Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2011, 20:39   #1
grze693
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 64
Domyślnie Nie moge zdjąć bebnów...

Witam

Sytuacja wygląda tak już kiedyś chciałem zdjąć bębny ale nie dałem rady

teraz muszę zdjąć bo zblokowało podczas jazdy lewe koło i musiałem dojechać i spaliłem hamulce na tym kole wszystko rozgrzało się tak że parowało

czytałem temat o zdejmowaniu bębnów i mam chyba wersje 1 czyli popuszczam samoregulacje tylko nie chce się kręcić i zdejmuje bęben

jak naginam go 2 brechami to bęben się rusza minimalnie ale z tym po środku z ta piastą (jakby się zapiekło)

fotki
bębna mostu
http://img151.imageshack.us/g/p1070677.jpg/

Panowie co poradzicie autko potrzebne pilnie
(laikiem nie jestem robiłem hamulce w t4 i innych osobówkach )

grze693 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 22:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie moge zdjąć bebnów...

Kolego, zdaje się że czeka cię niemiła niespodzianka.
Są dwa typy mostów dla pojedynczych kół - odróżnia się je po lokalizacji korka wlewu oleju.
Jeden ma korek na obudowie dyfra od strony wału po lewej stronie, drugi typ ma korek na tylnej pokrywie (to twój).
Niestety, aby ściągnąć bęben, trzeba wpierw wyciągnąć półoś, której integralny talerzyk siedzi na szpilkach przylegając do bębna.
Tak więc:
1. Odkręcasz trzy śruby mocujące talerzyk półosi do bębna (niestety, nie widzę ich na twoim zdjęciu, albo są pod rdzą, albo zrezygnowano z nich, bo koło dociska grzybek do bębna). Śruby powinny być zlokalizowane co 120 st. na tej samej średnicy co szpilki kół.
2. Oddzielasz talerzyk od bębna (czymś ostrym, uwaga na uszczelkę, jeżeli zniszczysz, będzie potrzebna nowa)i wyciągasz całą półoś. Talerzyk ma grubość ok 8mm, szukaj pod rdzą szczeliny...
3. Masz teraz dostęp do nakrętki łożyska piasty i bębna (stanowią całość) - nasadka 65mm (!) i potężna dźwignia - tam jest po byku moment dokręcania...
4. Dalej już chyba wiesz - wyjmujesz łożysko, tuleję dystansową itd. i stukając najlepiej miękkim młotkiem w bęben/piastę od tyłu zdejmujesz go...

Moment dokręcania nakrętki (powinna być wg instrukcji nowa) to - uwaga! - 365 Nm.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 06:36   #3
grze693
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 64
Domyślnie

ale ja mam korek os strony wałka atakującego w pokrywie z tyłu nic nie ma!(1 fotka)

ale wywnioskowałem że na 3 zdjęciu to na środku bębna z tym wgłębieniem takim na jakiś klucz to jest nakrętka chyba bo nic innego nie może dorobię klucz i ogień

gwint chyba będzie prawy ???

próbowałem odkręcić tą centralną niby nakrętkę z dziwnie odlanym otworem niby pod klucz jakiś(ale nie wiadomo czy to nakrętka ale na to wygląda)

nic nie drgnie ciaglismy rurami w 2 osoby po 2 metry (w prawo w lewo)


śrubek 3 ani rusz ja juz nie wiem jaki to typ mostu i jak to zdjąć

niby 1 wersja bo korek na 1 zdjęciu jest z boku

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-03-2011 o 16:43 Powód: Regulamin punkt21
grze693 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 11:52   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie moge zdjąć bebnów...

Jeżeli masz dyfer w wersji z korkiem wlewu obok wałka atakującego, to może być problem. Zadzwoniłem dzisiaj specjalnie do Auto-Waś w twojej sprawie (ja nie znam tego mostu) i sprawa ma się tak:
- jeżeli bęben "zakwitł" (jak sie wyrazili) na piaście, to są dwa wyjścia:
1-sze: dorwać olbrzymi ściągacz tak aby ramionami złapał brzeg bębna, ale śruba ściągacza nie może sie zaprzeć o półoś, tylko trzeba założyć coś na widoczną część piasty lub szpilki, na której siedzi zapieczony bęben,
2-gie: zdjąć osłonę od wewnątrz i poodkręcać wszystko od tyłu łącznie z mocowaniem łożysk, odkręcić dekiel dyfra, spuścić olej, wybić kołek zabezpieczający sworzeń satelitów, wysunąć sworzeń całkowicie na zewnątrz, w przestrzeń po sworzniu wsunąć półoś, zdjąć zabezpieczenia z półosi, wysunąć cały zespół bęben-piasta-łożysko-półoś z pochwy mostu i na prasie hydraulicznej wycisnąć z bębna całą resztę.... Porażka... Ale oni tak robią, to jest zakład specjalizujący się w Transitach, robią TYLKO te auta, więc wiedzą co mówią...

Ja bym poszukał takiego dużego ściągacza i nawet szybko dotoczył taki kapturek pod śrubę ściągacza lub znalazł grubą stalową płytkę która oparłaby się na szpilkach i do niej przyłożyłbym śrubę centralną ściągacza.
Druga metoda jest tylko dla dobrze wyekwipowanego warsztatu...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-03-2011 o 17:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.