Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2007, 09:37   #1
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie awaryjność

mam propozycję. Wypowiedzcie się (jeśli oczywiście będzie zainteresowanie) po ilu kilometrach od zakupienia czy miesiącach, latach zaczęły dziać się wam usterki, naprawy w focusach.

Ja mam swojego od tygodnia dopiero, nie przejechałem jeszcze 1000 km i jest ok jak na razie, oby jak najdłużej.

Kupując focę myślałem też o astrze II 1,7TDi. Trochę tańsza, ale wygląd jednak zadecydował i kilka innych czynników. Wczoraj z ciekawości przeglądnąłem forum miłośników astry i ogrom awarii mnie przeraził, wgniótł w fotel!!!!, chociaż zauważyłem, że nie było aż tak dużo wątków poświęconych pompie wtryskowej itd., jak u nas (oj, uczepiłem się tego tematu, aż wykraczę u siebie, oby nie!!)

Pozdrawiam

kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 09:59   #2
pwrlax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2005
Skąd: Podkarpacie
Model: Fiesta
Silnik: 1.5
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie

Czego by się nie podzielić informacjami.

Ja swojego focusa 1.8 TDDI mam od stycznia przejechałem ponad 20000 km i oprócz standardowych spraw typu olej, paski itp wymieniłem pompę sprzęgła, chyba będę musiał wymienić regulator napięcia i zastanawiam się nad świecami żarowymi. Reszta jak na razie na przysłowiową 5.
__________________
Pozdrawiam,
Piotrek
pwrlax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 10:35   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie

Po dwóch latach siadła cewka zapłonowa , po trzech latach pompa sprzęgła , a następnie pompa paliwowa . po czterech latach siłownik klapy tylnej . Na razie tyle z tego co się nie powinno zepsuć .
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:13   #4
mar3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Postów: 23
Domyślnie

Swojego Focusa mam przeszło miesiąc, wymieniłem pasek od pompy (rozrząd ma łańcuch), olej jak i filtr oleju, filtr powietrza, świece żarowe (wszystkie 4 były przepalone) - ale to typowe rzeczy które się powinno zrobić po zakupie, no może nie świece.
mar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:21   #5
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał mar3
wymieniłem pasek od pompy (rozrząd ma łańcuch),
- kłócił się nie będę ,ale rozrząd chodzi na pasku - pompa na łańcuchu...
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:31   #6
mar3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał koval700
Cytat:
Napisał mar3
wymieniłem pasek od pompy (rozrząd ma łańcuch),
- kłócił się nie będę ,ale rozrząd chodzi na pasku - pompa na łańcuchu...
Nie strasz mnie :fcp13

hmm taki krótki pasek napędzał tylko pompę
mar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:39   #7
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

Nadal się upieram focus 2000r - rozrząd chodzi na pasku , pompa na łańcuchu. Link do wglądu - pasek rozrządu do diesla . Focus tddi i tdci od 1999 do 2005
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:40   #8
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie

Swoim focusem wyjechałem z salonu w kwietniu 2004r. Przejechałem blisko 49.000km. Awarii żadnych, wymieniłem tylko obie żarówki od świateł mijania. Pozdrawiam.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 11:49   #9
mar3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał koval700
Nadal się upieram focus 2000r - rozrząd chodzi na pasku , pompa na łańcuchu. Link do wglądu - pasek rozrządu do diesla . Focus tddi i tdci od 1999 do 2005
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak czy inaczej jakiś pasek został wymieniony :fcp1

ps. ale dałeś mi do myślenia :fcp5
mar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 12:01   #10
grzegorz 74
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 89
Domyślnie Re: awaryjność

Cytat:
Napisał kuffs
mam propozycję. Wypowiedzcie się (jeśli oczywiście będzie zainteresowanie) po ilu kilometrach od zakupienia czy miesiącach, latach zaczęły dziać się wam usterki, naprawy w focusach.

Ja mam swojego od tygodnia dopiero, nie przejechałem jeszcze 1000 km i jest ok jak na razie, oby jak najdłużej.

Kupując focę myślałem też o astrze II 1,7TDi. Trochę tańsza, ale wygląd jednak zadecydował i kilka innych czynników. Wczoraj z ciekawości przeglądnąłem forum miłośników astry i ogrom awarii mnie przeraził, wgniótł w fotel!!!!, chociaż zauważyłem, że nie było aż tak dużo wątków poświęconych pompie wtryskowej itd., jak u nas (oj, uczepiłem się tego tematu, aż wykraczę u siebie, oby nie!!)

Pozdrawiam
Witam

Swojego focusa kupiłem we wrześniu zeszłego roku, miał wówczas 7 lat i 71 tys km na liczniku. Samochód kupiony w Polsce bez wypadków. własciciel to ojciec kolegi. Przez ten rok wymieniłem maglownicę i sprzęgło ( to sa te większe naprawy ). Poza tym oczywiście po zakupie duży przegląd z rozrządem, łączniki stabilizatorów i końcówki drążków, końcowy tłumik i gruntowne prawnie wnetrza auta. Zainwestowałem ok 3000 pln. Na początku byłem wściekły, miało byc cudownie, a ja tu wszystko wymieniam. Dziś ma 93 tys przejechane i doprowadzony jest do dobrego stanu. Nie ma się co oszukiwać, przychodzi w końcu czas na naprawy i jeżeli porzedni właściciel mówi, że nic nierobił to oznacza, że ty będziesz robił - taka jest kolej rzeczy. Nie ma aut bezawaryjnych, wszędzie trzeba inwestować.

pozdrawiam
__________________
grześ
grzegorz 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.