Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2006, 12:19   #11
Tygrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2006
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie

Witam serdecznie po długiej przerwie
Już odpowiadam
Kluczyk kupiłem na allegro polowałen na niego długo długo ..aż się w końcu udało sie
Kluczyki na allegro chodzą nowe za ok 150-180 pln ale mozna kupic też używany w cenie 50-80pln ważne jest co Ci padło i na czym Ci żalezy w moim aucie padł jeden przycisk więc wymontowałem moduł z zakupionego kluczyka i go zaprogramowałem. Programuje się w następujący sposób.
Wkładasz orginalny kluczyk w stacyjkę i szybko ok 5-8 razy przekręcasz na zapłon (nie odpalasz ale deska ma Ci sie rozświetlić) nagle usłyszysz sygnał dziękowy takie piszczenie wtedy nowym kluczyku wciśniesz guziczek/ przyciszk komputer odbierze sygnał i juz po wszystkiem. Można też odprogramować jak zgubiłeś stary .

[ Dodano: 2006-07-19, 13:23 ]
Dzwoniłem kiedyś do ASO - powiedzieli że za zdiagnozowanie usterki powtarzam zdiagnozowanie 100pln a kupno nowego to koszt ok 40O pln POWARJOWALI mnie kosztowało to 50 pln i trochę telefonów do "magików" od FORDA

__________________
Tygrys

Ford Fiesta GHIA
Zetec 1,25 16V
2000r
Tygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2006, 00:23   #12
stefan86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2006
Model: Ford
Silnik: Fiesta
Rocznik: 1997
Postów: 37
Domyślnie

No to chyba nici bowiem ja mam tą wersję fiesty w której pilot jest jako brelok a nie jako całość z kluczykiem (sprawdzone na podstawie VIN)

A takiego bryloczka to się tak czyba nie da zaprogramować.

A cała sprawa polega na tym iż ja właśnie mam zgubiony ten brelok-pilot

Masz jakieś pomysly?

P.S. Widzę, że mamy takie same silniki w fiestach. Napisz jakie masz spalanie
stefan86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2007, 17:19   #13
jola_wroc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2007
Postów: 1
Domyślnie

A jeśli mam drugi pilot to czy moge dorobić zapasowy lub wymienić na dwa całkiem nowe tak aby tamte były już nieaktywne ?
jola_wroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2007, 18:02   #14
Tygrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2006
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie

Jeśli masz orginalne sterowanie FORDA i masz do auta orginalny kluczy możesz zaprogramować nowy kluczyk - osobno programuje się imobilaizer i osobno zdalne sterowanie - stare kluczyki można rozprogramować.
__________________
Tygrys

Ford Fiesta GHIA
Zetec 1,25 16V
2000r
Tygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2007, 10:42   #15
Anola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Postów: 26
Domyślnie Zepsuty pilot z kluczyku

Witam wszystkich serdecznie,
Przeczytałam Wasze rozmowy i doszłam do wniosku, że to odpowiednie miejsce dla mojego, z resztą kolejnego, problemu.
Kupiłam Fiestkę z nie działającym pilotem w kluczyku. Podobno to miał być drobiazg, ale odwiedziłam Forda we Wrocku i powiedzili że klucz jest zepsuty i trzeba kupić nowy + wgrać nowe oprogramowanie do tego klucza i oczywiście zakodować nowy klucz, co łącznie mnie wyniesie jakies 500 zł.....zatkało mnie, bo cały czas jakies inwestycje samochodowe muszę ponosić.....
Proszę Was o pomoc, bo nie wiem co z tym robić.
Kluczem otwieram drzwi, ale to męczarnia....ale ten wydatek.....to zgroza.
Czy można to zrobić w innym miejscu niż ASO ???

Z góry dziękuję za pomoc :fcp22

Ania
Anola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2007, 13:51   #16
lepper_pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

Anola, a może zacznij od wymiany baterii. klucz też mógł ulec uszkodzeniu np. poprzez położenie koło jakiegoś magnesu(np. głośnika) ale nie wydaje mi sie że uległa pamięć uszkodzeniu. z kartą kodów udaj sie do punktu dorabiania kluczy. ale pewnie zaraz napiszą jeszcze inni. pewnie będą bardziej w temacie.
__________________
zawsze pomagam ale nie zawsze dobrze.
tym razem dobrze trafiłeś!
chyba?
lepper_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2007, 13:59   #17
Anola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Postów: 26
Domyślnie

Baterię juz wymieniłam....no chyba nie sądzisz, że pojechałam do serwisu FORDA, nie sprawdzając najpierw tego :fcp23
:fcp13 karta kodów ???? Nie mam czegoś takiego....
W Fordzie miałam mieć kodowanie klucza, ale jak się okazało serwisant powiedział, że klucz jest zepsuty i trzeba kupić nowy.


Pzdr.
Ania
Anola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2007, 18:45   #18
Tygrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2006
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie

Witam serdecznie ponowanie

Ja powiem tak serwis FORDA to "załodzieje" nie dbają o klienta tylko patrza jak tu na nim zarobić a może bardzie okraść z kasy.

Kluczyk do Forda można kupić - nawet surowiec który również można dorobić tam gdzie jest dobry fachowca od dorabiania kluczy. Kluczyk można zaprogramować samemu IMIBILAIZER+ZDALNE STEROWANIE !!! Jeśli otwiersza kluczykiem drzwi i odpalasz nim auto to problem prawie masz z głowy wystarczy kupić od kogoś używany kluczyk przełożyć środek a następnie go zaprogramować i to można zrobić samemu ja tak zarobiłem w swojej Fieście jak dowiedziałem się, że serwis chce odemnie za zdiagnozowanie samej przyczyny 100pln !!! ZŁODZIEJE !!! (jest mała uwaga nie jestem pewien czy środek będzie odpowiedni od każdego kluczyka auta FORD - wiem, że sa tam jakieś oznaczenia ale chyba bym zaryzykował taki kluczyk na allegro można kupic za ok 30-50pln troszkę pracy OK 20 min i reszta kasy w kieszeni

Pozdrawiam
Tygrys
__________________
Tygrys

Ford Fiesta GHIA
Zetec 1,25 16V
2000r
Tygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2007, 09:40   #19
Anola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Postów: 26
Domyślnie

Hej, hej, :fcp1
Znalazłam pilot z kluczem do mojej Fiestki...tylko jest małe ale...kosztuje 250 zł :fcp23
Niestety to spory wydatek...czy w tym przypadku mam ryzykować i kupić ten klucz na Allegro ?? Pojawia się wątpliwość czy sama będę potrafiła zaprogramować ten klucz...a jak nie będzie śmigał na tym kluczu ?? Jeśli to takie proste jak piszecie to mimo wszystko oszczędzam 250 zł na takim rozwiązaniu.

Rozumiem, że grot mogę przełożyć z mojego klucza ??

Pzdr.
Anola :fcp22

[ Dodano: 29-10-2007, 22:17 ]
Hej kochani :fcp23 ,
Mam już nowy kluczyk do mojej fiestki. Udało mi się nawet zaprogramować immo...ale dalej nie mogę otwierać/zamykać auta z pilota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((( Czyli kupiłam nowego pilota tylko po to żeby móc odpalać auto, więc to samo mogłam robić na starym pilocie który był zepsuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((


Pomóżcie....jak mam zakodować klucz, żeby działał pilot ???? :fcp5

Z góry ogromnie dziękujęz a pomoc.


Ania :fcp22
Anola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 18:18   #20
ania1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 10
Domyślnie

u mnie nie działa taki sposób kodowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba że źle coś zrobiłamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ania1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.