Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2017, 22:49   #1
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie 1.3 dławienie na niskich obrotach

Cześć... Jestem tu nowy / założyłem konto by uzyskać pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety google nie pomogło.
Dziewczyna posiada forda KA 99-00rocznik, silnik 1299cm benzyna.
Od paru dni skarżyła mi się na dławienie silnika... Dziś po ogarnięciu o co chodzi, mogę zadać pytanie...
A więc silnik bez względu na jego temp, na niskich obrotach się dławi, ale nie zawsze. Oceniam przedział niskich obrotów do 1.5tysiąca, gdy gwałtownie wcisnie się gaz (bez względu na to czy auto jedzie, czy stoi) auto się dławi (podczas jazdy bardzo niebiezpiecznie szarpie...)
Gdy gaz dodaje się delikatnie, powoli, problemu nie ma. Powyżej tych niskich obrotów, bez różnicy czy się wciśnie gaz gwałtownie, czy delikatnie, problemu nie ma.
Od czego zacząć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Grzebie trochę przy autkach, ale przy tym silniku poza wymiana uszczelki klawiatury nic nie robiłem. Filtr powietrza? Przepływka? Przepustnica? Będę wdzięczny za każdą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Konrad

czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 07:31   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,479
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Silnik krokowy do czyszczenia albo wyciagnieta linka sprzęgła (miało byc gazu), trzeba minimalnie podciągnąć.
Chociaż dlawienie przy dodawaniu gazu do tego nie pasuje.
Podstawa, świece, przewody sprawdzałeś?

Ostatnio edytowane przez Antej ; 12-02-2017 o 13:16
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 10:53   #3
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Jeszcze nic nie grzebalem, poza optycznym sprawdzeniem pod maską kabli. A czy gdy y świecą leżała to nie byłoby problemu cały czas? :/ dodam że wydech jest do wymiany bo się rozpada, no ale nie jest zatkany więc to raczej nie jego wina... Grzebie głównie w dieslach stąd będę wdzięczny za każdą sugestie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przewody od świec wymienialem jakieś pół roku temu (wypadło mi słowo z głowy, ale sterownik świec czy coś w tym stylu padł i na 3 gary palił silnik). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 12:00   #4
noczip
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 07-01-2015
Skąd: Polska
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik krokowy do czyszczenia albo wyciagnieta linka sprzęgła, trzeba minimalnie podciągnąć.
Tutaj akurat jest sprzęgło hydrauliczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak napisałeś nie ma nic wspólnego bo występuje też na postoju,ja bym sprawdził podstawy (świecie,przewody,krokowiec,przepływka) może też być czujnik położenia przepustnicy. Podłączany był pod komputer?
noczip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 12:44   #5
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Nie podłączałem jeszcze, mam niestety sprzęd tylko pod fiatowskie wozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ALe ze względu na posiadany czas, pierw sprawdzę to co napisałeś. Zerknę też na filtr powietrza, może być tak zapchany że na niskich obrotach przy gwałtownym dodaniu gazu się dławi?
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 13:14   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,479
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

dlDrugi raz ten sam błąd, linka gazu.
Ostatnio w firmowce walczymy z linka sprzęgła i stad chyba zakodowany zbitek słów.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 16:53   #7
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlDrugi raz ten sam błąd, linka gazu.
Ostatnio w firmowce walczymy z linka sprzęgła i stad chyba zakodowany zbitek słów.
Ale że co linka gazu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdziłem dziś i linka na swoim miejscu pracuje normalnie :/ W środę będę grzebał ....
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 19:07   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,479
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Miało byc ze linka gazu wyciagnięta.
Jest regulowana zapinka przy przepustnicy.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 19:46   #9
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

No ale pisałem, że linka gazu normalnie działa, jak ktoś gaz wciska to reaguje tak jak powinna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy delikatnym wciskaniu gazu wszystko jest OK. W zakresie niskich obrotow silnik dławi się tylko przy gwaltownym wcisnieciu gazu :/ Postaram się wrzucic dziś filmik jak to wyglada, bo nagrałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 20:23   #10
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Przyczyn może być kilka.Jedną z nich jest padnięcie cewki wysokiego napięcia.Podobny temat przerabiałem u siebie.Jednak radził bym ci podpiąć się do kompa.U mnie powodem sytuacji o której piszesz,było wypadanie zapłonu na jednym cylindrze i po wymianie cewki wszystko ustąpiło.Oczywiście,u ciebie może być coś innego.
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.