Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2011, 21:03   #1
tomi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: świetokrzyskie
Model: ford focus c max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Wymiana odbojów amortyzatora

WITAM

od jakiegos czasu zmagam sie ze stukami dochodzacymi gdzies z tyłu - i po sugestiach kolegów z forum chyba znalazłem mój prob lem - przekonam sie jutro o tym po jezdzie ,,próbnej,, - NA TYLNYM AMORZE lewym ta plastikowa oslona jest na dole ale sztywno sie trzyma , zas po prawej stronie ta rurka lata góra dół. i ta własnie klejem na goraco przykleiłem do odboju gumowego u góry
i mam nadzieje ze bedzie grało, choc po stanie tych odbojow raczej czeka mnie wymiana na nowe i mam pytanie - jak sie do tego zabrac? czy moge tak normalnie odkrecic od góry amortytzator i nałozyc na niego ta rurke/osłonke i odbojinik?czy bede miaqł potem problemy zeby amorka skrecic do stanu pierwotnego tzn czy szczpica amora z gwintem nie schowa mi sie ??? wiem ze moze i smiesznie to brzmi co pjisze ale chcialbym sam spróbowac jesli sie da to zrobic z prostych 2 wzgledów - z satysfakcji ze sam cos zrob ie w moim aucie i po drugie - zostaloby kasy na cos innego zamiast kosztowac sie w warsztacie.

tomi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 15:22   #2
tomi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: świetokrzyskie
Model: ford focus c max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana odbojów amora

WITAM ponownie
dzis był ,,moment prawdy,, ale niestety stuki choc troche jakby słabsze ale sa, takze to chyba nie była osłonka czy odboje chociaz może ?zostaje dalej szukac bedzie trzeba sie wybrac na trzepaki do warsztatu .
tomi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 17:08   #3
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wymiana odbojów amora

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 19:35   #4
tomi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: świetokrzyskie
Model: ford focus c max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana odbojów amora

Zde3montowałem wszystkie plastiki w bagazniku wywaliłem koło zapasowe i słysze stuki po stronie kierowcy z tyłu gdzies na wysokosci amorka , ale na amorku mam ta rurke plastikowa na dole i potem jest widoczny stalowy pret amorka ok 6cm i odbój , ta rurke nie idzie ruszyc wogóle chyba ze sprubuje zdjac koło i wtedy ale raczej mocno sie trzyma - z tego co widze na forum, to ta osłonka powinna byc na górze wiec co ja trzyma przy amorze? Nerwy człowieka juz zjadaja a na domiar złego to jeszcze sam znalazłem czujnik parkowania uwalony i niestety trzeba poszukac nowego - moze ktos jakis poleci? Czujniki mam oryginalne forda przód i tył ale zadnej nazwy jaka firma , piosze tylko swf germany i numerki
tomi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 14:02   #5
Guliwer01
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana odbojów amora

Gdzieś mam w garażu tylne amorki z osłonami i odbojami, zdaje się mi tak nawet, że w niezłym stanie. Amorki jeszcze spokojnie przechodziły przeglądy. Jak jesteś zainteresowany to poszukam gdzie je upchałem.
Odkręcenie amorków w C-maxie to bajka, dwie śrubki na górze i jedna na dole.
W innych samochodach miałem z tym ciutkę więcej roboty.
Guliwer01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 16:45   #6
tomi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: świetokrzyskie
Model: ford focus c max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana odbojów amortyzatora

I po sprawie - wymieniłem koncówki z tyłu i jak reka odjac - cisza- alwe fajnie.
tomi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.