Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2012, 00:51   #201
kiradzi
ford::amateur
 
Imię: Jędrek
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Świnoujście
Model: ford C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gzie jest zawór EGR ?

Witam:) Mam c-maxa z 2004 r. 2.0 TDCi i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w sprawie zaworu EGR. A mianowicie ostatnio wymieniłem wszystkie filtry. Po tym zabiegu, kiedy jadę autkiem, to po przekroczeniu 2 tys obrotów czasami od strony silnika słyszę odgłos "wycia" tak jakby załączała się turbina, jednak kiedy zdejmę nogę z gazu, i obroty spadają poniżej 2 tyś to jeszcze przez chwilę, około 3-7 sekund dalej słychać jakby silnik pracował dalej na wysokich obrotach. Myślałem że kończy mi się turbina, więc pojechałem do warsztatu, na kompa i po podłączeniu wyskoczył mi błąd - uszkodzony zawór ERG. I tutaj nasuwają mi się wątpliwości, gdyż jak czytam posty to przy uszkodzonym zaworze ERG wszyscy piszą że odczuwalny jest spadek mocy, natomiast u mnie mój maxiu nie ma z tym problemu, "zbiera" się bardzo szybko, nie zapala mi się również żadna kontrolka. Boję się, że to "wycie" może wynikać z innej przyczyny (podejrzewam że jednak "kończy" się turbina), albo coś innego jest przyczyną. Niestety nie jestem za dobry w te klocki i będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Może miał ktoś już w swoim aucie takie objawy i sobie z nimi poradził. Drugą sprawą o chciałbym spytać to filtr DPF. Mojego maxia sprowadziłem z Niemiec, fabrycznie nie miał zamontowanego filtra DPF, jednak drugi jego właściciel, który mieszkał i pracował w dużym mieście musiał mieć normę Euro4 więc założył filtr DPF. Od założenia filtra auto przejechało 60 tys km (przebieg prawdziwy, dostałem od niemca dokumenty odnośnie montażu filtra) więc jeszcze się jego stanem za bardzo nie martwię, jednakże kiedyś to nastąpi i martwi mnie brak kontrolki od filtra DPF na desce rozdzielczej. Czy jest możliwość, a jeżeli tak to jaka, sprawdzenia stopnia zapchania filtra. Za wszystkie rady i podpowiedzi będę wdzięczny

kiradzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 10:22   #202
sseba79
ford::average
 
Avatar sseba79
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 162
Domyślnie Odp: Gzie jest zawór EGR ?

Po pierwsze żadnej kontrolki od DPF nie ma na desce a po drugie to usuń filtr i będziesz miał święty spokój!!!!!!!!!!!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sseba79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 20:16   #203
wlodek373
ford::amateur
 
Imię: włodek
Zarejestrowany: 12-11-2014
Skąd: zawiercie
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gzie jest zawór EGR ?

Mam pytanko co morze byc ja wyczyscilem zawór egr zasyfiony był rtrasznie nie muli silniczek ladnie pracuje jest moc tylko nieraz go przydusi zdaza sie to czesto nie ma zadnych błędow silniczek 2.0 i przy okazji czy nie zadozo troszke pali mi wychodzi 11 l a pokazywal 7\8 za pomoc dzieki wielkie
wlodek373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 21:15   #204
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Gzie jest zawór EGR ?

Witam

Jeżeli przydusza silnik, muszą pojawić się błędy.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.