Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2012, 09:39   #1
WsK809
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: Wąbrzeźno
Model: Focus C-MAX / Fiesta mk6
Silnik: 1.6 TDCI / 1.4 TDCI
Rocznik: 2004 / 2003
Postów: 18
Domyślnie Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Witam Serdecznie Wszystkich użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam małe pytanko. Czy może ktoś mi powiedzieć jakie duże są u nas światła przeciwmgielne ?? 70 czy 90 mm??

Pytam ponieważ planuję wstawić tam światła do jazdy dziennej i nie wiem jakie mam kupić ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i sorry jak powtórzyłem temat ale nie mogłem nic znaleźć ;/

WsK809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 18:54   #2
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Ja właśnie wstawiłem zamiast przeciwmgielnych, światła dzienne rozmiar 70. Mało roboty a ciekawy efekt. Jutro wrzucę jakieś fotki
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 17:55   #3
WsK809
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: Wąbrzeźno
Model: Focus C-MAX / Fiesta mk6
Silnik: 1.6 TDCI / 1.4 TDCI
Rocznik: 2004 / 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Czekam z niecierpliwością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No efekt na bank musi być bardzo ciekawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WsK809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 20:46   #4
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Zdecydowałem zamienić światła przeciwmgielne na dzienne ponieważ te pierwsze w tych autach to badziewie które nic nie daje. Myślę że przyczyną są słabe żarówki, bo 35W, ale o tym już było pisane na forum. Zdjęcia robione tel. więc sorki za jakość.pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00263.jpg (90.8 KB, 452 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00267.jpg (86.9 KB, 464 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00275.jpg (89.3 KB, 402 wyświetleń)
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 12:04   #5
marcin74
ford::average
 
Avatar marcin74
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: gdynia
Model: focus c max
Silnik: 1,6 tdci 85000km
Rocznik: 2004
Postów: 118
Thumbs up Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Kolego Tedi , a gdzie kupowałeś te światełka i jaki koszt , wygląda ok
marcin74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 12:41   #6
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Rowniez jestem ciekaw gdzie i za ile je kupiles. Rozumiem ze nie montowales zadnego przekaznika tylko swiatla dzialaja na zasadzie przeciwmgielnych, czyli swieca sie postojowe przednie i tylnie oraz dzienne, tak?

Jak dla mnie to wygląda bombowo!
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 15:47   #7
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Światła znalazłem na allegro, ale okazało się że mają sklep w Katowicach na ul. Gliwickiej 4. Często bywam w Katowicach więc pominąłem allegro i kupiłem w sklepie. cena-109zł. Posiadają potrzebne wytłoczenia na kloszu z dopuszczeniem i atestem. Lampa ma cztery mocne diody ( 1 wat każda dioda) więc razem to 8 wat. Były bez przekaźnika, lecz ja zamontowałem je tak jak mają być dzienne (gasną po załączeniu mijania itd.) lecz plus wpiąłem w kable od halogenów,i efekt jest taki że mam kontrolkę dziennych (tą z halogenów) i w pozycji "auto" przełącznika świateł, jak załączają się mijania to na desce widzę zmianę kontrolek,oraz te dzienne nadal mogę zapalić jak w starym układzie halogeny. Świateł na allegro jest pełno, tylko cena i dostawa inna. średnica to 7cm. Montaż banalny, wystarczą dwa płaskowniki aluminiowe żeby zdystansować, bo halogeny są głębsze, no i podłączenie. pozdrawiam
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 13:53   #8
WsK809
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: Wąbrzeźno
Model: Focus C-MAX / Fiesta mk6
Silnik: 1.6 TDCI / 1.4 TDCI
Rocznik: 2004 / 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

No świecą ładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie myślałeś, żeby założyć maskownice na 80mm ?? bo takie też można kupić w zestawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a z tą kontrolką świetnie według mnie to rozwiązałeś i z tym, że możesz nadal ich używać jako halogeny.

Byłbym Ci wdzięczny jak byś opisał bardziej szczegółowo jak je zamontowałeś i jakie miały głębokie osadzenie i jak zrobiłeś to podłączenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i coś o tych płaskownikach możesz powiedzieć jakie one są duże i grube ?
WsK809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 10:27   #9
bosiek
ford::average
 
Avatar bosiek
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

tedi k, tedii dzięki za odpowiedzi

Nie "siedzę" w elektryce i montażach więc za odpowiednią odpłatnością :) szukam kogoś kto zamontuje mi światłą w miejsce halogenów wraz z potrzebnymi przekaźnikami itd. okolice Katowic, Siemianowic, Chorzowa, Czeladzi.
Chciałbym to zrobić na wzór kolegi tedii

do moderatorów jakby temat był w nieodpowiednim dziale to proszę go nie usuwać tylko przerzucić gdzie trzeba :) z góry dzięki
bosiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 15:29   #10
grzegorek502
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 123
Domyślnie Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych

Witam. Mam prośbę do kolegi tedii aby dokładniej opisał sposób podłączenia ledów w miejsce świateł przeciwmgielnych. Pomysł jest genialny. Przydałby się chociaż odręcznie narysowany schemacik z zaznaczeniem gdzie co wpiąć. Pozdrawiam
grzegorek502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.