Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2010, 20:34   #51
kyloza
ford::average
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Skąd: lublin
Model: focus kombii II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

U mnie dpf nie ma a spalanie ma tez tragiczne, już nie chce myśleć co będzie w zimie(poprzedniej dochodziło do 10l), błędów też nie mam nawet byłem specjalnie na kompie aby sprawdzić, nie dymi, wymiany eksploatacyjne na czas robione,ciśnienie w oponach prawidłowe, jedno zauważyłem iż niektórzy mówią iż diselki lubią oddychać i najlepiej aby chodził w granicach 2-4 tyś. obrotów natomiast wskaźnik paliwa tego nie lubi, ja już próbowałem różnych sposobów jazdy,różnych stacji, po prostu porażka, jeszcze zrozumiałbym spalanie jakbym miał 2,0tdci atu jedynie 1,6

__________________
Ford Focus II TDCI, Ford Mondeo II
kyloza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 19:56   #52
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

jak dawno nie zaglądałem do tego tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do chip-tuningu to w sumie zbytnio nie pomoże...przynajmniej mój kolega mi tak powiedział. ma on foke mk2, ale w benzynie i po zrobieniu chip-tun zaczął mu więcej palić o ok 0.5l/100km

ostatnio na pełnym baku...zalanym aż do drugiego strzału pistoletu przejechałem tylko po mieście 650km. Biorąc po uwagę, że bak ma pojemność ?58l? i rezerwa zapala się przy ilości ON ok 6-7l to spalanie wychodzi ok 10l. Ale...już się przyzwyczaiłem do tego;D Może tyle pić...byle by odwdzięczył się bezawaryjnościąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 18:05   #53
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak dawno nie zaglądałem do tego tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do chip-tuningu to w sumie zbytnio nie pomoże...przynajmniej mój kolega mi tak powiedział. ma on foke mk2, ale w benzynie i po zrobieniu chip-tun zaczął mu więcej palić o ok 0.5l/100km

ostatnio na pełnym baku...zalanym aż do drugiego strzału pistoletu przejechałem tylko po mieście 650km. Biorąc po uwagę, że bak ma pojemność ?58l? i rezerwa zapala się przy ilości ON ok 6-7l to spalanie wychodzi ok 10l. Ale...już się przyzwyczaiłem do tego;D Może tyle pić...byle by odwdzięczył się bezawaryjnościąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze coś naprawdę masz nie tak.ja na całym baku i też tankowałem do drugiego odbicia przejeżdzam po mieście 837/880 kilomertów
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 19:09   #54
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Zbiornik paliwa ma w foce w dieslu 52 lub 53 litry a to różnica panowie, mój pali w trasie5.8-6.0 litrów a w takim cyklu mieszanym dojazd podwarszawskimi mieścinami 6.8-7.5 maks.(lato klima)
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 19:48   #55
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbiornik paliwa ma w foce w dieslu 52 lub 53 litry a to różnica panowie, mój pali w trasie5.8-6.0 litrów a w takim cyklu mieszanym dojazd podwarszawskimi mieścinami 6.8-7.5 maks.(lato klima)
ma dokładnie 53 litry
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 21:32   #56
petep
ford::beginner
 
Avatar petep
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Dzisiaj wrocilem z dlugiej trasy, zrobilem 2600km, polowe tego zapakowany pudlami okolo 120-150kg + pasazer. Wiecej po niemieckich po autostradach i troche polskich drogach, w obie strony spalanie 4.8l /100km. W drodze powrotnej pokazalo sie nawet 4.7 a wyliczen komputera winikalo ze zrobie na pelnym baku 1090kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. staralem sie nie przekraczac 120km/h
Jak dla mnie zadowalajacy wynik.

Ostatnio edytowane przez petep ; 31-10-2010 o 21:50
petep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 18:37   #57
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

jak ja zatankuje na maxa to wtedy pokazuje mi ok 980km do przejechania. Lecz nie jest to miarodajne ponieważ po przejechaniu ok 500km komputer pokazywal juz, ze moge przejechac 390km. Mozna latwo policzyc, ze 980-500=480. Takze nie wiem, gdzie mi ta setka uciekla??
Najlepsze jest to, ze teraz w trasie przy predkosci ok 110km/h (trochę ponad 2k obr na 5 biegu no i czasami 90km, jechalem, a czasami 120) komputer pokazywal mi spalanie rzedu 4.1-4.2l/100km na odcinku ponad 140km. I to spalanie jest !!!!realne!!!!
Następnie wjeżdżam w miasto, tankuje pod korek, res spalania...i...na odcinku 50km komp pokazuje 5.7l, a po dotankowaniu i policzeniu na kalkulatorze wychodzi 9.8l!!!!!!!
Jest to naprawdę dla mnie zagadką, ze na trasie pali o ponad połowe mniej niz w miescie...
Powiedzcie mi proszę...jak pojadę do mechanika to co ma mi on sprawdzic w aucie? Bo nie chce by mechanik mi szukal na oslep przyczyny takiego spalania.
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 20:02   #58
tdj
ford::average
 
Avatar tdj
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 65
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Nie wiem co w tym dziwnego, ja ma mam zupelnie inny silnik i tez w trasie przy spokojnej jezdzie wychodzi ~4,5l/100km w miescie nawet do 8l/100km czyli rowniez prawie 2x wiecej. Zalezy jeszcze jak jezdzimy po tym miescie, jak korkach to moze nawet 5x wiecej palic...

Ostatnio edytowane przez tdj ; 01-11-2010 o 21:04
tdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 18:58   #59
kyloza
ford::average
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Skąd: lublin
Model: focus kombii II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze jest to, ze teraz w trasie przy predkosci ok 110km/h (trochę ponad 2k obr na 5 biegu no i czasami 90km, jechalem, a czasami 120) komputer pokazywal mi spalanie rzedu 4.1-4.2l/100km na odcinku ponad 140km. I to spalanie jest !!!!realne!!!!
Następnie wjeżdżam w miasto, tankuje pod korek, res spalania...i...na odcinku 50km komp pokazuje 5.7l, a po dotankowaniu i policzeniu na kalkulatorze wychodzi 9.8l!!!!!!!
Dla mnie nie jest to dziwne i już się do tego przyzwyczajałem, i gdy widzę ludzi kiedy mówią iż 1,6tdci 109 pali im w mieście 5-6l/100 to nie wierzę w bajki, wystarczy poczytać trochę , te silnik są bardzo ekonomiczne w trasie natomiast w mieście tragedia, na forum focusa identyczny prawie temat i ludzie z takim samym silnikiem mają identyczne spalanie, a czasami najzabawniejsze jest to że zawsze trafi się na forum ktoś kto powie iż on w 100% miasto spalanie ma 5-6l (bajki), więc rada albo na handel albo zaakceptuj
__________________
Ford Focus II TDCI, Ford Mondeo II
kyloza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 20:25   #60
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał kyloza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A myślisz że wszystkim nam co mamy silniki 1,6 TDCi 109 i wysokie spalanie w mieście ( do którego się przyznajemy bez oszukiwania) padł nagle owy czujnik ?
Chyba trzeba napisać do forda aby zrobił akcje serwisową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam 90KMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wiesz...różne rzeczy na tym świecie się dzieją...więc może i ten czujnik jest jakiś wadliwyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z resztą ilu nas tu jest? 4-5? co się skarżymy na spalanie spośród tysięcy innych użytkowników tych aut także może akurat winny jest czujnik

I wolę chyba dla świętego spokoju go sprawdzić niż po jakimś czasie mieć sobie za złe, że tego się nie zrobiło(gdy za rok/dwa podczas gruntownego przeglądu okaże się, że czujnik jest padnięty;p)
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.