Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2015, 09:19   #1
gdanio
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1991r
Postów: 23
Question Akumulator Auto Part 125Ah 950A czy będzie dobry do wywrotki ?

Witam!
Z racji zblizajacych się Świąt ale i zimy... pora wymienić akumulator.

Mam pytanie czy do mojego Forda 2,5D z wywrotką (pompa olejowa elektryczna) wystarczy i czy bedzie dobry akumulator firmy podobnież Polskiej:
AUTOPART 125Ah 12V rozruch 950A EN Calcium technology ??

Z góry dziękuje za wszelakie sugestie.
Dodam że jeszcze nie wiem czy mam alternator 50A czy 70A.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 16-12-2015 o 07:05
gdanio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 11:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part Transit 91r. 2,5D wywrotka

Napisałeś post w dziale Customa...

Czy to fabryczna wywrotka jest? Moim zdaniem powinieneś mieć układ dwóch akumulatorów, jeden pracujący tylko na wywrot, drugi na resztę instalacji i rozrusznik. To zapewniałoby bezpieczny rozruch nawet przu rozładowanym akumulatorze wywrotu.

Jeżeli chcesz mieć jeden akumulator, to ten opisany jest potężny, chyba ciężko byłoby zmieścić większy w komorze silnika. Przy wywrocie na pewno im większa pojemność tym lepiej, ale potem trzeba go doładować, a alternator 50A słabiutko ładuje, zwłaszcza na niższych obrotach. Zachowuje się nie jak alternator, ale jak prądnica - na wolnych obrotach kontrolka się nie świeci, ale przy włączonych światłach głównych akumulator... razładowuje się, a nie ładuje.
Na pewno starałbym się mieć silniejszy alternator 70A w takiej sytuacji. Instalacja najsilniejszego 90A jest kłopotliwa, jest trochę inny i ma inną pompę vacu. Ale to byłoby najlepsze wyjście.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2015 o 11:24
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 15:35   #3
gdanio
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1991r
Postów: 23
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A

wojtekjanus a czy nie jest to za duzy akumulator? Czy sie nie zniszczy bo go nie doladuje?
gdanio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 01:07   #4
Suprim
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1997
Postów: 15
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A

No właśnie, mi czymś naturalnym wydały się w takim układzie dwa aku. Do silnika coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Plus drugi na wywrotkę. Ewentualnie jak jeden to jakiś duży SHD czy coś takiego.
Suprim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 05:26   #5
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A

moze byc nawet i 220Ah nie ma to znaczenia. akumulator nei jest ladowany na podstawie pojemnosci jaka posiada tylko na pdostawie osiagniecia okreslonego napiecia. Nie ma nie istnieje taki element zliczajacy ile pradu ucieklo i ile nalezy przywrocic. A ze akumualtor ma byc naladowany caly czas na fula to odpalajac auto tracimy ladunku powiedzmy X niezaleznie do tego czy mamay do dyspozycji XL cyz XXXL w naszym aku t oddac trzeba ponownie do akumualtora tylko X. Wiekszy aku mozna ladowac mocniejszym pradem, ma mniejszy opor wewnetrzny wiec tez szybciej dostaje porcje energi wiec sprawuje sie nawet lepiej jak mniejszy. Jesli ta pompa pobiera bardzo duzo pradu to lepiej miec jedne duzy aku jak dwa male. Zreszta nie powinno sie spinac dwoch roznych akumualtorow rownolegle na grubych kablach.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 09:17   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A

Cytat:
Napisał gdanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekjanus a czy nie jest to za duzy akumulator? Czy sie nie zniszczy bo go nie doladuje?
Miałem Transita z 1986r. alternatorem 50A i ładował kiepsko, głównie chyba z przyczyny źle zaprojektowanego regulatora napięcia. Na wolnych obrotach przy włączonych światłach pobór prądu był większy niż prąd ładowania i akumulator się rozładowywał. Podczas jazdy miejskiej zimą czułem się jak w Maluchu - na postoju np na czerwonym świetle trzymałem go na obrotach lub gasiłem krótkie światła. Przy większych mrozach trzeba było akumulator co jakiś czas (raz na tydzień) zabrać do domu i w cieple doładować.
W drugim Transicie z 1992 r. zmieniłem alternator na 75A i było dużo, dużo lepiej.

Moim zdaniem nawet jeżeli wszystko będzie ok - tzn będziesz miał ogromny akumulator, sprawny alternator 75A, to w zimie podczas mrozów przy wywrocie będziesz musiał od czasu do czasu go doładować - podczas mrozów sprawność ładowania gwałtownie maleje i nigdy przy minusowych temperaturach nie doładujesz akumulatora do nominalnej pojemności. To jest możliwe tylko w temperaturze zbliżonej do pokojowej. Pomijam fakt, że nawet sprawny i naładowany całkowicie akumulator na mrozie traci znacznie swoją pojemność.
To co pobierze silnik pompy wywrotu z akumulatora, alternator na mrozie nigdy nie doładuje z powrotem - chyba że podczas wielogodzinnej jazdy drogowej. Praktycznie nierealne.

Czyli: potrzebny akumulator o dużej pojemności abyś w czasie pracy nie stanął z ładunkiem na kipie jak d--pa, ale w zimie licz się z koniecznością doładowywania akumulatora co jakiś czas w dobrych warunkach (8 -12 godz. w cieple).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-12-2015 o 09:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 10:35   #7
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A czy będzie dobry do wywrotki ?

To fakt małe te altki. Z tym ze i mały aku będzie niedoladowany i duży też. W sztaplarkach mamy au po 70 ah i wieksze a altki ostatnio oglądałem to wielkosci silniczka od wycieraczek lub dmuchawy. Mogę zrobić fotki.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 11:51   #8
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A czy będzie dobry do wywrotki ?

Podepnę się do tematu z prośbą o poradę. Coś moje autko zaczęło ciężko odpalać, obecny przebieg to jakieś 350K km, w lecie problemów nie było, teraz za niskich temperatur jeszcze nie ma (świece wymienione jakiś rok temu)akumulator Boscha S5 77Ah 770A zamontowany w styczniu br. ,a pali kiepsko. Robiłem różne próby, i jak podpięty jest prostownik odpala całkiem znośnie. Wiem że należałoby sprawdzić sprężanie, ale nie bardzo mam możliwości. Postanowiłem na razie wymienić akumulator na większej mocy tj. 12V 85Ah 800-850A , tylko nie mogę się zdecydować jakiej firmy. Z poprzedniego Boscha byłem zadowolony S585Ah 800A0 , z obecnego nie bardzo ( chyba trafiłem na stary egzemplarz) . Waham się nad akumlatorem firmy ZAP Sznajder z Piaseczna, Yuasa, Tuborg, Autopart, Fiamm lub innej i jakoś nie mogę się zdecydować.
Pomożecie podjąć decyzję ?

ps. max wymiary to 315x175x175-190 (wys.)

Ostatnio edytowane przez medar ; 16-12-2015 o 15:34
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 14:48   #9
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A czy będzie dobry do wywrotki ?

Sprawdz rozrusznik- najlepiej załóż na chwilę drugi
Później mieszaj z baterią
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 07:03   #10
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Akumulator Auto Part 125Ah 950A czy będzie dobry do wywrotki ?

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz rozrusznik- najlepiej załóż na chwilę drugi
Później mieszaj z baterią
Rozrusznik pół roku temu wymieniony na nowy (po regeneracji).
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.