Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2019, 20:36   #11
martin11111
ford::amateur
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lodz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd czujnika kąta skrętu U0126

Cytat:
Napisał Tomas123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie piszę bo już walczę z tematem od dłuższego czasu. Po przeskanowaniu Forscanem pokazuje mi błąd u0126 czyli błąd komunikacji z czujnikiem skrętu. Błąd mogę wykasować ale po teście modułu ABS odrazu się pojawia. Jak również nie mogę wykonać testu modułu SASM - brak połączenia. Rozebrałem kierownicę, sprawdziłem okablowanie, styki wszystko ok. Mogę zresetować moduł ABS, zrobić kalibrację czujnika skrętu ale błąd nadal występuje. Przecież jakby czujnik nie działał to nie mógłbym wykonać jego kalibracji, to samo się tyczy z błędem komunikacji tego czujnika. Jak wykasuje błąd i pojeżdżę kilka dni to dopiero błąd pojawia się za jakiś czas. Myślę jeszcze nad wymianą tego czujnika a jak to nie pomoże to po prostu dać sobie spokój. Wcześniej też miałem problem z błędem AbS'u ale winą okazał się słaby akumulator, teraz mam nowy jakiś czas był spokój ale problem niestety powrócił. Z autem nic się nie dzieje: ABS i ESP dzialają prawidłowo, żadne kontrolki świadczące o usterce się nie świecą i w przeszłości się nie wyświetlały. Jakieś sugestie ???
Witak- ja mam to samo - ale pokazuje blad i wyswietla ABS oraz ta poslizgowa -Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik slabnie.Zgasze zapale i znowu jest OK ale to przyjdzie za jakis czas,,,, Jak ktos ma pomysly prosze o podpowiedz
Dzieki

martin11111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 08:16   #12
Tomas123
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Model: Mondeo MK2 MK3 MK4 obecnie Kuga MK2 Titanium
Silnik: 2.0 PB, 2.0 TDDI, teraz 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 114
Domyślnie Odp: Błąd czujnika kąta skrętu U0126

Wczoraj znowu poświęciłem pół dnia, włączyłem wszystkie czujniki modułu SASM w Forscanie i jakie było zdziwienie wszystko działało. Kolejny raz ustawiłem kalbirację kąta skrętu kierownicy - bez problemu, sprawdziłem kąty skrętu w kierownicy - też OK. Pobrałem najnowszą wersję Forscana - zrobiłem testy i wyskoczył ten sam błąd U0126 ale inna informacja - utrata łączności z modułem SASM. Błąd wykasowałem i zrobiłem reset modułu SASM. Moja diagnoza moduły działają, problemem jest zapewne tylko połączenie do nich, jakiś kabel zapewne nawala. Sprawdziłem dodatkowo auto programem PCMSCAN oraz IDS,em i zero błędów. Wydaje mi się, że tutaj moje możliwości wyczerpały się i daje sobie spokój.

Martin jak wywali Ci błędy ABS i ESP to normalne, że auto będzie słabsze (informacja zaczerpnięta z innych forów o jakieś 1/4 mocy) zrób reset modułu ABS oraz ESP i jak tam twój akumulator ??? Bo ford nie lubi słabego akumulatora. Ja wcześniej jak miałem stary akumulator to bardzo często wywalało mi błąd ABS bez powodu. Tutaj masz wszystko o błędzie U0126 jak rozwiązać problem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona po angielsku lub francusku niestety

Pozdrawiam
Tomas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 10:11   #13
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Błąd czujnika kąta skrętu U0126

Dzień dobry. No i mnie dopadł ten temat. Żona jechała kilka dni temu, na trasie auto osłabło. Zjechała na bok, wyłączyła, załączyła - do dnia dzisiejszego nie powtórzyło się to ale po podpięciu ELM327 odczytałem na Forscan'ie błąd U0126 - utrata łączności z SASM. Pierwsze co zrobiłem wyciągłem aku i zmierzyłem testerem. Aku sprawne mimo wszystko 4h ładowałem. Jak znam moje szczęcie temat na pewno powróci. Nie robiłem resetu modułu SASM, wydaje mi się że to problem na zasadzie: ,,coś dobrze nie kontaktuje, nie styka''. Wiecie może, które miejsce w pierwszej kolejności sprawdzić?
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2020, 08:48   #14
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Błąd czujnika kąta skrętu U0126

Na razie spokój, błędu po skasowaniu nie ma. Jedyne co zrobiłem po naładowaniu akumulatora to przy wymianie kół na zimowe odpiąłem kolejno wtyczki od czujników ABS i wyczyściłem styki. Resetu modułu nie robiłem. Minęło kilka dni i błędu nie ma.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2022, 01:50   #15
dudaiver
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Kutno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 BENZYNA
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie czujnik kąta skrętu-utrata komunikacji

Witam
Od dłuższego czasu walczę z jakimś dziwnym biciem auta, tzn. nosi się po budzie nieraz na kierownicę, no ale to temat wałkowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja mam tylko takie pytanie, czy w jakimś stopniu czujnik kąta skrętu może się w tym udzielać?
Ponieważ mechanik zczytał błędy i nie dało się go skasować ani z kalibrować, błąd to - utrata komunikacji z moduł czujnika kąta skrętu
dudaiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 12:42   #16
piotrek6984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2023
Model: Ford mk4
Silnik: 2.0. TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Czujnik skrętu kierownicy

Witam,

posiadam Forda Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI.
Jakiś czas temu przestał w nim działać tempomat, więc zdjąłem kierownicę, czujnik skrętu kierownicy i dostałem się do modułu kierownicy. Okazało się, że są tam zimne luty, więc przelutowałem obwód i jest wszystko ok jeżeli chodzi o tempomat.

Niestety po tej operacji pojawił się problem z modułem skrętu kierownicy - prawdopodobnie po jego rozkręceniu (poprawiłem również luty w tym module przy wtyku, bo wyglądały również kiepsko) przestawiła się w nim taka metalowa obręcz - tam gdzie są czujniki optyczne, przez które przechodzą zasłony przymocowane do obręczy. Niestety nie mogę znaleźć instrukcji, jak ją prawidłowo ustawić względem elementu obracającego się w jej środku.
Po tej operacji komputer wykazuje brak komunikacji z czujnikiem kąta skrętu kierownicy, kalibracja niemożliwa, kręcę kierownica podczas testu, ciągle wskazuje 0 stopni. Czy to oznacza, że czujnik jest do wymiany? Czy może da się jakoś go skalibrować, to ustawienie metalowej obręczy w środku czujnika? Bo elektronicznie jest sprawny
piotrek6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.