Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2011, 07:51   #1
boseti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Witam
Mam sytuację że przycisk hamulca ręcznego przy próbie zaciągania pekł i wypadł, widze prowadnicę i sprężynę, hamulec mogę zaciągnąc ale na szczęscie zapadka nie dziala także rączka hamulca wraca do pierwotnego położenia. Możecie mi podpowiedzieć jak "działa" ręczny moze jakiś schemat dla c-maxa? Czy bedę musial rozebrac cały ręczny czy może uda sie bez rozbierania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

boseti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 10:14   #2
niuniek24
ford::average
 
Avatar niuniek24
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 112
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niuniek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 06:43   #3
boseti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Witam hamulec naprawiłem, pękło połączenie plastikowej dźwigni z metalową zapadką, zostało naprawione śrubą, sam przycisk zostal kupiony w salonie FORD 34zł.
Jak ktoś wyrazi zainteresowanie to zamieszczę zdjęcie.
boseti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 07:02   #4
jakubek2002
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2005
Model: c-max
Silnik: 125 KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Cytat:
Napisał boseti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś wyrazi zainteresowanie to zamieszczę zdjęcie.
To ja chętnie bym zobaczył tą operację.
jakubek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2011, 05:51   #5
bartoszlange
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

mam ten sam problem, ale w Fordzie Focus Mk2 r2005. poproszę o zdjęcie dużo by pomogło mojemu mechanikowi. Pytanie: Jak rozumiem konieczny jest zakup tego przycisku przedniego do ręcznego?
bartoszlange jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 14:07   #6
Stuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: 3-miasto
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

… I mnie spotkała taka niespodzianka – przycisk dźwigni hamulca ręcznego wysunął się z rączki.
Objawy:
- brak możliwości zaciągnięcia hamulca
- podczas podnoszenia rączki do góry nie słychać przeskakiwania zapadki po ząbkach.

Postanowiłem zobaczyć, czy da się coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności trzeba zdemontować środkowy plastik, który trzymają 4 śruby (2 torksy i 2 zwykłe). Śruby znajdują się w przednim i tylnym schowku pod zaślepkami. Po podniesieniu elementu odłączamy przewody od zapalniczki i zdejmujemy go.
Odkręcamy 2 nakrętki od mocowania/regulacji linki.
Odkręcamy przełącznik do kontrolki ręcznego.
Odginamy to coś, aby można było wyciągnąć linkę z dźwigni.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odkręcamy 3 śruby mocujące dźwignię i wyjmujemy ją.
Suszarką do włosów podgrzewamy rączkę i stukając młotkiem zsuwamy plastik rączki (stukamy przez coś miękkiego – ja użyłem drewnianego klocka). Rączka zeszła bez problemu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tu widać skąd się bierze problem – ułamany element mocujący.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę, że tych kilka zdjęć pozwoli na demontaż i naprawę tego elementu.
Ja prawdopodobnie przewiercę plastik w miejscu uszkodzenia i wkleję tam metalowy trzpień. Zastanawiam się też nad roznitowaniem osi zapadki, żeby było łatwiej złożyć całość po naprawie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam

i rozwierciłem nit zapadki ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W plastikowym elemencie wywierciłem otwór pod M5, przejechałem gwintownikiem, wkręciłem śrubę w której zeszlifowałem łeb, założyłem zapadkę i całość zablokowałem nakrętką. Przy zakręcaniu dałem kropelkę lakieru.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Całość włożyłem do rączki, przełożyłem nit, który wcześniej nawierciłem i przegwintowałem gwintownikiem M4. Całość zabezpieczyłem wkręcając śrubę wraz z podkładką.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
... i działa jak nowe. Mam nadzieję, że już do tego nie wrócę.

Ostatnio edytowane przez Stuk ; 21-02-2012 o 20:16
Stuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 14:18   #7
marcin74
ford::average
 
Avatar marcin74
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: gdynia
Model: focus c max
Silnik: 1,6 tdci 85000km
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Witam ja zamiast rozwiercania nita wywierciłem dziurę nad nitem , i przez plastik ten ułamany wkręciłem się w zapadkę śrubą i jest ok
marcin74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 13:25   #8
syon5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2012
Model: C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Stuk. Wielkie dzięki za poradę. Zrobiłem tak jak pokazałeś na zdjęciach i jest ok. Zamiast nagrzewać suszarką, wsadziłem rączkę do wrzącej wody. Dobry sposób i zaoszczędzona kasa.
syon5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2012, 14:07   #9
boseti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Ja zrobiłem otwór w metalowej obudowie hamulca, w miejscu łączenia (cieżko dokładnie wycelować ale dało radę) nastepnie wkręciłem coś na ksztalt gwintowanego kołka z nacieciem jak zwykła śruba,przez co połączylem plastikową dźwignię(wcześniej zrobiłem w niej otwór na kołek) z metalową zapadką. Plastikowej rączki nie trzeba zdejmować wręcz uważam to za niewskazane mogłaby sie troche sfatygować.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boseti ; 13-07-2012 o 16:23
boseti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2016, 11:03   #10
kamilowaty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: OST
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny - pęknięty przycisk dźwigni.

Witam
Proszę o pomoc. Jak wyjąć tunel środkowy. Odkręciłem te 4 śruby, odpiąłem zapalniczkę. Przy probie wyjęcia tunelu blokuje się miedzy konsolą lewarka lub siedzeniami. Czy muszę wykręcić siedzenia, żeby wyciągnąć tunel???????
kamilowaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.