Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2015, 19:55   #1
majtin1986
ford::beginner
 
Avatar majtin1986
 
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo MK3 Sedan
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

Witam,

Proszę o pomoc. Mój silnik to 2,0 TDDi 115 kucy. Jestem świeżo po wymianie kompletu sprzęgła (tarcza i docisk) wysprzęglika i dwumasy. I mam jeden problem. Przy niskich obrotach, w momencie puszczenia sprzęgła auto jakby warczy. Po dodaniu odrobiny gazu i całkowitym zwolnieniu sprzęgła warczenie znika. Czy ktoś z Was miał może podobną sytuację? Części kupowałem sam. Był to kompet z LUK-a. Naprawę wykonywał mi zaufany mechanik, więc nie ma szans, że ktoś zamiast nowej części włożył mi starą. Czy przy montażu jest jakaś ciekawostka, niespodzianka, o której można nie wiedzieć i coś zepsuć?
Dodam, że takich objawów nie było przed wymianą.


Ostatnio edytowane przez majtin1986 ; 20-11-2015 o 21:10
majtin1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 10:43   #2
gorilla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Re: Problem po wymianie sprzęgła i dwumasy, warczenie

a sprzęgło było wstepnie napięte i wycentrowane przy montażu?
gorilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 21:12   #3
majtin1986
ford::beginner
 
Avatar majtin1986
 
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo MK3 Sedan
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

Z tego co wiem, to było wycentrowane. Z drugiej strony jakby coś było nie tak wycentrowane, to chyba nie występowałoby to tylko przy niskich obrotach, a w całym zakresie obrotów. Problem występuje w zasadzie tylko między 1000-1200obr/min
majtin1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 21:34   #4
gorilla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Re: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

jedno z dwóch - zły montaż, uszkodzone wadliwe sprzęgło, łozysko (mocno podejrzane) - trzeba zwalić ,sprawdzić być może wymienić.
nie powinienes odbierać takiego auta.
gorilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 16:43   #5
giffka
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

Mam podobnie - po wymianie sprzęgła i dwumasy, właśnie dokładnie przez Ciebie opisane objawy. Ja mam benzynę. Podjechałem więc do mechanika z pytaniem, co jest grane. Powiedział, że może występować coś takiego jakiś czas. Mam dać sprzętowi jeszcze jakieś 2tys. km, jak się nic nie zmieni, będzie konieczna reklamacja i wymiana.
giffka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 22:04   #6
majtin1986
ford::beginner
 
Avatar majtin1986
 
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo MK3 Sedan
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

W takim razie i ja poczekam. Nie jest to mocno upierdliwe, bo z drugiej strony nie powinno się jeździć na tak niskich obrotach. Jedynie przy parkowaniu. Zobaczymy po jakimś czasie. W końcu dwumasa odpowiada ze redukcję drgań i moźe to kwestia nowej dwumasy przy starych innych podezspołach. Może po jakimś czasie się uspokoi. Jeśli nie, to reklamacja usługi montażu, albo produktu...
majtin1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2016, 16:14   #7
Rafaello_re
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

Ciekaw jestem czy uspokoiły się te drgania z czasem czy nie?
Rafaello_re jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 19:51   #8
slawik1991
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Zator
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania i warczenie na niskich obrotach po wymianie sprzęgła i dwumasy

Witam. W moim mondeo gdy wcisnę sprzęgło i przytrzymam to nie odrazu ale po 2-3 sek zaczyna tak jakby szarpać silnikiem przy czym towarzyszy dziwny dźwięk. Jakieś sugestie ?
slawik1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło zamachowe , sprzęgło



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.