Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2014, 16:33   #1
szkielu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Witam wszystkich.
Mój Galaxy MK1 2.8 v6 rzucił palenie. Do tej pory palił od pierwszego ,drugiego zakręcenia. Dziś rano "uchetałem go " solidnie przy odpalaniu , czuć było benzynę, rozrusznik kręcił, momentami próbował załapać ale nie odpalił. Zostawiłem go w spokoju na kilka godzin ,żeby nie katować rozrusznika. Po 2-3 godzinach spróbowałem zakręcić jeszcze dwa razy.Również bez efektu. Natomiast spod maski poczułem zapach podobny do palonego sprzęgła.
Jeszcze wczoraj podczas jazdy po mieście i na trasie spisywał się wzorowo. Szybkie reakcje na pedał gazu i sprzęgła (zero ślizgania czy innych objawów), palił od pierwszego "pyka" po kilku godzinach stania. Ostatnio wymieniłem w nim aku na 72Ah/680A .Wcześniej dawał radę odpalić mimo 55Ah pod maską. Mechanik sugeruje kable wysokiego napięcia.Ale biorąc pod uwagę,że przegapił kilka "drobiazgów" oglądając auto przy zakupie jakoś nie do końca mu wierzę i wolę zapytać zanim wydam 300 zł na nowe ngki ...
Z góry dzięki za pomoc

szkielu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 17:06   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Zeby benzynowiec nie zapalił i do tego 6 cylindrów, to niesłychane, jedynie może nie odpalić jak nie ma czego, czyli paliwa.
A smród jaki poczułeś, to tylko z rozrusznika. Na zdrowie chetanie mu nie poszło.
Nie na darmo funkcjonuje przysłowie,, pali jak benzyniak,,.
Musi palic za pierwszym pyknięciem.
A na kable nie daj sie naciągnąć, bo nigdy 6 sztuk sie nie psuje jednocześnie.

Ostatnio edytowane przez salom ; 07-12-2014 o 17:09
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 17:10   #3
szkielu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Czyli sugerujesz przekaźnik lub pompę? Tylko czemu czuc benzyne pod maską to sugeruje,że paliwo dochodzi.

Ostatnio edytowane przez szkielu ; 07-12-2014 o 17:12 Powód: uzupełnienie
szkielu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 17:25   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

A czy już sam cokolwiek sprawdzałeś, jak świece po kreceniu i nie odpalił, czy są mokre, czy suche, czy zdjałeś choć jeden przewód WN, i sprawdziłeś czy jest iskra, czy kiedykolwiek zaglądałeś do filtra powietrza, czy odkrecałeś przewód zasilający paliwem, i po przekręceniu kluczyka podaje paliwo pod dużym cisnieniem. Jeżeli sam nie posprawdzasz, to nikt na odległość tego nie zrobi.
A tak jak pisałem wcześniej, 6 tki palą na dotyk, nawet jak maja już swoje lata, ale warunek, muszą mieć paliwo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 17:31   #5
szkielu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Wykręcanie świec odłożyłem na jutro - niestety po ciemku niewiele mogę zdziałać zwłaszcza przy tak ciasnej zabudowie pod maską. I dzię ki za wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od rana ruszam z szukaniem.
ps.wiem niestety ,że przez neta nikt mi nie da diagnozy 100% ale fajnie ,że podpowiadasz gdzie szukać. To początek mojej przygody z v6. Jeszcze raz dzięki. I jutro zdam relację z odnalezienia przyczyny lub (mam nadzieję nie) porażki.
szkielu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 18:41   #6
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Sprawdź czy obraca się alternator. Nie wiem jak w Galaxie, ale miałem taki przypadek w oplu Astrze. Po dłuższym postoju zatarło się łożysko alternatora i nie chciał odpalić chociaż kręcił jak szalony, aż z paska zaczął iść dym. Po uwolnieniu łożyska odpalił od pierwszego obrotu. Może ten zapach spalenizny to z paska?
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 20:24   #7
szkielu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Dziękując wszystkim za pomoc - po sprawdzeniu po kolei wszystkiego co powyżej okazało się ,że poprzedni właściciel dokonał "reanimacji" rozrusznika rękami jakiegoś "pana miecia" - resztki szczotek i lutowanie nogami - uszkodziło bendix ,urwało szczotki.Rozrusznik się "kręcił" tylko bez przeniesienia. Reanimacja dała radę.Teraz pali od strzału.
natomiast jest jeszcze inny problem - czasem przy hamowaniu silnikiem są strzały pojedyńcze w wydechu.
Wiem,ze parownik jest za słaby do tego silnika - ten jest na max 150KM. I tu pojawia się pytanie - czy zmiana parownika na "wzmocniony" coś zmieni przy zasilaniu 6mm?
szkielu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 07:51   #8
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a skąd mamy wiedzieć co Ty masz za instalację? Z parownikami to jest tak, że tylko jeden producent podaje prawdę* co do obsługiwanych mocy. Reszta to jego pobożne życzenia, lub praca silnika na wolnych obrotach w sycylijskim klimacie....
W każdym razie 6mm wykarmi spokojnie 200KM o ile nigdzie nie masz miedzi pozaginanej.

_______
* AC R01 - czarny 150KM i czerwony 250KM. Co ciekawe niewiele się one różnią i wersja czarna obrabia nawet 170KM.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 21:17   #9
szkielu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

Instalacja to STAG. Oczywiście sekwencja...Po podłączeniu do kompa pokazuje prawidłową pracę.
szkielu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 06:57   #10
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: 2.8 v6 nie zapalił po nocy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - STAG to tylko elektronika. Jeżeli reduktor jest od tego samego producenta to powinien dawać radę (jest to producent AC R01). Czyli wymiana na wzmocniony (czerwony) nic nie da przy zasilaniu 6mm.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
galaxy mk i



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.