Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2016, 11:39   #1
robert4548
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

Witam,

Posiadam Focusa po lifcie 2004r. z silnikiem 1.8 TDDI 90KM. Samochód ma przejechane prawie 240tyś.

Pojawił się problem z pracą silnika. Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Około 1000km temu został wymieniony olej wraz z filtrem oleju, dodatkowo filtr powietrza. Olej na którym samochód jeździ i przejechał prawie 70tyś to Mobil 1 15W40. Wszystko na bieżąco wymieniane. Pojawił się jakiś dziwny stukot w silniku, zwiększający się wraz z obrotami. Mam wrażenie jakby nie palił na wszystkich garach. Dodam że samochód nie stracił mocy, nie kopci, odpala na zimnym jak i ciepłym silniku bez żadnego problemu. Przy ok. 1200 obr/min dostaje wibracji. Zamieszczam film na którym słychać ten stukot, pracuje jak traktor przy większych obrotach. Proszę o pomoc w diagnozie, co może być przyczyna takiej pracy. Tłoki, panewka ? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez robert4548 ; 11-07-2016 o 15:17
robert4548 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 15:26   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

Rozrząd kiedy wymieniany, miałem jednego fokusa co miał przestawiony rozrząd, normalnie chodził ale klepał już w zawór, może być jeszcze panewka
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 06:37   #3
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

15w40 ?? moze ten olej zniszczył twój silnik...
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 10:12   #4
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

Cytat:
Napisał robert4548 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"...Olej na którym samochód jeździ i przejechał prawie 70tyś to Mobil 1 15W40. Wszystko na bieżąco wymieniane..."
Primo to wymiana oleju raz do roku albo po przejechaniu XXX km - ale albo to, albo to (ale w roku czasu) . A nie: wybierz sobie ! :/
Jak ma być dobre smarowanie w Twoim "piecu" skoro "pływa tam smoła" (bo to przecież DIESEL) ??? :O
Poza tym 15W/40 to za gęsty olej => 10W/40 to raczej max. co można wlać - może to właśnie "załatwiło Ci" klekot w silniku : zawory / panewki / .... ???
Jeśli tak wygląda "wymiana na bieżąco" to strach się bać .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!

Ostatnio edytowane przez Klocek7 ; 12-07-2016 o 10:15
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 11:09   #5
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

Myślę, że olej był wymieniany przez te 70tys kilka razy tylko przy każdej wymianie (choć nie pisze co ile ale licze że co rok) na Mobil 15w40 tylko dlaczego na taki a nie zalecany przez producenta?
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 19:26   #6
robert4548
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówna praca, stukot przy zwiększaniu obrotów

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd kiedy wymieniany, miałem jednego fokusa co miał przestawiony rozrząd, normalnie chodził ale klepał już w zawór, może być jeszcze panewka
Rozrząd wymieniony przy 170 tyś.

Cytat:
Napisał Klocek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Primo to wymiana oleju raz do roku albo po przejechaniu XXX km - ale albo to, albo to (ale w roku czasu) . A nie: wybierz sobie ! :/
Jak ma być dobre smarowanie w Twoim "piecu" skoro "pływa tam smoła" (bo to przecież DIESEL) ??? :O
Poza tym 15W/40 to za gęsty olej => 10W/40 to raczej max. co można wlać - może to właśnie "załatwiło Ci" klekot w silniku : zawory / panewki / .... ???
Jeśli tak wygląda "wymiana na bieżąco" to strach się bać .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście olej wymieniany co 10-12 tyś, bądź co roku, akurat w tym przypadku zawsze dopilnowane aby wymiana była na czas.

Cytat:
Napisał dell47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że olej był wymieniany przez te 70tys kilka razy tylko przy każdej wymianie (choć nie pisze co ile ale licze że co rok) na Mobil 15w40 tylko dlaczego na taki a nie zalecany przez producenta?
Olej 15W40 tylko dlatego, że poprzedni właściciel na takim jeździł. Wiem że powinien być inny, ale nie chciałem zmieniać ze względu na doświadczenie. Zrobiłem tak przy silniku 1.5 dci w Scenicu II i długo się nie pocieszyłem samochodem. Silnik został wypłukany przez olej i został tylko generalny remont.

Absolutnie nie mówię że to nie wina oleju. Chodzi mi tylko o wstępną diagnozę, nie mam zaufanego mechanika, a niechciałbym wymieniać rzeczy które jeszcze mogą być sprawne.

Może polecicie jakiegoś mechanika z Płocka bądź okolic, ewentualnie Warszawa/okolice?
robert4548 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.