Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 23:23   #1
kubrys
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: Chełm
Model: mondeo
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Powtarzający się błąd P2288

Witajcie.

Co pewien czas powtarza mi się błąd P2288 /Ciśnienie wtryskiwacza powyżej oczekiwanego poziomu/.
Na podstawie Waszych doświadczeń gdzie może być problem lub co radzicie zrobić.

W lecie regenerowane były wtryski. Po pewnym czasie samochód z trudem odpalił i póki był zimny pracował jak traktor. A na drugi dzień wcaleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik zakodował ponownie wtryski a ja kupiłem interfeis ELM327 V2,1
Jakiś czas później znów samochód odpalił jak traktor a FORScan lite/anroid/ pokazał w/w błąd P2288. Kasacja błędów pomogła, ale sytuacja znów się powtórzyła.
A dzisiaj przy mrozach to juź kompletnie nie chciał zaskoczyć i oprócz błędu P2288 wyskoczył dodatkowo P0235 /czujnik MAP/. Niestety usunięcie błędów nawet się nie powiodło ponieważ Forscan łączył się /zczytywał/ i po chwili pojawiał sie komunikat znaleziono ELM. Może dlatego ze bateria padła od kręcenia.

Proszę o sugestie dotyczące w/w błędów.

kubrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 06:28   #2
Litwa525
ford::average
 
Avatar Litwa525
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-03-2016
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 23.12.2004
Postów: 86
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

Nie wiem czy dobrze mysle ale naladuj baterie jak bedzie ci blad map dalej wywalalo to Jak bys mial mozliwosc to podmien czujnik map na inny i zobaczysz czy zniknie czasem z braku pradu lapie jakies glupie bledy.. a co do wtrysku to trza by je sprawdzic nie zawsze regenerowane znaczy dobre..
Litwa525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:47   #3
Mercel 12
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

Witam.
Żeby nie zakładać nowego tematu, to opisuję tutaj, a mam ten sam błąd, czyli P2288 i nic więcej, co wymienione: Czujnik wału, czujnik wałka rozrządu, zawór regulacji paliwa, filtr paliwa.
Natomiast, sprawdzając w forscanie, to zauważyłem, że podczas próby uruchomienia silnika, brak jest synchronizacji, czyli CNS_VALIT pokazuje "NIE".
Natomiast, sprawdzając wielokrotnie i usuwanie błędu, cały czas pozostaje ten jeden błąd, o co chodzi?.
Obecnie auto nie chce odpalić silnik. Wcześniej zanim nie wymieniłem miałem niskie ciśnienie paliwa, a teraz pokazuje: Ciśnienie wtryskiwacza powyżej oczekiwane poziomu, co to oznacza?.
Proszę o poradę.
Mercel 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 04:11   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,769
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

P2288 (ciśnienie wyższe od oczekiwanego)

Objawy:

• Ten kod usterki często występuje w połączeniu z innymi kodami usterek.

• Częsty znaczny spadek prędkości obrotowej silnika poniżej wartości minimalnej, aż do jego zgaśnięcia.

• Nie można uruchomić silnika.

Przyczyny:

• Obluzowane styki (korozja) na złączu wiązki przewodów zaworu dawkującego paliwo lub nieprawidłowo podłączone złącze. Sprawdź złącze wiązki przewodów, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączone i że styki nie są skorodowane. Zastosuj test cyklu zaworu IMV (w skrzynce narzędziowej WDS), jeżeli jest dostępny dla tego pojazdu.

• Usterka wiązki przewodów zaworu IMV. Zastosuj testy szczegółowe instalacji elektrycznej dostępne w WDS.

• Zablokowanie zaworu dawkującego paliwo. Zastosuj test cyklu zaworu IMV, jeżeli jest dostępny dla tego pojazdu.

• Obluzowany styk na złączu wiązki przewodów czujnika ciśnienia paliwa. Usterka ta zdarza się rzadziej.

• Jeżeli zapisany zostanie również kod DTC P0191, sprawdź, czy sygnał prędkości obrotowej silnika (RPM) jest obecny podczas rozruchu. Jeśli nie, sprawdź czujnik położenia wału korbowego.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 09:07   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

czyli na początek sprawdzenie/czyszczenie złączay czujników na pompie CR i na listwie CR oraz przejrzenie wiązek tych czujników pod kątem uszkodzenia/zwarcia
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 12:19   #6
Mercel 12
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

Dziękuję, ale wszystko podaliście to co mam w forscanie.
Złącze sprawdzone i kiedy z każdego odłączę kostki od czujników, to pojawiają się typowe błędy tych czujników, a więc styki muszą być dobre.
Zastanawia mnie, dlaczego podczas rozruchu CNS_VALIT pokazuje "NIE".
Czy nie jest tak, aby pokazać "TAK" silnik musi pracować?.
Ciąg dalszy:
Dzisiaj sprawdziłem czujnik stukowego za silnikiem i odpinając kostkę od czujnika nie pokazało żadnego błędu, a więc podejrzewam, że to ma jakieś związek z tym błędem P2288?. Z tym, że nie wiem jak sprawdzić i dlaczego brakuje podczas rozruchu CNS_VALIT pokazuje "NIE", zamiast "TAK", w czym jest problem.
Ciąg dalszy:
Po wielu próba doszedłem do wniosku, że ten błąd jest prawdopodobnie z powodowany wadliwym działaniem elektrozaworu IMV, lecz nie uśmiecha mi się, żeby kupować elektrozaworu, nie mając pewności i chciałbym, aby ktoś, kto już, miał taką usterkę i potwierdził, czy wadliwe działanie elektrozaworu ma problemy z rozruchem silnika.

Ostatnio edytowane przez Mercel 12 ; 25-01-2017 o 20:20 Powód: Dopisanie do istniejącej tematu i poprawienie pisowni.
Mercel 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 19:01   #7
Mercel 12
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 15
Angry Odp: Powtarzający się błąd P2288

Z tym, że nie wiem jak sprawdzić i dlaczego brakuje podczas rozruchu CNS_VALIT pokazuje "NIE", zamiast "TAK", w czym jest problem.

Czy ktoś może napisać lub sprawdzić, czy podczas rozruchu CNS_VALIT pokazuje "tak". Piszę, bo nigdzie takowego tematu nie mogę znaleźć i myślałem, że jak się zaloguję z powodu ukryty częściowy tematu i się dowiem mniej więcej na ten temat, a tu figa z makiem, hmm.
To w takim razie zapytam autora forum, po ukrywać kilka słów, jak i tak nic nie wnosi do tematu po zalogowaniu i do jakich celów jest używane logowanie się inny użytkowników, jak i tak tutaj niczego pomocy nie uzyska na tym forum, bo nie sztuka jest wklej i kopiuj.
Mercel 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 13:37   #8
Mercel 12
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

To może inaczej zapytam: Co wymieniliście lub zrobiliście przy obecnej błędzie P2288.
Co powoduje, że podczas rozruchu silnika brak odkodowania CNS_VALIT, bo cały czas mam "Nie".
Mercel 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 10:08   #9
karzuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2l TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

Podłączam się pod temat,
Czy problem jest rozwiązany ?
Mam praktycznie to samo i do tego mocno dymi.
Błędy P0191 i P2288
pojawia się często
CPS_STATE error to zdaje się jest synchronizacja odczytu położenia wału
karzuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2017, 05:19   #10
Mercel 12
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Powtarzający się błąd P2288

U ciebie kolego karzuk widać że czujnik wału korbowego do wymiany bądź wyczyszczenia. Natomiast drugi błąd o ile zniknie Tobie i poprawi się po wymianie czujnika wału korbowego bądź wyczyszczenia, to będzie dobrze.
Bo w moim przypadku jest tylko jeden błąd i z odczytany błędów wynika że do wymiany mam zawór albo czujnik ciśnienia i tutaj pies pogrzebał, bo zakup dwóch części, na którym nie należą do tanich, a jak się okaże tylko jedna cześć i 400 zł w błoto za jedną cześć. (brak podmiany dla celów sprawdzenia)
A szkoda że nikt nie pisze co wymieniał przy tej błędzie jak w moim przypadku, hmm.
Ps. Mam nadzieję że opiszesz jak u Ciebie było, bo u mnie nadal auto stoi i być może będzie złomowany.
Mercel 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.