Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 17:50   #61
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Ale jeśli przełożę je na skos wtedy będą obracały się odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A poza tym to są opony asymetryczne jeśli się nie mylę.


Ostatnio edytowane przez sebapl01 ; 12-03-2010 o 17:53
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 17:54   #62
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Barum Bravuris 2 nie jest oponą kierunkową ,tylko asymetryczną,Bravuris 1 jest kierunkowy i lubił ząbkować niezależnie od stanu zawieszenia, czy pomoże zamiana opon? niestety nie pomoże ,z przodu jest silnik i inne szumy więc może być trochę ciszej niż z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:03   #63
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

ale może przełożyć tył między sobą i będą pracowały odwrotnie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:07   #64
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Popróbuj ,ale nie oczekuj cudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:21   #65
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale może przełożyć tył między sobą i będą pracowały odwrotnie
Można by ale tył w Mondku jest kiepsko wyciszony a przód co najmniej dobrze więc chyba lepiej będzie z przodu pod warunkiem,że nie będzie jakichś wibracji na kierownicy.
Jutro popróbuje uratować te opony i zrobię sobie przejażdżkę ze 400-500km to może się trochę dotrą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapodam ze 150-160km/h przez 100km może jak się rozgrzeją, to łatwiej się je uratuje.
Potem parę rondek na granicy przyczepności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zobaczymy.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:17   #66
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Lepiej nie eksperymentować . Puki sucho jest OK . Ale mały deszczyk kałuże i różne oponki a nawet różna głębokość bieżnika przód-tył i jeździsz przodem lub tyłem ja osobiście wolę gdy przód jest trochę nieposłuszny bo w mondku jak tył cię nie posłucha to jesteś na przeciwnym pasie w ułamku sekundy . Ćwiczyłem to na koleinach naszych pięknych dróg , jedyne lekarstwo na wszystkich kołach te same opony z podobną głębokością bieżnika .
A co do Barumów to machnij do portu na odbojnice , szkoda auta i uszu . Ja żle wspominam Pirelli P7000 huczało w aucie okrutnie przez nie wymieniłem łożyska z tyłu , ząbkowanie od biedy , twarde jak koci ogon jedyny plus to super trzymanie w zakrętach ale po dłuższej trasie łep bolał stasznie , na nieszczęście słabo się zużywały śmigałem na nich 4 lata aż nareszcie miały 3 mm bieżnika ( poszły do ludzi - Pasata he he ) i kupiłem Conti Premim contact 2 i błogi spokój cisza trzymanie w zakretach 4,5 woda na drodze 5

Ostatnio edytowane przez lewbran ; 12-03-2010 o 20:26
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:50   #67
redmann
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Kraków
Model: MONDEO MK5 KOMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

testowałem różne opony i słuchałem różnych rad i opinii gumolepów i mechaników "znafcuff"
raz mi koles polecil opony firestone cos tam 500 (chyba)
jak zaliczylem na wiadukcie 2 bączki bo nie odprowadzily wody to zmienilem na inne i problem zniknal
poczytajcie moze testy adac - one sa najbardziej wiarygodne bo badaja halas, zuzycie opony, zuzycie paliwa oraz zachowanie na roznych nawierzchniach
jakby bylo zainteresowanie, to moge sciagnac najnowsze wyniki testow opon letnich i przetlumaczyc z niemieckiego na nasze ( kto chetny, niech pisze na pw) pozdrawiam
redmann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 21:20   #68
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Chyba każdy ma na tyle inteligencji żeby wejść na stronę http://www1.adac.de/Tests/Reifentest...cePageID=70159 i przeczytać testy opon,te parę wyrazów po niemiecku można sobie przetłumaczyć w słowniku online,poza tym ja bym im tak nie ufał, bo niestety często nie pokrywają się z rzeczywistością ,nie ma w nich które opony ząbkują bardziej a które mniej na przykład, nowe to wszystkie są ciche, redmann pojechałeś ostro tym gumolepem ,napisz czym się zajmujesz poszukamy jakiś wyszukanych nazw Twojego zawodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 21:36   #69
ekoelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: Opony letnie już czas szukać.

Witam...

Chciałbym się dowiedzieć jakie opony letnie mogę wstawić do mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie chodzi o marke tylko o rozmiar,wiem że 205/55/16 to starndard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chcę zostać przy 16,bo mam fajne felgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Proszę o pomoc


Pozdrawiam
ekoelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 21:41   #70
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Smile Odp: Opony letnie już czas szukać.

Cytat:
Napisał ekoelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam...

Chciałbym się dowiedzieć jakie opony letnie mogę wstawić do mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie chodzi o marke tylko o rozmiar,wiem że 205/55/16 to starndard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chcę zostać przy 16,bo mam fajne felgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Proszę o pomoc


Pozdrawiam
I zostań przy tym rozmierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opon do felg
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.