowanie prędkości wylotowej spalin

Może to łącznik elastyczny ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gresos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 10:01   #10
piksel1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125km - Dudniący wydech, falowanie prędkości wylotowej spalin

Ale skąd zmienna prędkość spalin? To jest normalne? Możliwe, że puścił jakiś łącznik, ale skąd pulsacyjne zmiany w prędkości wylotowej spalin? Nigdy wcześniej się temu nie przyglądałem ale zimą jak para leciała z wydechu to bym chyba taki efekt pulsacji zauważył.
piksel1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , kolektor ssący


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.