Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2007, 11:38   #11
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie

Ale z wyczuciem. Żeby nie pourywać zapinek :fcp2

__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 12:21   #12
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie

Ale ten który jest na allegro za 27 zł też jest węglowy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[ Dodano: 13-12-2007, 13:27 ]
damian6984-->jak już zmienisz ten filtr to daj znać i powiedz czy ci przestały szyby parować. Być może to samo jest u mnie :fcp5
anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 12:38   #13
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

Jak wymienię to napisze czy pomogło.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 16:18   #14
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie

Ja wyrzuciłem ten filtr 2 lata temu i teraz to włosy dęba stają a przedtem dmuchawa cały czas chodziła [teraz już piszczy] szyby parowały itd.-teraz tiry mniej kopcą jak nasze fokusy chyba że się trafi na autobus pekaesu to wewnątrz czuć [nie mam klimy może i lepiej]trochę leci kurzu ale jest okazja deske wypucowac.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 20:20   #15
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

Jeżeli już koniecznie chcesz mieć ten filtr to kup najtańszy jaki znajdziesz. To nie jest filtr powietrza na dolocie do silnika , można sobie darować . Chyba , że jesteś alergikiem to szukaj najlepszego i z węglem aktywnym choć będzie miał mniejszą drożność.
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 08:13   #16
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie

koval700-->pomyliłam się, nie chciałam filtra powietrza, tylko chodziło mi o filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) tak jak jest napisane na aukcji.
anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 16:04   #17
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał anksma
koval700-->pomyliłam się, nie chciałam filtra powietrza, tylko chodziło mi o filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) tak jak jest napisane na aukcji.
Ty się nie pomyliłaś a ja dobrze zrozumiałem.
Twierdzę tylko , że filtr przeciwpyłkowy to mało istotny gadżet i nie warto mu poświęcać więcej uwagi ani inwestować większych pieniędzy- chyba , że świadomość posiadania super filtra przeciwpyłkowego polepszy Ci samopoczucie.
Sugerowałem tylko ,że zastanawiać się można przy zakupie filtra powietrza dolotowego do silnika , bo to bezpośrednio przekłada się na warunki eksploatacji samochodu. Filtr kabinowy jaki by nie był - najmniejsze zmartwienie :583:
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2007, 09:53   #18
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie

koval700-->chodzi mi o taki filtr, który by chronił przed dostawaniem sie kurzu, itd do auta, oraz zapobiegał m.in parowaniu szyb. Mam ten sam problem co Damian i być może ten filtr jest powodem tego że parują mi tak szyby. A na tej aukcji jest napisane że ten filtr m.in temu zapobiega. Chyba że przyczyna parowania szyb będzie inna :fcp5 .
anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2007, 11:41   #19
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Witam !!!
Ja mam już za sobą wymianę wszystkich filtrów więc mogę tu doradzić jak ktoś się waha. Filtr przeciwpyłkowy znajduje się pod prawą wycieraczką pod plastikiem, żeby go wymienić najlepiej i najwygodniej jest odkręcić obie wycieraczki, najpierw lewą gdyż ten plastik na szybie składa sie z 2 częsci i żeby go podnieść najpierw trzeba podnieść lewą część. Filtr można wymienić podginająć ten plastik do góry gdyż jest on na takich prowadnicach że można go w ten sposób wyginać , UWAGA!!! Nie wolno przesadzić z odginaniem bo może odkleić się uszczelnienie gdzie plastik lączy sie z szybą i wtedy jak bedzie padało woda będzie nam spływać pdosto na filtr.Ja osobiście za 1 razem zerwałem to wszystko i na nowo ładnie sobie wszystko uszczelniłem silikonem i teraz jest cudnie lepiej jak było, a silikon kosztuje grosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)). Sam filtr przeciwpyłkowy w zależności od sklepu kosztuje średnio 25zł więc nie są to duże koszta i warto go wymienić.
Pozdrawiam
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2007, 17:53   #20
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

anksma - przeczytaj ofertę aukcji spokojnie i ze zrozumieniem!
Nikt tam nie twierdzi , że filtr z węglem aktywnym zapobiega parowaniu szyb , bo to byłaby jakaś nowa właściwość aktywnego węgla jak i samego filtra a ja jako chemik z wykształcenia mocno bym się zdziwił.
W opisie aukcji jest wspomniane, że zatkany czyli niedrożny filtr może powodować taki efekt. Po prostu wymiana powietrza w samochodzie będzie utrudniona a nadmiar pary wodnej w układzie zamkniętym ( no prawie zamkniętym) skropli Ci sie na szybach. Zanieczyszczenia gazowe (choćby przykre zapachy) jak i cząstki stałe które przenikną przez pory papierowego wkładu ulegną w pewnym stopniu adsorpcji na silnie rozwiniętej powierzchni węgla aktywnego ale nie aż tak bardzo i nie wszystkie jak twierdzi to reklama .Więc zachowanie zdrowego dystansu wskazane. Zawartość węgla spowoduje jednak nieco mniejsza drożność całego filtra co przy parowaniu szyb jest mniej wskazane. Jeżeli głównie chodzi Ci o odfiltrowanie kurzu - kup zwykły papierowy wkład i wymieniaj go dość często. Węgiel aktywny aby spełniał należycie swoje zadanie musi być dobrej jakości (powierzchnia adsorpcji) i technologia wykonania takiego filtru musi być należyta więc nie znajdziesz tego w tanich ofertach różnych producentów.

No, jak umiałem tak wytłumaczyłem - dalej niech sie dzieje wola Twoja... :fcp1
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.