Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2013, 21:57   #1
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie TDCi wtryski stukanie

witam, zaczne od poczatku, jade sobie swoim mondeo TDci 130km 2002r, i nagle auto zaczyna sie dlawic i tracic na mocy, takimi momentami, i doszlo stukanie w silniku w tych momentach, i za chwile zgasl calkiem silnik, hol i do domu. wiedzialem ze to wtryski padly bo juz od roku jezdzilem ze na wolnych obrotach mi silnik nierowno pracowal. wykrecilem wtryski i pompe wtryskowa i zawiozlem do sprawdzenia, za pompe zaspiewali 2200zł,wiec zabralem ja spowrotem bo dzien wczesniej ja rozkrecilem i byly slady zuzycia wleczkow i tego wirnika ktore razem nowe kosztuja 600zł wiec nie wiem skad te 2200 u nich ale mniejsza z tym, pompe wsadzilem spowrotem nie robilem nic w niej. wtryski zawiozlem do kogos innego na sprawdzenie i we wszystkich cale paliwo wracalo przelewem, wiec zamowilem zaworki zwrotne zamieniki za 220zł rozkrecilem te wtryski przeczyscilem zaworki nowe zalozylem, koncowek wtrysku nie wymienialem wydaja sie byc dobre bo przechodzilo powietrze jak dmuchalem w nie do ropy, caly uklad paliwowy mam przeczyszczony, bak przewody itd, zlozylem wszystko no i krece zeby odpowietrzyc, troche pokrecilem i zalapal chodzil nie rowno obroty mu skakaly i po 30 sek zgasl sam, podejrzewam ze jeszcze gdzies powietrze bylo i bede dalej odpowietrzal ale co mnie martwi to to ze stuki nadal bylo slychac jak go odpalilem te same co wtedy jak mi padl. i pytanie co to za stuki? koncowki wtryskiwaczy? i to ze nie rowno pracowal to po jakims czasie na jalowym biegu powinien sie ustabilizowac po tej wymianie zaworkow? ale te stuki mnie martwia czy przypadkiem jeszcze koncowek nie bede musial zakladac nowych? mial ktos taki przypadek?

sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 22:13   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

kolego jak mi w MK3 regenerowali wtryskiwacz to przez tydzień klepał
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 06:49   #3
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

i co po tym dniu ucichlo i jest ok? a to wymieniali ci nowe koncowki i zaworki? bo nie wiem czy to te zaworki tak stukaja i sie dopasowuja dopiero czy to koncowki wtryskiwaczy tak stukaja bo ich nie wymienialem
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 07:37   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

Poszukaj, poczytaj na temat samoadaptacji będziesz miał odpowiedź.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 07:58   #5
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

czytalem na temat samoadaptacji ale nic o stukaniu w silniku nie bylo mowy, wczesniej przed naprawa nie rowno pracowal i kiedys tam sie podpinalem pod kompa i mi pokazali wykresy ze jeden nie rowno pracuje i drugi za niego "nadrabia" wiec moze to byc przyczyna ze ten co nadrabial dalej chodzi tak jak kiedys mimo ze teraz nie musi i to powoduje te stukanie ze za duzo paliwa podaje? i po tej samoadaptacji ucichnie wszystko?
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 08:31   #6
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

Ogólnie ludzie narzekają na zamienniki zaworków, podepnij auto do kompa i zobacz co sie teraz dzieje.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 08:54   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

Pomijając kwestię samoadaptacji, która w przypadku tdci trwa dosyć długo (nawet kilkaset km), a na początku silnik stuka i skacze w komorze jakby chciał wyskoczyć - to wsadzanie zamienników zaworków to prawie 100% pewności, że zaraz będziesz je robił znowu, a samoadaptacja się nie uda.
Końcówki wtryskiwaczy po przebiegu rzędu 200kkm najczęściej już leją na tyle, że jest sens ich wymiany. Końcówki są dedykowane do konkretnego silnika i nie są wszystkie identyczne jak w przypadku zaworków.

Niezależnie od wszystkiego: całkowicie sprawna pompa nawet przy bardzo mocno przelewających wtryskach daje radę i układ nie wchodzi w tryb awaryjny.

Cytat:
Napisał sznykol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byly slady zuzycia wleczkow i tego wirnika ktore razem nowe kosztuja 600zł wiec nie wiem skad te 2200 u nich ale mniejsza z tym
Regeneracja pompy nie polega tylko na wymianie wałeczków i wirnika, wymienia się więcej elementów w sekcji wysokiego ciśnienia, przed wymianą i po sprawdza się pompę (wydatek przy różnych obrotach) na komputerowym stanowisku pomiarowym i dostajesz wydruk, który pokazuje czy pompa jest sprawna czy nie. Takie stanowisko kosztuje kilkaset tysięcy zł, niektóre więcej, stoi w specjalnym lokalu, pracownicy robiący pompę dostają pensję, narzędzia kosztują, trzeba spełnić mnóstwo kosztownych wymagań producenta aby dostać autoryzację, itd, itd. Na te wszystkie koszty trzeba zarobić i jeszcze zapłacić podatki. Więc nie dziw się, że regeneracja kosztuje 2.200 zł i nie porównuj jej do amatorskiego garażowego dłubania za friko...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-08-2013 o 09:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 20:17   #8
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo TDCi wtryski stukanie

okazuje sie ze te stukanie jest przez to ze jedna koncowka leje, zamowilem juz nowa tylko wsadze i powinno smigac, a to ze auto mi zgaslo to podobno komputer sam go zgasil bo auto chodzilo na trzy baniaki, z poczatku szlo wszystko przelewem jak wyciagniete mialem i je sprawdzalem ale za chwile zaczelo z niej lac a trzy pozostale ladnie rozpylaja. tak wiec sporo zaoszczedzilem nie dajac ich do serwisu, mam nadzieje ze jak wsadze ta koncowke to bedzie wszystko okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 20:49   #9
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: TDCi wtryski stukanie

3 wtryski byly dobre, w czwartym zmienilem koncowke i zaprogramowli mi na tym samym kodzie w servisie diesla, podlaczylem ten wtrysk i dalej nie pryska paliwem, wyciagnelem jeden z dobrych i ten tez nie puszcza paliwa, jakies sugestie czemu podczas krecenia nie leci paliwo skoro wtryski na 100% sa dobre? komputer zablokowal cos? mozna jakos zresetowac go? bo juz brak pomyslow skoro przedten psikaly i zrobilem ten czwarty a teraz zaden.
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 23:33   #10
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: TDCi wtryski stukanie

Witam.
Panowie i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam oto następujący problem. Podczas odpalania, gaszenia i pracy silnika słychać metaliczne stuki. Tak mi się wydaje że dochodzą z okolic silnika jednak po otworzeniu maski nie słychać ich w komorze, jednakże doskonale słychać je w budzie. Co może być przyczyną owych stuków? Dodam że jestem po wymianie wtryskiwaczy, koła dwumasowego wraz z kompletnym sprzęgłem. W celu lepszego zdiagnozowania problemu dołączam nagrania. Za wszelką pomoc już z góry dziękuję.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.