Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2009, 19:27   #1
juchol2
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008 LIFT
Postów: 17
Post z pilota auto zamyka i zaraz otwiera wszystkie drzwi

Witam wszystkich od dzisiaj mam problem z centralnym zamkiem w MK1 99r,chodzi mi ze jak chce zamknac z pilota auto to zamyka i zaraz otwiera wszystkie drzwi,a jak dam zamykanie z kluczyka to jest to samo.Jak wsiade do auta i dam zamykanie (od pasazera,gdy sa otwarte dzrzwi od kierowcy) od srodka centralki to zamknie i wysiade z auta dam zamykanie to normalnie sie wszystko zamknie,a jak dam otwieranie raz to otworza sie od kierowcy,a jak dam dwa to otworza sie dzrzwi do kierowc,caly tyl oprocz przod pasarzera.Moze mi ktos pomozeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z gory dziekujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juchol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 20:54   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

No to masz do sprawdzenia zamek w przednich drzwiach pasażera.
Prawdopodobnie do przesmarowania (linki, zamek itp)
Moim zdaniem jest mechaniczny opór w zamku i centralny nie może zamknąc tych drzwi => nie zamyka wcale.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 06:09   #3
juchol2
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008 LIFT
Postów: 17
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Dzieki arturekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juchol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 00:33   #4
TadzikKnox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

U mnie w MK1 2001r 3d. raz działa raz nie. Nie mam sterowania z pilota tylko muszę przekręcać kluczykiem. Z drzwi pasażera działa za każdym razem i bez problemów. Z drzwi kierowcy raz działa raz nie. Czasem zamkną lub otworzą się tylko drzwi kierowcy a czasem wszystkie. Jak to naprawić?
Dodatkowo zamek robi coś dziwnego. W czasie jazdy, krótko po ruszeniu (w różnych odstępach czasowych i przy różnych prędkościach) drzwi jakby próbowały się same zamykać ale natychmiast odbijają. Co to może być? Czy focusy MK1 sprzed liftingu miały coś takiego jak automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy?
TadzikKnox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 00:38   #5
Wielkoludek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Witam wszystkich
Podłącze się pod ten temat, ponieważ nie chce zaśmiecać forum. Mam następujący problem. Od jakiegoś czasu w mojej foczce '99 1.8 TDDI jest problem z zamykaniem drzwi od strony pasażera- przekrecajac kluczyk od tej strony zamyka wszystkie drzwi, prócz drzwi kierowcy.
Ze strony kierowcy zaś wszystkie drzwi zamykają się bez problemów. Przyznam, że ostatnio mam malo czasu wolnego, dlatego zdaje się wpierw na wasze doświadczenia,

pozdrawiam
Wielkoludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 18:35   #6
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Witaj
W poscie związanym z uszkodzeniem i wymianą - naprawą silownika c.z. powiedzialem wszystko. Jeden z siłownikow nie dziala. Pilotem zamknij drzwi, pożniej po 1 min sprobój otworzyć. Te drzwi które sie nie otworzą tu jest wadliwy sterownik. Nie bądz zaskoczony że centralny przestanie wogóle działać. W 99% na 100 pada bezpiecznik c.z.
Polecam lekturę.
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 23:03   #7
Wielkoludek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

wracajac do mojego pytania, czy ma moze ktos podobny problem?
Wielkoludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 13:33   #8
grudztomek
ford::beginner
 
Avatar grudztomek
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Focus MK2 Lift kombi
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Ja mam coś takiego, że mogę otwierać i zamykać z pilota wszystko, ale z kluczyka mogę tylko otwierać, a jak zamykam kluczykiem to zamkną się tylko drzwi kierowcy natomiast pozostałe drzwi nie czyli nie zadziała centralny co może być przyczyną skoro z pilota wszystko działa?
__________________
Nie ma podpisu i tyle
grudztomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 22:41   #9
Wielkoludek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Pojawił się nowy problem: Zamykając drzwi od strony pasażera, po sekundzie otwierają się spowrotem... Po stronie kierowcy wszystko działa jak należy.. Błąd w komputerze czy coś poważniejszego?
Wielkoludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 19:33   #10
mario098
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: mondeomk1
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Koledzy ja mam nastepujący problem nie moge otworzyc drzwi ani pilotem ani kluczem . Gdy próbuje to zrobic to widze jak klamki wychodza i zaraz je wciaga spowrotem .Musiałem sie włamac do własnego autka i gdy ciągne za klamke to mi ja wciąga. Zauwazyłem ze cos mi sie blokuje klamka od kierowcy po wymontowaniu siłownika z tych dzwi inne zamki zamykają sie i otwieraja normalnie ale tylko z klucza a z pilota tylko się zamykają . Przy ponownym podłaczeniu siłownika od kierowcy on zaczął pracowac cały czas i sie nie zatrzymuje poradzcie gdzie lezy przyczyna .Z góry dziekuje za wszelkie porady.
mario098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mki centralny zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.