Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 18:04   #1
maazik
ford::average
 
Avatar maazik
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Mielec
Model: mk7
Silnik: 1.8Td
Rocznik: 1996
Postów: 107
Domyślnie elektrozawór pompy ( korektor)

Witam , mam pytanie a mianowicie , po przekręceniu kluczyka w stacyjce - słychać przekaźnik od świec oraz przekaźnik w kabinie ... , na zewnątrz słychać przekaźnik od świec oraz tryknięcie , jedno , ciche ( w porównaniu do przekaźnika świec) w okolicy miejsca na zdjęciu , proszę mi powiedzieć bo tak naprawdę nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji , czy ten korektor ma działać ciągle ? czy on ma trykać non stop ? , przekaźnik w kabinie wyłącza się nie po xx sekundach tylko w momencie przekręcenia kluczyka na pozycję OFF , czy to normalne ? , szukam już parę dni informacji na temat tego "ustrojstwa" i wywnioskowałem że :


1. Podczas odpalania na zimnym silniku potrzebuję tylko i wyłącznie tego korektora ( elektrycznego)
2. Mechaniczne ustrojstwo na pompie ( linka ciągnie - na podciśnienie - koło prawego koła) potrzebne jest do wzrostu obrotów ( regulowania) podczas włączonej klimatyzacji, tak ?


Potrzebuję waszej pomocy gdyż to "ustrojstwo" kosztuje 350zł ....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P161110_18.06.jpg (74.3 KB, 308 wyświetleń)

__________________
Zimno mi
maazik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 18:17   #2
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

To pykanie najprawdopodobniej zawór stop ten z niebieską końcówką
__________________
Na posiadaniu Renault Master II 2.8 dTi
,,Koperek"
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 21:27   #3
maazik
ford::average
 
Avatar maazik
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Mielec
Model: mk7
Silnik: 1.8Td
Rocznik: 1996
Postów: 107
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

myślałem że ten zawór STOP to jest umieszczony tu z przodu(ten duzy pod linkami widać ) ... a tamten niebieski to nie wiem co to ...
__________________
Zimno mi
maazik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 01:16   #4
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

...

Ostatnio edytowane przez glazik5 ; 21-11-2010 o 12:40
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 17:02   #5
maazik
ford::average
 
Avatar maazik
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Mielec
Model: mk7
Silnik: 1.8Td
Rocznik: 1996
Postów: 107
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

hej , dzięki za zainteresowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., właśnie że mi nie tryka , jedyne trykanie jest w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce na pozycje ON to przy pompie słychać jedno , pojedyncze , bardzo ciche ( cyk) , wywnioskowałem po zdjęciach elektrozaworu w internecie że to robi pojedyncze CYK właśnei koło Korektora zapłonu , a pytam bo nie wiem już czy powinno Cykać cały czas przez 3 -4 sekundy ? ( tak piszą w internecie że powinno i że powinno być słychać nawet w aucie)
problemów jako tako z odpalaniem nie mam , będą dopiero przy -10 ( w tamtym roku tak było ) , wcześniejsze 3 zimy auto odpalało jak szalone nawet w największe mrozy , ale też wydaje mi się że zawsze słyszałem wtedy jakieś cykanie .... ale to było dawno i nie prawda , nie pamietam już tak naprawde ....

jak jest około +20 na zewnątrz to podczas odpalania autko zadymi odrobine na czarno , obecnie przy +6 do +15 dymi na czarno dłużej - aż się nei zagrzeje ...

Czytałem tez ze to może być to "ustrojstwo" zepsute właśnie i nei zmniejsza ilości paliwa gdy zimny silnik i zalewa go dymiąc charakterystycznie na czarno ....

nadal czekam na pomoc , dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zimno mi
maazik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 19:50   #6
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

Dobrze zaznaczyłeś, w mk1 pompa jest nieco inna niż w mk2 i korektor wtrysku jest od strony świec żarowych i o ile pamiętam tryka dopiero po odpaleniu silnika, do momentu odpalenia dostaje stałe zasilanie z ECU dlatego tryka tylko raz. Za odpalanie na zimnym silniku odpowiada jeszcze to ustrojstwo wkręcone w pompę od strony chłodnicy nad boosterem. Dochodzą do niego dwa przewody, zasilany jest tylko przy zimnym silniku. O ile pamiętam jest zasilany z przekażnika w skrzynce obok akumulatora. Odpal silnik i rozepnij wtyczkę od tego elektrozaworu jak przestanie dymić to masz odpowiedz - elektrozawór albo jego przekażnik - na rozgrzanym silniku na rozpiętej wtyczce nie powinno być napięcia, jeżeli jest - uszkodzony przekażnik.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 20:59   #7
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

...

Ostatnio edytowane przez glazik5 ; 21-11-2010 o 12:40
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 17:10   #8
maazik
ford::average
 
Avatar maazik
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Mielec
Model: mk7
Silnik: 1.8Td
Rocznik: 1996
Postów: 107
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

ups?
załączam zdjęcie ( z allegro) , opisałem 1,2,3

pytanie , co jest pod numerem 1 od strony wtrysków ? ( on wg mnie cyka po przekręceniu klczyka w pozycje ON - tylko jeden RAZ, delikatnie i pojedynczo)

co jest pod numerem 2 ? u mnie ktoś kiedyś tą obudowę wyobcinał i widać czujnik - dochodzi jeden przewód do niego - na nim jest 12V

co jest pod numerem 3 ? to jest ten elektrozawór kąta wtrysku ?? - dochodzą do niego 2 przewody - myślałem że to jest ten zawór STOP ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )

i teraz na 100% żeby była jasność panowie :
przekręcam kluczyk w pozycje ON - sekwencja :
1.Przekaźnik od świec załącza się
2.Przekaźnik w kabinie - słychać pojedyncze tryk przy pompie ( bardzo delikatne i krótkie)?
3. ? ? ?
4. ? ? ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1308528774.jpg (93.9 KB, 227 wyświetleń)
__________________
Zimno mi
maazik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 18:28   #9
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

...

Ostatnio edytowane przez glazik5 ; 21-11-2010 o 12:41
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 18:41   #10
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: elektrozawór pompy ( korektor)

1-czujnik położenia dźwigni sterującej,
2-elektromagnetyczny zawór odcinający dopływ paliwa,
3-zawór elektromagnetyczny obciążenia częściowego - inaczej korektor kąta wtrysku
Odnośnie zdjęcia z 1 postu to taka pompa wtryskowa była montowana w mondeo mk1 to niebieskie to to samo co na drugim zdjęciu nr 2. Na górnym zdjęciu czerwone na dolnym czarne to nr 1. Na górnym zdjęciu nr 3 nie widać ponieważ jest on wkręcony od strony świec żarowych i w przeciwieństwie do dolnej pompy w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce dostaje zasilanie cały czas z ECU do momentu odpalenia silnika. Trykanie tego elektrozaworu słychać dopiero jak silnik pracuje i nie ma znaczenia zimny czy ciepły, przynajmniej mondeo z taką pompą(górna) tak miał - może eskort ma inaczej.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.