Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2015, 15:39   #161
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PO + film z działania komputera :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mógłbyś więcej napisać - co, jak i gdzie, tak bardziej technicznie od strony wykonawczej? Chłopakom się spodoba...

Szacunek za włożoną pracę.

On jest na CAV Lucasie, czy na Boschu?

Cytat:
Napisał bluebit
regenerate bridge axle,differential, (dyfer in my language) (I do not know what it's called in english Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
rear axle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-04-2015 o 16:05
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 22:00   #162
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Mój osiołek jest na bosch-u .
Generalnie jestem zadowolony z jego osiągów i możliwości.

Co do komputerka - to dosyć długa historia.
W skrócie produkuje takie komputerki dla moto-paralotni. I zostało mi kilka prototypów - więc na szybko przerobiłem jeden z prototypów (których z wiadomych względów nie mogłem sprzedać) i dostosowałem do Transita.

Narazie pokazuje jeszcze lipne obroty gdyż:
Mierzę czujnikiem odbiciowym ilość obrotów jednego z kół paska wielorowkowego.

Z moich obliczeń wynika że przy 90km/h (wg. GPS) przy obecnych oponach powinienem mieć 2700obr/min a wg. komputera mam 3500.
Prawdopodobnie kółko na którym mierze ma inną średnicę niż napędowe i stąd różnica.

Ew. proszę o weryfikację mojego akusza: (na zielono pola do zmiany)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez bluebit ; 22-04-2015 o 22:13
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 08:30   #163
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Masz takie duże (4,56) przełożenie dyfra? Powinieneś mieć 4,11 z małą budą...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 09:27   #164
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Z tabliczki znamionowej wynika że mam 4,56
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 10:30   #165
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Chyba masz stosunkowo wolnego Osiołka...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 10:50   #166
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

z tego co się orientuje to standardowe przełożenie w tych autach. Było tak jak piszesz jeszcze 4.11

Ale jak widzisz w moim arkuszu.
Mając 4.11 i fabryczne opony 185/70/14 przy obrotach np. 2700 mam 94 km/h
a przy moim wale 4.56 i oponach 195/70/15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy obrotach 2700 mam 90 km/h

Plan jest taki aby założyć na ronale 205/82/14 i wtedy :
przy 2700 obrotów silnika będę miał 95km/h (więc nieco więcej niż przy 4.11)

Więc nie jest tak źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój osiołek wg. gps - przy 90km/h jedzie się komfortowo i w ciszy (wygłuszona przegroda z 2 stron, opony które sprzedaje mają 70db - te które chce kupić 6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
da radę także 100-130km/h ale to wtedy zarzynanie silnika i nie lubię takiej jazdy. Jak wiadomo kamper nie jest po to aby nim zapier.... a aby spokojnie dojechać na wakacje więc nie narzekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

* - podane prędkości są wartościami mierzonymi poprzez GPS
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 12:06   #167
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

a rear axle - brzmi dla mnie bardziej jak tylna oś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze wiedzieć że tak nazywa się dyferencjał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2015, 11:23   #168
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a rear axle - brzmi dla mnie bardziej jak tylna oś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze wiedzieć że tak nazywa się dyferencjał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Istnieje w angielskim differential, ale jest to dokładnie sam mechanizm różnicowy, a nie cały most. I ma wiele innych znaczeń.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2015 o 11:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2015, 11:00   #169
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Szykuje się face-lifting dla Customa. Na drogach Europy pojawiły się i są testowane starannie zamaskowane nowe wersje.

Od 2016 mają być wprowadzone do Transitów silniki diesla tdci nowej rodziny o pojemności 2,0l. Będą spełniać wymogi normy Euro6. Silniki 2,2l rodziny Puma prawdopodobnie nie będą produkowane.
Nowe silniki tdci osiągają do 210 KM oraz moment obrotowy do 450 Nm. Są to silniki z sekwencyjnie kontrolowanym układem biturbo, z dwiema turbosprężarkami o różnej wielkości. Mała pozwala na szybki przyrost osiągów w niższym zakresie obrotów, większa odpowiada za osiągi w wyższym zakresie obrotów. Silniki będą produkowane w UK w Ford Dagenham Engine Plant, docelowo w ilości 350.000 szt rocznie i będą przeznaczone także do osobowych Fordów - Mondeo, Galaxy, Kuga. Nie podano jakie osiągi będą miały silniki przewidziane dla Transitów.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-05-2015 o 18:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2015, 20:20   #170
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Witam Wszystkich obecnych jak i nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nietypowe pytanie o nietypowego jak dla mnie transita. Spotkalem dzis na olx transita 2009 rok ktory podobno jest 2,4 tdci ale z napedem na przod. Byly takie fabrycznie czy to jakis mix? lakier metalic niebieski, wersja full wypas ze sterowaniem wszystkim kola 15" niska podloga i silnik w poprzek wiec na serio na przod naped ale z tego co widzialem to silnik byl maly a mam 2,4 tddi i wdaje mi sie miec duzo mniej miejsca pod maska chyba ze to przez uklad wzdloz-wpoprzek? Spotkaliscie sie z czyms takim?
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
transit , tuning , tuning optyczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.