Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2010, 21:46   #1
juniorszogun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Kwidzyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie 2.0 DOHC czy będzie tak ok przepływomierz ?!

Witam mam pytanko mam silnik 2,0dohc 97r Galaxy .
Mam sekwencyjna instalacje gazową i w czasie jazdy na lpg tracił na mocy w pewnym momencie po chwili wszystko ok i tak co chwilę w zaleznosci od obrotów ,dodam że swiece i kable zmienione .Pewnego razu odpiołem kostkę od przepływomierza i jak reka odjoł teraz jezdzę z odpietym przepływomierzem na lpg chodzi normalnie . Kolega mówił mi ,że jak mam sekwencje to lpg ma swoją mapę paliwową i przepływomierz jak jest odpięty to nie przeszkadza oraz wzrostu paliwa nie bedzie czy to prawda ?? bo wydaje mi sie że teraz wiecej pali ale może dlatego że teraz mrozy i sniegi

juniorszogun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 07:49   #2
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC czy będzie tak ok przepływomierz ?!

Może trzeba wyregulować instalację.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 13:04   #3
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC czy będzie tak ok przepływomierz ?!

Sterownik od gazu mapę ma swoją ale jest to mapa czasu wtrysku wtryskiwaczy gazowych tworzona na podstawie obliczonych przez komputer silnika czasów wtrysku wtryskiwaczy benzyny. Z przepływomierza owszem nie korzystały instalacje LPG ale te starsze czyli I i II generacji. Po odpięciu przepływomierza komputer silnika zastosował awaryjne procedury i jako tako chodzi ale nie do końca tak jak powinien. Żeby regulować instalację LPG to najpierw trzeba do porządku doprowadzić układ wtrysku benzyny bo inaczej nie ma to sensu a może być szkodliwe dla silnika (np. jazda na ubogiej mieszance LPG).
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 13:09   #4
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC czy będzie tak ok przepływomierz ?!

Przemek PC ma rację.Najpierw doprowdź chodzenie na benzynie do porządku,a później zastanawiaj się nad tym dlaczego nie chodzi na gazie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 21:59   #5
juniorszogun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Kwidzyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC czy będzie tak ok przepływomierz ?!

Cytat:
Napisał rici520 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przemek PC ma rację.Najpierw doprowdź chodzenie na benzynie do porządku,a później zastanawiaj się nad tym dlaczego nie chodzi na gazie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dodam że na lpg chodzi bardo dobrze tylko wydaje mi sie że wiecej pali a co najlepsze na benzynie równierz dobrze chodzi ale zrobie jak mówicie kupie drugi przepływomierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juniorszogun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.