Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2007, 23:00   #1
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Wskazania spalania

Witam!

Czy komputer pokładowy zawsze powinien pokazywać zużycie paliwa 0,0 l/100km po puszczeniu pedału gazu? U mnie sprawa wygląda tak, że gdy jade na 4 lub 5 biegu i puszczę gaz to zazwyczaj komputer wskazuje 0,0 l/100km, ale nie zawsze. Czasem, nawet gdy silnik ma temp roboczą, pokazuje ok 2 l/100km, mimo, ze nie dodaje, ani nie trzymam gazu. Poniżej 4 biegu nigdy nie pokazuje nizszego zuzycia niż 2 l/100km z puszczonym gazem. Czy to jest prawidlowe, jak to wyglada u Was?

Pozdrawiam!

mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2007, 23:37   #2
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 368
Domyślnie

Witam.

Wydaje mi się,że powinien pokazywać jakieś spalanie,przecież silnik pracuje.Jutro to sprawdzę i dam Ci znać.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2007, 05:34   #3
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie

Z tego co wiem, po całkowitym odjęciu gazu, w określonych warunkach, do cylindrów w ogóle nie jest podawana benzyna. Spalana jest mieszanka powietrza. Tak się dzieje w nowoczesnych silnikach benzynowych oraz deislach, wszystko w ramach oszczędności. Chciałbym się dowiedzić dlaczego u mnie czasem komputer nie pokazuje 0,0, czym jest to spowodowane.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2007, 09:46   #4
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 368
Domyślnie

Cześć.


Zauważ,że silnik pracuje bo spala się paliwo.Gdyby takowe nie było dostarczane do cylindrów to silnik zgaśnie.Może chodziło Ci o ubogą mieszankę paliwowo-powietrzną?

Wmojej foce, na postoju komp pokazuje między 0,7 a 1,1 litra/godz.(wskazanie chwilowe)
Podczas jazdy na dowolnym biegu po ściagnięciu nogi z gazu spalanie chwilowe spada wraz ze spadkiem prędkości auta.



Pozdrawiam.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2007, 14:18   #5
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie

Podczas jazdy, gdy gaz jest puszczony, silnik nie musi być zasilany benzyną o ile ma odpowiednią prędkość obrotową i podłączony jest do skrzyni biegów. Wtedy aby silnik nie zgasł wystarczy, że auto toczy się z odpowiednią prędkoscią a w cylindrach spalane jest powietrze. Czytałem o tym więc nie są to banialuki. Co innego gdy auto jest wysprzęglone lub żaden bieg nie jest załączony, wtedy paliwo musi być spalane, bo auto rzeczywiście zgaśnie. Nadal jednak nie wiem jakie czynniki wpywają na to, ze czasem gdy puszczę gaz podczas jazdy komputer pokazuje 0,0 l/100km, a czasem ok 2 l/100km. Może zależy to od obciążenia silnika radiem lub innymi urządzeniami?
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.