Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2011, 08:29   #21
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Wobec tego cena 340 zł wydaje się być atrakcyjna. Pozostaje kwestia jakości części. W sklepach internetowych wahacz oryginał można znależć za 200 zł, dobry zamiennik Lemforder za 140kilka zł. Tuleje do wahaczy wzdłużnych kosztują 60kilka zł za oryginał. Uważam, że lepiej wydać trochę zł więcej i mieć lepsze jakościowo części. Zapytaj mechanika, jakie części on oferuje.

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 09:54   #22
klb
ford::beginner
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Kluczbork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wobec tego cena 340 zł wydaje się być atrakcyjna. Pozostaje kwestia jakości części. W sklepach internetowych wahacz oryginał można znależć za 200 zł, dobry zamiennik Lemforder za 140kilka zł. Tuleje do wahaczy wzdłużnych kosztują 60kilka zł za oryginał. Uważam, że lepiej wydać trochę zł więcej i mieć lepsze jakościowo części. Zapytaj mechanika, jakie części on oferuje.
Z tego co wiem to wszystko sa zamienniki ale jakich firm to nie mam pojecia
klb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 07:16   #23
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Musisz więc odpowiedziec sobie na pytanie - czy chcesz tanio, czy tak aby na dłużej miec spokój.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 08:29   #24
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy chcesz tanio, czy tak aby na dłużej miec spokój.
Obecnie zamienniki są dobrej jakości a płacić dodatkowo za blachę pomalowaną nie ma sensu,u mnie tylne zawieszenie po wymianie tulejek wytrzymało 30tyś to dla niektórych będzie 3 lata użytkowania.Więc jestem za tym żeby nie pchać dodatkowo pieniędzy.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 10:52   #25
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Trudno mi uwierzyc, że np. takie zamienniki:
1) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

będą jednakowej jakości/trwałości.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 12:06   #26
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Ja, jak mi rozeszło się zawieszenie poszedłem w tuleje i wyszło w kombi mkI za tył 1400 z wymianą. Wytrzymało coś ok do 10kkm i problemy sie powtórzyły zaprzyjaźniony warsztat wymienił iejako na gwarancji kompletne wahacze zapłaciłem tylko za robociznę.koszt wymiany z robocizną normalnie wynósł by coś ok 1800. Może dla kogoś 400 do dużo za blachę, ale ja zapomniałem co to zawieszenie i warsztat a już 40 kkm prześmigałem. Teraz jestem mądrzejszy (koledzy z warsztatu też). Wiem że warto przy sporym przebiegu wymienic wszystko nawet sprężyny za jednym zamachem. Odkładanie kończy sie szukaniem co może byc i wertowaniem forum. Sprężyny też siadaja nie tylko pekają a w konstrukcjach wielowahaczowych wszystko ma znaczenie. Nawet abs potrafi sfiksować i może byc niewesoło. Wymieniasz wszystko oszczędzasz pieniądze w perspektywie na robociznie a śmigasz jak nowym.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 15:12   #27
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
wyszło w kombi mkI za tył 1400
Nie wszyscy śpią na pieniądzach,jak ktoś kupi Focusa za 7tyś. to zawieszenie za 1400 będzie montował.Nie jest tak żle z tulejkami trzeba tylko kumatego fachowca.Chyba nikt nie kupuje auta 10 letniego żeby robić 50tyś rocznie.Korek 007 - te akurat to nie warto stosować zamienników ale poprzeczny wahacz co sprężyna siedzi kosztuje 600zł a ma tylko 2tulejki.40tyś robiłem rocznie,całkowity przebieg to 300tyś jak sprzedałem a zawieszenia byłem zadowolony,sam robiłem.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.