Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2010, 14:48   #1
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie brak reakcji na pedał przyspieszenia

witam
mam problem z seatem alhambrą 1.9 tdi,auto po nocy z opóznieniem reaguje na pedał gazu,po poludniu okolo godziny 14-15 zapalajac zimny silnik wszystko jest ok,problem polega na tym ze po wcisnieciu gazu za chwile dopiero auto przyspiesza,w komputerze brak jakichkolwiek bledow,czy jest to moze zla jakosc paliwa albo przytkany filtr paliwa,przymrozkow jeszcze niema zeby ropa zrobila sie gesta,nalałem uszlachetniacza do paliwa ale to tez nie pomogło POMOCY!!!POMOCY!!!

sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 20:47   #2
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Witam!
Chcę dołączyć się do tematu. Mam taki sam problem - ogólnie auto świetne ale jakoś z tym przyspieszaniem kiepsko. Opiszę jaśniej: autko to torpeda ale dopiero po przekroczeniu około 2300-2500 obrotów na każdym biegu. Jadąc np na biegu 2 i mając jakieś 1800 obr., wciskam gwałtownie pedał gazu - autko przyspiesza ale bardzo bardzo słabo, w momenie uzyskania 2300-2500 obr - rakieta - cieągnie ile się da! I tak na karzdym biegu. Może wszystko jest dobrze tylko ja nie dobiram obrotów do odpowiedniego biegu. Pierwszy raz mam auto ze skrzynią 6 bieg. Z turbiną raczej wszystko ok, 180km/h dla tego autka to nie problem.

-------------------------------------------

No i koniec auto zrobiło się tak mułowate, że cinkusy mnie wyprzedzają. Zauważyłem że zmienił się kolor spalin - taki niebieskawy. Możliwe, że to przepływomierz? Proszę o odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 ; 15-11-2010 o 13:54
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 14:40   #3
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Dołączę się do dyskusji. U mnie jest coś podobnego - rano odpali bez problemu, równiutko chodzi, ale jak się chcę włączyć do ruchu to się obawiam że nie zdążę bo taki muł niesamowity. Jak tylko przejedzie kilkaset metrów nagle znajduje się moc i śmiga aż miło. Co to takiego może być? Dodam że jestem posiadaczem Galaxa od prawie 2 tygodni i mam to od początku. Jutro zabieram się za czyszczenie "Płuc" - ciekaw jestem czy to coś pomorze. A może turbina z rana jest trochę "rozespana".
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 15:28   #4
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

witam
u mnie jest tak samo, a więc sądząc po ilości osób myślę że może jest to normalne? a poniżej link do mojego posta z tym samym

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 15:39   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Na pewno nie jest normalne,bo więcej ludzi tego nie ma...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 11:41   #6
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Witam ponownie!

U mnie temat zakończony. Wymieniłem czujnik przepływu powietrza, popularnie nazywany przez mechaników ,,przepływką''. Problem znikł - nie to auto!!! Samochód po naciśnięciu pedału przyspieszenia ,,zbiera'' się niesamowicie niezależnie od wartości momentu.

Znów jeździ się milutko...

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 ; 16-11-2010 o 11:44
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 12:30   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

No właśnie i to jest dowodem że "ten typ tak NIE MA"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 13:46   #8
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Cytat:
Napisał ziutek2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie!

U mnie temat zakończony. Wymieniłem czujnik przepływu powietrza, popularnie nazywany przez mechaników ,,przepływką''. Problem znikł - nie to auto!!! Samochód po naciśnięciu pedału przyspieszenia ,,zbiera'' się niesamowicie niezależnie od wartości momentu.

Znów jeździ się milutko...
A miałeś ten problem że auto muliło tylko przy pierwszym odpaleniu po dłuższym postoju czy cały czas? Ja mam tylko po dłuższym postoju ~8godź. chwile muli a potem rakieta.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 16:42   #9
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miałeś ten problem że auto muliło tylko przy pierwszym odpaleniu po dłuższym postoju czy cały czas? Ja mam tylko po dłuższym postoju ~8godź. chwile muli a potem rakieta.
Tak, jak napisałem poniżej (objaw przy odpowiednim momencie). Najlepiej zrób tak jak ja. Jak odpalisz autko, przejedź się wolno, jeśli zaobsarwujesz, że nie masz mocy zatrzym się, nie wyłączaj silnika i wypnij kostkę od przepływki. Wsiądź i jedź dalej jeśli nie będzie żadnej różnicy (będzie jechał tak samo) to na 99% czujnik przepływu. Ja tak to rozegrałem, bez podłączenia pod komputer. Pozdrawiam...
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 18:16   #10
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: brak reakcji na pedał przyspieszenia

Cytat:
Napisał ziutek2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, jak napisałem poniżej (objaw przy odpowiednim momencie). Najlepiej zrób tak jak ja. Jak odpalisz autko, przejedź się wolno, jeśli zaobsarwujesz, że nie masz mocy zatrzym się, nie wyłączaj silnika i wypnij kostkę od przepływki. Wsiądź i jedź dalej jeśli nie będzie żadnej różnicy (będzie jechał tak samo) to na 99% czujnik przepływu. Ja tak to rozegrałem, bez podłączenia pod komputer. Pozdrawiam...
dobry sposób na somoocene przepływomierza ,skorzystam z porady,ja u siebie wymieniłem już zaworek N75,i zadnej poprawy,stawiam na 95% na przepływomierz ale ni jestem pewny wydam kase a okaze sie ze to nie to
jaki przepływomierz ewentualnie kupic boscha czy może cos innego ,jaką firme polecacie??
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.