Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 21:55   #61
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Z dzisiaj: trzy osoby + bagaż na 7 dni.
Gdynia - Radom: 13.8 l/100 wg komputera. (Autostrada A1, średnia 138 km/h)
Radom -Kazimierz Dolny 8.2 l/100 km
prędkości między 60 a 80 płynna jazda.
Zużycie w mieście, zimą takie jak u kolegi.

__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 07:28   #62
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Cytat:
Napisał pantonieja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, odświeżę ten prastary wątek.
Moje spalanie po mieście, na odcinkach krótkich, bo ledwo kilkukilometrowych (silnik zdąży się nagrzać), to 15,7-15,8 l/100 km według komputera pokładowego. Biorąc pod uwagę, że komputer zwykle chyba zaniża zużycie, to spalam 17 litrów benzyny (zwykle Shell Pb 95) po mieście?! Mam PowerShift, nie piłuję auta, na zimnym jazda spokojna i dostojna, potem nieco dynamiczniej, ale nie jeżdżę od świateł do świateł czy start-stop. Fakt, że mrozy ostatnio panują, ale motyla noga, przecie to nie jest "szóstka" 3.6 V6, żeby mi tyle wciągał! W trasie rzadko schodzę ledwo poniżej 10, ale też i jeżdżę dużo szybciej i dynamiczniej.
To normalne? Co można sprawdzić, ustawić itp. itd. żeby upewnić się, że spalanie jest OK?
No niestety jazda na krótkich odcinkach po mieście na zimnym silniku i spalanie takie wychodzi. Mam do pracy 2km, po drodze jeszcze żłobek i spalanie ok 14-16l na tym odcinku. Średnio po mieście 12-13 niestety. Natomiast w trasie tragedii nie ma Radom-Warszawa, tempomat nastawiony na 125km/h 8,4, 8,3. Trasa drogami mieszanymi ok 8,7-9l. Tragedii nie ma. Od 6-ciu lat mam też Fabię 1,2TSI DSG i na pocieszenie powiem że na drodze do pracy też spala ok 10-11l chociaż potrafi na trasie zejść do 5-ciu szczególnie jak żona jedzie :-)
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 08:08   #63
pantonieja
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 EcoBoost 203 KM --> 240 KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Trochę mi lepiej. Już podejrzewałem, że coś nie tak z moją "wyścigówką" i że czekają mnie wydatki na coś innego niż benzyna.
Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radom-Warszawa, tempomat nastawiony na 125km/h 8,4, 8,3
- fakt, że droga tu ekspresowa i jedzie się równo, ale... Poprzedni S-Max 2.0 Duratec 145 KM wciągał mi ok. 8 l przy jeździe dynamicznej za miastem. A Ecoboost nie schodzi poniżej 9,5-10.
W sumie nie ma się co spierać, każdy ma swój styl jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pantonieja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 08:50   #64
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Jeździłem wcześniej 2.0 wolnossącą benzyną manual, trasa i odcinki podobne i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że maxik pali tak około 1 l więcej w trasie i około 1,5 w mieście więcej w porównaniu do poprzedniego autka, ale jest cięższy, ma automat no i prawie 100 koni więcej... No i w porównaniu z dieslami zauważyłem też, że silnik benzynowy jest dużo bardziej wrażliwy na styl jazdy niż diesel. Jadąc spokojnie stałą prędkością benzyna w trasie spali nieznacznie więcej niż diesel przy tym samym stylu jazdy. Ale jak będziemy szarpać, przyspieszać i hamować, to różnica w porównaniu do takiej jazdy dieslem będzie już sporo większa, ale fun z jazdy również Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 14:50   #65
yogi_at_pozen
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-10-2013
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EcoBoost 203KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

To jeszcze ja na podgrzanie kotleta i potwierdzenie tezy: smax 2.0 203km pali dużo

U mnie z 10kkm od zakupu średnie liczone ZAWSZE z pełnego baku (nigdy nie patrzę na wskazania komputera) wyglądają tak:
miasto - 15-16
trasa - 9,5-10
całkowita średnia z dotychczasowego przebiegu - 13

Styl jazdy dynamiczny ale nie pełnym ogniem z piskiem, w mieście +10, na trasie +20 do znaków, autostrady max 160

Albo ten typ tak ma albo muszę podjechać do mechanika na regulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yogi_at_pozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.