Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2006, 11:16   #1
Liseczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2006
Postów: 22
Domyślnie Diagnostyka samochodu, lampka check engine świeci, dlaczego?

Jestem nowy i na forum i jako użytkownik forda (MONDEO 1,8 benzyna z LPG). Ostatnio zapaliła mi się lampka check engine. Instrukcja mówi mocno niezrozumiale o co chodzi. I w związku z tym mam kilka pytań proszę o wyjaśnienie.
1) Lampka ma dwa tryby świecenia:miga i świeci ciagle, jakie są różnice? który tryb jest groźniejszy dla silnika?
2) U mnie świeci się ciągle, czy to znaczy że dany błąd występuje ciągle czy wystąpił jednorazowo?
3) Czy w przypadku wystapienia błędu jednorazowego lampka powinna zgasnąć po pewnym czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika?
4) Czy jeśli lampka świeci ciągle dowiem się jakoś jeśli wystąpi inny bład?
5) Jak zdiagnozować błąd? Doczytałem że mozna testować tablicę wskaźników (wciśnięty dzienny licznik i kluczyk w położenie II)i że tam w trybie testowym wyświetli mi błąd, ale nie wiem czy to test tylko wskaźników czy czegoś więcej a jeśli tak to czego? Zrobiłem ten test wyświetliło błąd DTC 9318, ale nie wiem cóż on znaczy, jakoś nie mogę znaleźć wyjaśnienia błędu o tym numerze
6) Co to za błąd 9318?
7) Co oznaczają inne parametry podawane w trakcie testu? Na forum znalazłem wyjaśnienie tylko części parametrów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukałem interfejsu do tego modelu i z tego co zrozumiałem wypowiedzi forumowiczów to interfejsem opartym na ELM323 zdiagnozuję tylko silnik. Czy przy podłączeniu do laptopa zdiagnozuję wszystko? Czy programy scantool`a lub wgsoftu umozliwią mi diagnozę wszystkich parametrów? Pytam bo są do kupienia na alegro interfejsy podłączane do laptopa i gość proponuje użyć w nich takiego właśnie oprogramowania?
9) Gość w serwisie powidział że typowym błędem występującym w Mondeo z lpg jest zbyt bogata lub uboga mieszanka i proponował jechać do czarodzieja od gazu. Czy rzeczywiście jest to typowa przypadłość fordów z gazem?

Pozdrawiam i proszę o pomoc i wyjaśnienie
Liseczek

Liseczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 11:26   #2
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

ad 9 tak to jest typowa dolegliwość fordów po 2001r mój gazownik twierdzi że do tych motorów z silnikiem 1,8l i 2,0l nie montuje się gazu!!!!!!!!!!!!!!!!!
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2006, 11:59   #3
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Liseczek, proponuję ci zadzwonić do:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znają się zarówno na fordach jak i na LPG. Co do kodu błędu, pewnie ktoś ci wkrótce rozszyfruje. Ja nie wiem, niestety.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2006, 17:00   #4
Liseczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2006
Postów: 22
Domyślnie

Dzięki za kontakt część problemów wyjaśniłem, część ciąle została.
1. Nieszczęsny błąd 9318? cóż to za błąd, a może inaczej, nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego błędu a pewnie gdzieś jest, czy ktoś mógłby dać mi jakiś namiar na kody błędów ukazujących się przy diagnostyce wskaźnika i ich opis?
2. Ciągle nie znam opisu tych wszystkich parametrów wyświetlanych w trakcie testu
3. Czy poprzez to sprawdzenie poznam rónież błędy silnika
4. i na koniec czy jest jakiś interfejs który podłączony do laptopa pozwoli przetestować w tym samochodzie wszystko inne oprócz silnika, jakich programów i jakich interfejsów używać co można nimi zdiagnozować?
Liseczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.