Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2017, 18:46   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Twój Transit to 1995 rok, czyli Mk5, nie miał on przełożenia mostu 4,27.

Jeżeli przekładasz most na drugi tego samego typu i z tego samego modelu (rocznikowo), to resory będą pasowały. W pozostałych przypadkach może być różnie.
Przełożenie całkowite to nie tylko most, ale także średnica koła, czyli rozmiar opon.

Napisz dokładniej jaki masz most (pięć czy sześć szpilek), jakie masz przełożenie obecnie i na jakie chciałbyś zmienić.

Mosty pięcioszpilkowe Timken to przełożenia 3,9, 4,11, 4,56, i 5,14.
Mosty sześcioszpilkowe Salisbury to przełożenia 4,63, 5,14 i 5,83.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2017, 21:17   #12
miikii
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Laweta
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój Transit to 1995 rok, czyli Mk5, nie miał on przełożenia mostu 4,27.

Jeżeli przekładasz most na drugi tego samego typu i z tego samego modelu (rocznikowo), to resory będą pasowały. W pozostałych przypadkach może być różnie.
Przełożenie całkowite to nie tylko most, ale także średnica koła, czyli rozmiar opon.

Napisz dokładniej jaki masz most (pięć czy sześć szpilek), jakie masz przełożenie obecnie i na jakie chciałbyś zmienić.

Mosty pięcioszpilkowe Timken to przełożenia 3,9, 4,11, 4,56, i 5,14.
Mosty sześcioszpilkowe Salisbury to przełożenia 4,63, 5,14 i 5,83.
Obecnie posiadam most 5,14 salisbury a więc 6 szpilek bliźniak.
jest on dla mnie za wolny. Mój transit jest lawetą więc więcej na pusto niż załadowany. a jak załadowany to już się nie spieszy. dlatego interesuje mnie przełożenie typu 4,27 lub 3,77 tylko zastanawiam się jak rozstaw resorów bo ich mocowań spawać bym nie chciał. jeśli np 4,27 byłby za szybki i muliłby mi fordzika to zmienię felgi 16 ( standard w mostach z TDCI ) na obecnie posiadane 15 ( tylko czy rozstaw jest ten sam ? )
miikii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 08:46   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Skoro masz most sześcioszpilkowy, to najszybszy jest 4,63. Szybsze przełożenia mają mosty Timken, pięcioszpilkowe, nie nadają się do lawety, są za słabe. Przeróbka na Timken to nie tylko resory, ale także przeróbka wału.

Nie wiem skąd masz te przełożenia, które podajesz...

Ale nawet zakładając most 4,63, uzyskujesz przełożenie o 11% szybsze. Czyli jeżeli przedtem jechałeś 100 km/h, to teraz z tym nowym mostem - przy tych samych obrotach - będziesz jechał 111 km/h.
To jest bardzo duży przyrost, wydaje mi się, że aż nadto duży...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 10:01   #14
miikii
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Laweta
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Możliwe przełożenia mostu Ford Transit 2.4 TDDI i TDCI 2000-2006r

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tdci miały 3.77 i 4.27 - czyli stosunkowo szybkie bo i moc była wyższa.
Tddi miały 4.63, 5.13 i 5.88.

Ale nie bardzo wiem jak je przyporządkować do typu mostu, ponadto jest "obcy" bardzo ciężki most innego producenta (typ DANA) - nie wiem jakie ma przełożenia.
przełożenia są tutaj podane przez ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miikii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 12:01   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Chyba rozmawiamy chyba jak gęś z prosięciem. W profilu masz Transita 2,5 TD z 1998 roku. Więc ja o mostach stosowanych w tym modelu piszę.

Jeżeli masz późniejszy model - to wpierw trzeba zidentyfikować jaki jest most (bliźniaki to nie musi być Salisbury) i czy szybszy most będzie tego samego typu. Jest spore zamieszanie z mostami w późniejszych modelach. Kiedyś próbowałem dojść do konkretów, skończyło się na VIN i konieczności pytania w ASO - a tam sprzedawca zorientowany był w temacie jak dziecko we mgle...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-02-2017 o 12:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 13:04   #16
miikii
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Laweta
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba rozmawiamy chyba jak gęś z prosięciem. W profilu masz Transita 2,5 TD z 1998 roku. Więc ja o mostach stosowanych w tym modelu piszę.

Jeżeli masz późniejszy model - to wpierw trzeba zidentyfikować jaki jest most (bliźniaki to nie musi być Salisbury) i czy szybszy most będzie tego samego typu. Jest spore zamieszanie z mostami w późniejszych modelach. Kiedyś próbowałem dojść do konkretów, skończyło się na VIN i konieczności pytania w ASO - a tam sprzedawca zorientowany był w temacie jak dziecko we mgle...
dokładnie mój tranzystor jest z 98 r. i most 5,14 ,6 szpilek blizniak. Nie będę wymieniał mostu na ten co mam bo jest za wolny. A z tego co udało mi się ustalić rozstaw resorów z mostu 3,77 jest identyczny jak mój więc połowa sukcesu jest.
Jak będzie różnica między 5,14 a 3,77 ? gdyby na 5,14 100km/h to na 3,77 ???
miikii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 16:24   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Cytat:
Napisał miikii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będzie różnica między 5,14 a 3,77 ? gdyby na 5,14 100km/h to na 3,77 ???
To gruba przesada byłaby... To 136 km/h. Nawet 4-ty bieg byłby... nadbiegiem.
Taki most daje się przy najmniejszych Transitach z silnikami benzynowymi 2,3l...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 21:30   #18
miikii
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Laweta
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

wiem że dla wielu z was kombinuję jak koń pod górę ale most i tak będę wymieniał bo mój wyje zdrowo.

czyli 4.27 bądź 4.63 ale na feldze R16
miikii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 09:08   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Cytat:
Napisał miikii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale na feldze R16
Przy pojedynczej feldze jest duże pole manewru z doborem rozmiaru opony, czyli zmiany średnicy koła - a w efekcie zmiany przełożenia. W niektórych przypadkach daje się uzyskać zmianę rzędu 10-12%.
Ale przy felgach bliźniaczych jest o wiele mniejsze pole manewru. Ja na tych 16" felgach starałbym się założyć takie opony, aby przełożenie całkowite (łączne od zamiany mostu i kół) nie zmieniło się bardziej jak 7-10%. To i tak jest naprawdę bardzo dużo...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 16:59   #20
jarek09876
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 01-01-2016
Skąd: ciechocinek
Model: galaxy mk2 Transit
Silnik: 2300 2400
Rocznik: 2001 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jakie są możliwe przełożenia mostu 2.4 TDDI i TDCI ?

Ja zmieniałem przy swoim Tranzolu most na ten szybki(5,8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i pytanie czy jest możliwość , żeby wraz z mostem trzeba było zmieniać wał ?

Dałem ostatnio wał do wyważenia i panowie stwierdzili, że nie chodzi w odpowiednim zakresie (jest za krótki ) , poprzednio na starym moście też robiła wał ta firma i nic nie wspomniała.

Dlatego moje pytanie czy po zmianie mostu na szybszy mogła się zmienić długość wału ?
jarek09876 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.