Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2016, 15:55   #841
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przede wszystkim jaki budżet przewidujesz, bo możesz kupić starego Osiołka Mk3 - Mk5 nawet za 1000 zł, a możesz też kupić nowego Customa Euroline za... 200.000 zł.

Generalnie pomyśl, czy chcesz Transita z przednim napędem, czy z tylnym. Polecam przedni (DMC do 3.300kg), idzie zawsze do przodu jak czołg, także zimą na śniegu, w zaspach. Tylny napęd nadaje się do cięższych wersji (DMC nawet do 4.700kg), stale mocno ładowanych. Przedni napęd ma dodatkową zaletę - podłoga jest niżej (nie ma wału) więc jest większa przestrzeń dla pasażerów.

Niski, krótki Transit bus 9-cio osobowy może holować przyczepę 1.800 kg, dłuższe i wyższe busy cięższą, czasami 2.000, czasami 2.200. Ale zawsze trzeba sprawdzać w briefie, nie ma sztywnych zasad.

Do roku 2011 Transity z tylnym napędem miały silnik 2,4l, potem wszystkie już mają silnik 2,2l - oczywiście o różnych mocach, ale różnią się one w zasadzie tylko oprogramowaniem w danym roczniku.
Modele przednionapędowe do roku 2006 miały silnik 2,0 tddi na rotacyjnym Boschu i 2,0 tdci czyli common rail, po 2006 przednionapędowe mają tylko silniki 2,2 tdci common rail.
Generalnie wszystkie silniki (2,0, 2,2, 2,4 i 3,2) należą do jednej fordowskiej rodziny PUMA, mechanicznie są prawie identyczne, różnią się mocno w rocznikach osprzętem.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-01-2016 o 15:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 17:15   #842
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wybaczcie, wcześniej stworzyłem osobny temat w którym podkreśliłem model 2000-2006. Już trochę doczytałem i zastanawiam się nad 2.0 106ps przód napęd, długi no i teraz nie wiem czy długi/niski by miał te 2.200 w briefie czy tylko wysoki/długi. Czy w ogóle jest takie coś jak niski/długi. Cena to myślałem jakieś +/- 15k.
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 17:45   #843
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Czyli szukasz Mk6, 2,0 tddi 100KM.
To jest silnik na klasycznej pompie rotacyjnej Boscha VP30.

Chociaż spotyka się czasem nietypowe dziwolągi, to generalnie raz przedłużony jest zawsze co najmniej raz podwyższony (czyli L2H2), może być dwa razy podwyższony (L2H3).

Obawiam się, że jeżeli chciałbyś zgodnie z przepisami holować lawetę z samochodem, to musiałby to być Jumbo (L3H3) z tylnym napędem. Taka laweta ma najczęściej DMC 2.500kg i Jumbo chyba mógłby to ciągnąć...
Jumbo z tylnym napędem najmocniejszy tddi- to silnik 2,4 z pompą VP44, ma moc 125KM. Są i słabsze - 75, 90 i 115KM, mają wtedy pompę taką jak w silniku 2,0, czyli VP30. W wersji tdci (CR) silnik Mk6 2,4 ma moc 135KM.
Piszę tyle o tych mocach, bo auto na dłuższe trasy im ma większą moc - tym lepiej.

Wejdź może na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i przejrzyj ogłoszenia Transita. Tam jest duży wybór i widać co było produkowane. To może być pomocne w szukaniu najlepszej opcji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-01-2016 o 08:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 10:00   #844
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przede wszystkim nie chce się za bardzo pchać w tdci bo podobno bardzo wadliwe. Dla mnie taki samochód ma po prostu jechać i ciągnąć przyczepę ale bez przesady, nie musi on być tak mocny jak osobówka. Grunt że się rozpędzę do 90-100km/h i podjadę pod górkę.
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 14:39   #845
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Whiskacz86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim nie chce się za bardzo pchać w tdci bo podobno bardzo wadliwe.
To nie jest takie oczywiste... Kupując auto 10-14-letnie, musisz liczyć się z awariami. Tddi na Boschu mają obecnie moim zdaniem więcej problemów z układem wtryskowym niż tdci. O sterownikach pomp PV30 i PV44 i nastawnikach kąta i dawki wtrysku w tych pompach można chyba napisać powieść. Naprawa wcale nie jest taka tania. Mnóstwo problemów ludzie mają z tddi także z tytułu braku osiągów - nie ma trybu awaryjnego, a auto... nie idzie. Sterownik pompy zabezpieczony jest immobiliserem - wymiana sterownika lub pompy to konieczność kodowania. Itd., itd.
W Mk6 tdci jest układ Delphi, pompa mechanicznie skomplikowaniem przypomina budowę cepa, nie ma sterownika, nie koduje się jej, dobrze zrobiona to przebieg 200kkm. Wtryski można samemu nawet zregenerować (zaworki, końcówki) i chociaż podlegają kodowaniu, to można to ominąć zdając się na zaimplementowaną w układ samoadaptację. Raz na rok robisz próbę przelewową wtryskiwaczy i upewniasz się, że są w dobrej kondycji (koszt próby minimalny...). Generalnie za kompleksową naprawę wtryskiwaczy i pompy w tdci i w tddi zapłacisz podobne pieniądze, może kilkaset zł więcej, ale... moc jest z tobą.
Cytat:
Napisał Whiskacz86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie taki samochód ma po prostu jechać i ciągnąć przyczepę ale bez przesady, nie musi on być tak mocny jak osobówka. Grunt że się rozpędzę do 90-100km/h i podjadę pod górkę.
No... nie wiem. Duży Transit plus laweta w trasie ze słabym silnikiem to jest masakra i mordęga. Ciągła redukcja na coraz niższy bieg i żyłowanie silnika na obrotach. Nawet ciągła jazda pod wiatr staje się uciążliwa, co dopiero pod górkę... Niestety - wiem co mówię. Od wielu, wielu lat ciągam przyczepkę do przewozu koni, w pełni załadowana to ok. 2t na haku. I dzięki mocy mam ten komfort, że na prostej drodze mogę jechać na 5-tym biegu 100km/h i jeszcze pod pedałem mam zapas.

Na zdjęciu: mój malutki Blue Flame targa takiego dużego Bockmanna i daje radę... Fabrycznie bez boxa ma na hamowni 132KM (nominalnie 125KM).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-01-2016 o 19:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 19:12   #846
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wojtek pewnie wie lepiej, ale z tego co wiem, to nie było Transitów długich i niskich. T4 long chyba jest lepszym rozwiązaniem. I z dużo większym wyborem wariantów (w Niemczech).
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 09:42   #847
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki kolego. przepraszam że mnie nie było tyle czasu ale miałem bardzo zarobioną drugą połowę roku. Transita mojego już poznałęm bliżej. Coprawda przez zarobienie czasu na naprawe usterek nie było ale za to POJAWILY SIĘ NOWE!! JUHUUU! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważnie to uważam że każdy kto gada bzdury że 2,2 to złom i do niczego się nie nadaje niech wpadnie do mnie sie przejechać. od połowy roku nim jezdze i wszystko gra. Problem mam z elektroniką ale obawiam się że przez brak czasu sam ją tylko jeszcze bardziej psuje bo coś mam nie tak z masową klemą i jak go odpalam to lubi sie rozłączyć cały prąd w aucie choć klema jest wpięta i sztywna. Nie wiem czy to nie poprostu akumulator. czasem jak się mocno ją wdusi to przez dwa miesiące nie ma tematu ale pojawiły sie nowe rzeczy:
-stacyjka - nie zawsze odpala, trzeba czasem kilka razy cofać ją do pozycji ładowania świec (oczywiście nie po to żeby je ładować tylko po to żeby na nowo spróbować zakręcić) i spowrotem dociskać na zapłon. Czasem nawet 10razy. Ostatnio nawet zauważyłem że potrafi zareagować i zakręcić przez -0,5 sekundy i cisza, tak nawet kolejny raz próbując z dwa razy zazwyczaj i za trzecim kręci już do odpalenia. Dodatkowo jak już odpali to nie działają liczniki ani radio. muszę delikatnie cofnąć kluczyk aż poczuje lekki opór i odżywają liczniki i radio.
-radio nie grała nigdy lewa strona a teraz nie gra prawa. ogólnie wszystko wyświetla, podgłaśnia i działa jak by wszystko było ok ale jednak nie gra. potrafi tak przez 2godziny w trasie i nagle BUM! tak poprostu zaczyna grać. bezpieczników żadnych z tyłu nie ma. wtyczki macałem odpinałem i wpinałem i nic to nie daje. śmieszne jest to że jak już gra i stane się np. zatankować to wsiadam i działa dalej. ale rano już jest resetGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie planuje zakup wtyczki IDS bo to już mój drugi ford i chce wiedzieć więcej co w elektronice siedzi. W transicie nie działa też guzik wyłączania ESP i nie działa grzanie szyby. nie działa wspomniana wcześniej klima i wydaje mi się że coś siedzi w komputerze.
Co do klimy to czynnik i olej ma bo znajomi mi nabijali ale klima dalej nie startuje. podpinając ją na krótko działą ale normalnie nie chce.

Za miesiąc będe go pewnie dawał do jakis magików. Pewnie ERZET u nas w bydgoszczy.
tymczasem popróbuje powalczyć samemu zaczynając od wymiany akumulatora bo ogólnie jest kiepski (zimą miał problemy).
Pozdrawiam
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 16:32   #848
Hakem13
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam
zastanawiam się nad kupnem jednego z tych aut:

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#003fbb8b6b

http://allegro.pl/show_item.php?item...463#003fbb8b6b

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#003fbb8b6b

co Wy na to? warto zawracać sobie głowę, czy też szukać dalej?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 19:54   #849
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wracam koledzy do tematu tego Transita [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sprzęt okazuje się jest sprowadzony z Belgii. Mam VIN, może potraficie coś z niego odczytać zanim przejadę kilkaset km. żeby go zobaczyć.
WF0XXXTTFXDU73640
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 20:53   #850
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Ja mam taki ale h2 i srebrny jeśli chcesz,salon Polska

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.