Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 13:41   #461
kurek99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: Radziejów
Model: Fusion mk5
Silnik: 1.5 EB 182km
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc

Nie wiem czemu ale u mnie były zasłony pozastawiane tworząc linię prostą przy lampach soczewkowych h7


Ostatnio edytowane przez kurek99 ; 25-01-2017 o 13:54
kurek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 13:52   #462
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

masz biksenon - ta przesłona zmienia między mijania a długie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 13:57   #463
kurek99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: Radziejów
Model: Fusion mk5
Silnik: 1.5 EB 182km
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Nie mam biksenon tylko zwykłe soczewki h7

Juz znalazłem. To dźwignia do przestawiania świateł na ruch prawostronny i lewostronny

Ostatnio edytowane przez kurek99 ; 25-01-2017 o 14:02
kurek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:13   #464
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał kurek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dźwignia do przestawiania świateł na ruch prawostronny i lewostronny
Nic bardziej mylnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta dźwigienka służy do przełączania między EU a np. USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 11:17   #465
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał qrczakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a masz moduł od xenonów? silniczki xenonow dzialaja na napiecie zmienne nie stałe, wiec jak podepniesz do instalacji auta gdzie nie ma xenonów to silniczki nie drgną
Jako ze mam problem z poziomowaniem w swoim mundku i troche pogrzebałem wyjasnie a raczej obale kilka mitow ktore pojawiaja sie w tym watku. Silniki poziomowania xenon jak i AFS nie dzialaja na zadnym zmiennym napieciu, wogole z kad ten pomysl? do silnikow doprowadzone jest 3 przewody :
- masa
- +12V
- sygnal LIN z modulu
z tym ze od gniazda w obudowie lampy do silnika krokowego wchodzi wiecej przewodow lecz kilka plusow i kilka minusow polaczonych jest po prostu w gniezdzie i tak naprawde silnik dostaje tylko zasilanie i LIN ktory takze dziala na napieciu 12V (jest to swego rodzaju UART jednoprzewodowy dzialajacy z predkoscia do 20kbps) dalej w silniku za wykonanie pracy i komunikacje z modulem odpowiada mikrokontroler AMIS 0734TJG HLAA-NAC . Silniki wysokosci xenon i AFS wygladaja identycznie maja nawet takie samie pierwsze numery lecz stosowanie ich zamiennie nie zadziala(sprawdzone osobiscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) poniewaz roznia sie pinologia zlacza jak i oprogramowaniem mikroukladu , ale dzialaja na takiej samej zasadzie (wciaz sa to silniki krokowe) jedynie silnik AFS jest wolniejszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaglebiajac sie w komunikacje LIN po wyslaniu "pobudki" (sygnal wakeup) z modulu silniki odpowiadaja swoim unikalnym adresem ,dlatego sterownik wie ze np lewy silnik lampy padl (nie dostal odpowiedzi z adresem) a jak wiadomo po schematach oba silniki maja LIN na jednym kablu (polaczone w wiazce w komorze silnika) wchodzacym do modulu .Teraz zastanawiam sie jak np padnie lewy silnik to czy moge przelozyc z prawej lampy ? co na to komunikacja ? Czy istnieje potrzeba programowania modulu np IDSem?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 11:53   #466
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Jeżeli jest tak jak piszesz, i każdy silnik ma swój unikalny adres, to przełożenie jest jak najbardziej możliwe (o ile mocowania pasują) tyle tylko, że jak padnie przykładowo silnik w lewej lampie to komputer da Ci komunikat o awarii silnika prawego. Chyba, że jest tak, że silnik wcale nie ma konkretnego ID tylko przewód za silnikiem jest połączony z układem odpowiadającym za lewy lub prawy silnik, wtedy nie ma znaczenia jaki silnik bo jest to element tylko wykonawczy.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 12:46   #467
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Nie wiem jak jest w fordzie ale sama komunikacja LiN polega na urzadzeniu master i slave wedlug schematow to lin ze sterownika wychodzi tylko jeden przewod ktory rozchodzi sie gdzies po drodze . Dlaczego sadzisz ze jezeli padnie lewy to zglosi ze padl prawy? Ster(master) wysyla wiadomosc wake up podczas selftest i czeka na odpowiedz z urzadzenie (slave) moze ktos madrzejszy to wytlumaczy ;p
http://ep.com.pl/files/4114.pdf


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 19-03-2017 o 12:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 18:00   #468
htc32
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-03-2012
Skąd: Legnica
Model: Mondeo mk4 Focus mk1
Silnik: 2.0 tdci 115km/1.8 tddi 90km
Rocznik: 2008 / 2002
Postów: 82
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Witam. Brakuje mi trochę instalacji do założenia xenonów i wszystko kręci się koło 3 złączy C12 A/B , C21 A/B , C23 A/B i dlatego szukam pinów męskich i żeńskich . Pod jaką nazwą mam szukać w necie czy może lepiej kupić jakąś wiązkę deski rozdzielczej. Fotka pin żeński.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pin1.jpg (95.9 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pin2.jpg (71.6 KB, 98 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez htc32 ; 29-04-2017 o 22:29 Powód: Dodanie zdjęć
htc32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 06:39   #469
htc32
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-03-2012
Skąd: Legnica
Model: Mondeo mk4 Focus mk1
Silnik: 2.0 tdci 115km/1.8 tddi 90km
Rocznik: 2008 / 2002
Postów: 82
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Naprawdę nikt nie wie co to za piny ?
htc32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 09:44   #470
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał htc32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego szukam pinów męskich i żeńskich
może coś pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , montaż , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.