Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2010, 12:34   #1
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Jak wygląda zużycie paliwa

Jak kupiłem moją bestię na komp było 8,8 kobieta dojeżdzała do pracy 10km zatankowałem na orlenie i spalanie mi wyszlo 9,5 przy spokojnej jeździe nie po mieście ale odciniki 5km prostej drogi i postój 8h w tym ze 4 razy odcinki po 15km a teraz zatankowałem na zwykłej stacj i komp nie może zejść poniżej 10l oczywiście po zatankowaniu go kasowałem,te same trasy i sposób jażdy,wina paliwa? zastanawiam się też czy jak juz będzie cieplej to będzie spalał z 1l mniej? mam dylemat czy zakładać lpg czy nie rocznie robię 15tys

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 12:54   #2
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Ja akurat mam diesla więc trudno mi się wypowiadać. Jedyne co nas może łączyć to, to że też praktycznie jadę dom-praca-dom co łącznie daje ok 15km dziennie. No i sporadyczne wypady w dłuższą trasę (55km w jedną stronę). Komputer pokazuje mi obecnie 6,2l/100km ale wiadomo, trzeba do tego doliczyć jakieś 0,5l.
Jak jechałem do Niemiec (2000km łącznie) to spalanie mi wyszło na poziomie 5,4l/100km (przy prędkości 130-140km/h) - spalanie rzeczywiste.
Ale jak wcześniej napisałem mam diesla, więc wiele ci nie jestem w stanie pomóc co do spalania benzynki.
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 15:03   #3
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

jak bedzie cieplej to spalanie spadnie troche w dol ale krotkie trasy robia swoje niestety
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 08:22   #4
Karol2
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-09-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Ja też mam diesla, ale zauważyłem pewną prawidłowość pomiędzy spalaniem, a czasem posiadania auta. Otóż im dłużej nim jeżdżę tym więcej pali. Odpowiedź myślę jest prosta. Ja po prostu przestałem go oszczędzać i czasami daję się ponieść dynamice silnika(nie mówię o jeździe 200km/h, ale o nieuzasadnionych czasami wyprzedzaniami tylko po to żeby "poczuć wiatr we włosach"). U mnie chyba tak to wygląda. Co do jakości paliw to mam swoje zdanie na ten temat... Dla mnie paliwo w Polsce jest totalnie do d....Tankowałem już na wszystkich stacjach i różnic nie widziałem(raz po zatankowaniu miałem spalanie stukowe, ale to było w Focusie w benzynie na stacyjce gdzieś w Polsce). Myślę, że zakładanie gazu w twoim przypadku nie ma sensu. Poza tym nie pali aż tak dużo...
Karol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 09:10   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]? mam dylemat czy zakładać lpg czy nie rocznie robię 15tys
Tobie sie nie opłaca, to następny użytkownik będzie zadowolony że już ma gaz i nie musi inwestować.

Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 10:43   #6
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał Karol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam diesla, ale zauważyłem pewną prawidłowość pomiędzy spalaniem, a czasem posiadania auta. Otóż im dłużej nim jeżdżę tym więcej pali. Odpowiedź myślę jest prosta. Ja po prostu przestałem go oszczędzać i czasami daję się ponieść dynamice silnika(nie mówię o jeździe 200km/h, ale o nieuzasadnionych czasami wyprzedzaniami tylko po to żeby "poczuć wiatr we włosach"). U mnie chyba tak to wygląda. Co do jakości paliw to mam swoje zdanie na ten temat... Dla mnie paliwo w Polsce jest totalnie do d....Tankowałem już na wszystkich stacjach i różnic nie widziałem(raz po zatankowaniu miałem spalanie stukowe, ale to było w Focusie w benzynie na stacyjce gdzieś w Polsce). Myślę, że zakładanie gazu w twoim przypadku nie ma sensu. Poza tym nie pali aż tak dużo...
Co do jakości paliwa to może i masz racje ale boło ostatnio na forum, ktoś wrzucił link odnośnie skontrolowanych stacji w Polsce. Podobno coraz mniej jest przypadków chrzczenia paliwa. Poszukaj bedziesz mógł sprawdzić jak wypadły stacje w twojej okolicy. Pozdro
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 12:15   #7
pepek_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Tarnowskie Góry Woj. Śląskie , obecnie Bochum
Model: Mondeo MK3 Trend
Silnik: 2,0 DI , 115KM
Rocznik: 09.2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Witam .
Komputer pokładowy hmm fajny bajer tylko że 95% komp. nie pokazuje rzeczywistego spalania przeważnie pokazują mniej . Wiadomo że na początku jak kupiłeś auto to będzie paliło więcej bo musisz go wyczuć i nauczyć się nim jeździć . Mnie też palił mój 7.5L na początku a teraz pali 6.5L i mniej ( diesel 2.0L 115KM ) ale najlepszy pomiar spalania to zalać go pod kurek zrobić ze 100-200km nawet na tak krótkiej trasie jak ty masz i znów zatankować do pełna , to jest najlepszy pomiar spalania .
Pozdrowionka .
pepek_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 17:37   #8
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał pepek_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale najlepszy pomiar spalania to zalać go pod kurek zrobić ze 100-200km nawet na tak krótkiej trasie jak ty masz i znów zatankować do pełna , to jest najlepszy pomiar spalania.
Może i najlepszy ale mało dokładny. Dużo lepiej jest wyjeździć co najmniej 3/4 baku żeby pomiar był w miarę precyzyjny. Wiadomo, że nigdy drugi raz tyle samo paliwa nie wlejesz do baku nawet przy tym samym dystrybutorze. Mnie zdarzają się różnice nawet do 0.5l i dużo zależy od tego jak ułożysz pistolet i czy odbije on w odpowiednim momencie. Przy 700km (ok.3/4 baku) ma to już znikome znaczenie.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:12   #9
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

kurcze prawie nikt z silnikiem benzynowym się nie wypowiada tylko z dieslem co nie bardzo mnie interesuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:20   #10
redmann
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Kraków
Model: MONDEO MK5 KOMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

kolego - jak robisz 15 tys rocznie to instalacja sie zwroci po dlugim czasie
tym bardziej, ze jak chcesz zalozyc gaz, to trzeba wydac troche kasy - za 2 kola nie zalozysz naprawde dobrej instalacji ( a jak zalozysz kiszke, to bedziesz mial i problemy i wydatki)
takze nie wiem, czy warto instalowac gaz - musialbys kilka lat tym autem jezdzic, zeby wydatek sie zwrocil a instalacja zarobila na siebie
redmann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.