Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2010, 11:05   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Czyli akumulator, a co do wymiany to przeciez jezeli nie trzyma pradu to jest uszkodzony wiec w jaki inny sposob Centra okresla czy przyjmuja reklamacje czy nie?
Jezeli akumulator jest na gwarancji to bym dzwonil i naciskal, a jezeli nie to podjechal do zakladu gdzie dostane wydruk parametrow akumulatora i napisac skarge.
tylko wg mnie trzeba skladac reklamacje w Centrze, a nie Assistance.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 12:15   #12
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Witam wszystkich!
To jest mój pierwszy post. Chciałbym dodać jeszcze jedną możliwość do zbadania. Kiedyś sprzedawałem akumulatory i spotkałem się z takim zdarzeniem.
Pan kupił akumulator zimowym czasem do malucha. Wszystko było pięknie, a następnego dnia oburzony reklamował go. Przez noc mu się rozładował.
Okazało się, że miał przetartą izolację z przewodu elektrycznego, który szedł do rozrusznika. Pod wpływem osiadającej wilgoci zwierało z karoserią i przez noc akumulator padał.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 12:21   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

To tez jest powod, ale akumulator tak sie rozladowje przez noc, a jezeli po 20-30 minutach nie odpala to znaczy, ze jest uszkodzony.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 12:24   #14
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Tak myślę, że dla pewności możnaby zdjąć jedną klemę na noc. Jeżeli wtedy padnie to nie ma co myśleć tylko trzeba kupować nowy akumulator.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 12:33   #15
strzalaking
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Cytat:
Napisał Jadruso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!
To jest mój pierwszy post. Chciałbym dodać jeszcze jedną możliwość do zbadania. Kiedyś sprzedawałem akumulatory i spotkałem się z takim zdarzeniem.
Pan kupił akumulator zimowym czasem do malucha. Wszystko było pięknie, a następnego dnia oburzony reklamował go. Przez noc mu się rozładował.
Okazało się, że miał przetartą izolację z przewodu elektrycznego, który szedł do rozrusznika. Pod wpływem osiadającej wilgoci zwierało z karoserią i przez noc akumulator padał.
Hmm, dzieki za pomysl. A jak to sie ma do tego, ze po odpaleniu z kabli (od strzalu) pochodzil 10 minut, po czym podjechalem do pracy i znowu jest martwy, nie ma pradu (doslownie podjechalem, zgasilem i jak probuje odpalic - nie kreci)? Mozliwe zeby wina byla wlasnie jakas wada izolacji?

Zna ktos jakiegos elektryka w Krakowie, ktory by to wszystko sprawdzil i nie zdarl ze mnie za niepotrzebne testy?
strzalaking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 12:49   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Cytat:
Napisał Jadruso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak myślę, że dla pewności możnaby zdjąć jedną klemę na noc. Jeżeli wtedy padnie to nie ma co myśleć tylko trzeba kupować nowy akumulator.
Mozna, sam nawet probowalem. Po nocy trzymal dalej 12V, a po podlaczniu zakrecil 2 razy i detka. no ale przynajmniej sie potwierdzi chociaz jak juz pisalem kolega pisal, ze rozladowanie trwa 10 minut, wiec raczej nie zwarcie (jakby takie bylo to by sie przewody palily Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 13:16   #17
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Elektryk to jest ostateczność, chyba że zależy na czasie. Rozsądnie jest zdjąć klemę i zobaczyć co się dzieje - wtedy jest pewność, że prąd nie ucieka na boki.

Elektryk ma możliwość sprawdzenia obciążenia akumulatora. Zadać należy sobie pytanie, czy wspomniane zjawisko u elektryka wystąpi (znając życie to wszystko będzie OK), więc winny będzie akumulator (myślę, że to nie jest najdroższa wersja).

(Co do Centry to ja sobie chwalę mam FUTURĘ od kilku tygodni, wcześniej miałem w Kadecie Centrę - nie wiedziałem, że mam akumulator.)

Po zakupie nowego akumulatora może się okazać, że usterka powraca - wyrzuciliśmy dobry akumulator.

Co do ładowania akumulatora. Załóżmy że samochód jechał 1 godzinę. Prąd ładowania akumulatora niech będzie 10 A (strzelam). Czyli naładował Pan 10 Ah, a pojemność akumulatora to ponad 70 Ah. Nie ma co liczyć na naładowanie akumulatora w takim czasie w niskiej temperaturze.

Akumulator trzeba wyjąć i naładować. Później na balkon z nim na dobę i do samochodu. Jak samochód odpali to znak, że akumulator trzyma.

Jeżeli po nocy w samochodzie nie odpali to znak, że coś jest nie tak z instalacją.

Sprawdzenie napięcia na akumulatorze i wynik 12 V raczej utwierdza mnie, że aku jest sprawne. Zwarcie jednej celi spowoduje spadek napięcia o 1,5 V czyli na akumulatorze 10,5 V.
Więcej pomysłów nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 13:29   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Problem jedynie w tym, ze mialem akumulator ktory ladowal sie i trzymal 12V, a przy probie odpalenia umieral. Ladowalem kilkakrotnie i bylo to samo.
Odpiac kleme jednak warto, zeby wykluczyc albo potwierdzic zwarcie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 15:11   #19
ebutusov
ford::beginner
 
Avatar ebutusov
 
Zarejestrowany: 03-04-2009
Skąd: Trzebinia
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Prąd pobierany przez samochód z wyłączonym silnikiem można zmierzyć za pomocą zwykłego domowego miernika (takiego do 10A). Wielkiego prądu tam być nie powinno, ale konkretne wartości zależą od samochodu i wyposażenia.
__________________
dvl
ebutusov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 15:16   #20
strzalaking
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Cytat:
Napisał ebutusov Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prąd pobierany przez samochód z wyłączonym silnikiem można zmierzyć za pomocą zwykłego domowego miernika (takiego do 10A). Wielkiego prądu tam być nie powinno, ale konkretne wartości zależą od samochodu i wyposażenia.
Ciag dalszy...

Zaryzykowalem i kupilem nowy akumulator (Bosch S4 72A, 340 zeta w Krakowie). Na miejscu sprawdzili dokladniej te stara Centre i wyszlo, ze o ile napiecie w spoczynku jest faktycznie ok, to przy rozruchu spada strasznie nisko (nawet do 6).

Niestety, po wymianie okazalo sie ze ladowanie jest za mocne - na mierniku wyszlo 14,7, co moglo miec udzial w wykonczeniu poprzedniego akumulatora :/. Gosc powiedzial, zebym podjechal do elektryka i sprawdzil alternator...
strzalaking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.