Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 14:20   #1
Waski74
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-05-2013
Skąd: Legnica
Model: Galaxy MKII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Witam, w moim Galaxy MK II 2.0 DOHC na początku października miałem ściąganą głowicę ponieważ wyrwało mi gniazdo świecy zapłonowej. Po zmontowaniu (głowica planowana, wymienione uszczelniacze zaworów i uszczelka oraz robione zawory) okazało się, że autko zaczęło mocno kopcić jasnym, gęstym dymem o ostrym zapachu. Silnik był sprawdzany na komputerze i ponowna kontrola uszczelniaczy i nic. Po przejechaniu około 500 kilometrów ubyło oleju od prawie maksymalnego stanu do minimum. Mechanik stwierdził, że to pierścienie. Czy ktoś z Was spotkał się już z czymś takim, jakieś ewentualne porady.

Waski74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 14:59   #2
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Przed zdjęciem głowicy też kopcił czy nie.

Mogą to być pierścienie lub uszczelniacze zaworowe a nawet uszczelka głowicy.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 14-11-2014 o 15:02
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 16:29   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Tylko i wyłącznie pierścienie na tłokach.
Przecież uszczelniacze i uszczelke zakładał nowe, wystarczy przeczytać wyżej.
Zawsze tak się dzieje na staryn silniku z wytartymi pierścieniami tłokowymi, że jak się uszczelni górę silnika to całe cisnienie idzie w miske olejową, wywala olej przez odmę, pali wiecej oleju o 100 procent niż przed remontem głowicy.

Ostatnio edytowane przez salom ; 14-11-2014 o 17:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 17:39   #4
Waski74
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-05-2013
Skąd: Legnica
Model: Galaxy MKII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Przed naprawą było wszystko OK, oleju brał około 1 litra na 10 000km. Jeśli to są pierścienie to podejrzewam, że naprawa nie jest opłacalna (już poszło ponad tysiąc złoty).
Waski74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 17:57   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Trzeba zmierzyć kompresję w cylindrach, może wtedy cos wiecej mozna wywnioskować.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 18:06   #6
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Mechanik a mechanik to temat rzeka, to że nowe to nie znaczy że dobrze zmontowane, jak idzie ciśnienie pod tłoki to ucieka odmą i jedynie uciekają opary oleju ale nie sam olej. Być moż poleciały pierścienie zgarniające, sam pomiar ciśnienia tego nie pokarze jeśli uszczelniające są jeszcze w miarę dobre.

Salom, piszesz że 100% oleju więcej weźmie, jeśli kolega pisał że około 1l na 10000km brał to teoretycznie powinien 2l na 10000 a nie 1l na 500 km.

Jeszcze zagadka czemu wyrwało gniazdo świecy, co się zadziało że tak się stało.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 14-11-2014 o 18:16
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 19:19   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Nie musiał napisać prawdy, 1 l na 10 tys km, to nowe silniki biorą, a nie 13 to letnie.Opary to wtedy jak jest w silniku wszystko w porządku, a jak już nie ma pierścieni, lub są popekane, bo śmierdzi spalonym olejem, to tak odma wywala olej, ale Ty tego pewnie jeszcze nie widziałeś, to skad mozesz wiedzieć. Wtedy jak zużycie oleju wynosi 1 litr na 100 kilometrów lub mniej, to właśnie tak sie dzieje.
Nie słyszałem o gniazdach świec, natomiast o gniazdach zaworowych tak, i właśnie gniazda zaworowe potrafia wypadać szczególnie wtedy, gdy głowica jest aluminiowa, i jest założony gaz LPG.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 06:19   #8
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Salom, z zawodu jestem mechanikiem samochodowym i nie musisz mnie uświadamiać do czego służy odma i na jakiej zasadzie działa, bagnetem może wywalić olej ale odmą nie, to jest odpowietrzenie silnika i znajduje się ponad poziomem oleju a nie tak jak prowadnica bagnetu. W komorze korbowej zawsze jest ciśnienie bo nie ma w 100% szczelnych pierścieni czyli teretycznie z odmy zawsze powinien wydostawać się olej idąc twoim tokiem myślenia a tak nie jest. Odma jest wilgotna bo osadzają się w niej opary oleju.

W tej sytuacji prawdopodobnie padnięte są pierścienie zgarniające i olej zostający na ściankach cylindra jest spalany lub dostaje się przez prowadnicę zaworową. Istnieje opcja jakiegoś pękniecia głowicy między kanałem smarującym a kanałem dolotowym lub wydechowym.

Co do gniazda świecy to może kiedyś poprzedni właściciel zerwał gwint i była tulejowana, tego nie wiemy, raczej zakładający temat nie pomylił by gniazda zaworowego z gniazdem świecy zapłonowej. Jeśli jednak było to gniazdo zaworowe i się rozsypało to jakiś fragment mógł dostać się między tłok a cylinder i wyorał bruzdę przez którą dostaje się olej albo połamało pierścienie.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 15-11-2014 o 10:18
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 13:28   #9
Waski74
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-05-2013
Skąd: Legnica
Model: Galaxy MKII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Tak jak napisałem było to gniazdo świecy zapłonowej. Też byłem zdziwiony jak odpaliłem auto i usłyszałem tylko huk i silnik pracował nierówno a do tego dziwny szum jakby ktoś bawił się sprężonym powietrzem. Świeca wisiała sobie na przewodzie WN. Nie mogłem już jej wkręcić ponieważ gwint był zerwany. Naprawa na silniku jest niemożliwa z powodu braku dojścia do gniazda świec więc musiała być demontowana głowica. Co do spalania oleju to po co miałbym okłamywać. Poprzednio miałem Hyundaia Lantrę z silnikiem 1.6 16V 115KM i praktycznie od wymiany oleju do następnej nie brał w ogóle oleju, ale po założeniu instalacji gazowej też zaczął brać około litra na 10 tysięcy kilometrów.
Ale wracając do tematu. Wymiana pierścieni raczej jest nieopłacalna czy ktoś może zna kogoś w mojej okolicy kto za taką usługę nie zdarłby ze mnie skóry?
Jeśli już silnik miałby iść do wymiany to pytanie czy ktoś na forum wymieniał silnik sam i ma jakieś rady? Opcjonalnie wolałbym już włożyć silnik 2.3 bo słyszałem, że istnieje taka możliwość. I jeszcze pytanie, jeśli to pierścienie to ile dałbym radę jeszcze pojeździć?
Waski74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 16:01   #10
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Silnik 2.0 benzyna kopci i nie ma mocy

Kupując używany silnik nie wiesz na co trafisz, chyba że z gwarancją rozruchową i wtedy zrobisz pomiary ciśnienia, zobaczysz jak pracuje itp itd. Z tego co czytałem to 2.3 podchodzi do 2.0 a nawet część osprzętu pasuje z jednego do drugiego.
Co do wymiany pierścieni to mogą być schody, zależy w jakim stanie są cylindry, czy mają duże progi, czy mają duży owal, bruzdy. Jeśli są w dość dobrej kondycji to wymiana pierścieni nie jest bardzo skąplikowana i sprawny mechanik szybko to ogarnie. Głowicę masz już zrobioną a to połowa sukcesu, zdecyduj sam co z tym zrobić. Jeśli to pierścienie a cylindry będą w miarę to bym wymienił pierścienie i śmigał dalej.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.